Skocz do zawartości

Bios Wykrywa Tylko 137gb, System Też Wxp Sp2 Help!


elvis20000

Rekomendowane odpowiedzi

AUTO albo LARGE, nic więcej z dyskiem nie ma wspólnego chyba że RAID.

Tak ja mam AMIBIOS dość stary i cieńki

i mam : AUTO ,USER .....

ciesz sie że nie pokazuje ci 250-137=113GB tylko 113GB danych bo już takie numery widziałem

nie wiem czy ktoś tu zna na pamięć (lub będzie mu się chciało szukać zależności )

 

zrób tak jak w książce pisze :

pierw się nie śpiesz -

ZRESETUJ BIOS -na płycie jest jamper do tego + jak to zrobić

jak nie umisz to na płycie jest bateria wyjmj ją na (3-5)minut tylko wyjmij wtyczkę ! z gniazdka

bios i wszyskie ustawienia się wyzerują

2) DOBRZE ! podłącz dysk Sam pisałeś o zworkach - u góry na twardym jest opis on zawsze jest ok

 

uruchom kompa jako Auto w biosie

 

przecież masz dysk sformatowany jako 137GB więc więcej nie zobaczysz ! ale jak sprawdzałeś ?

 

zapuść do systemu Live jakieś z najnowszymi kernelami i sprawdź ile widzi

 

jak będziesz instaalował winXP to on daje własne sterowniki do obsługi dysku nawet ten z sp2

zaraz na samym początku masz monit (tylko się śpiesz) o dodaniu sterowników SCSI od innych producentów chyba F2 wkładasz dyskietkę ze sterami i Tobie pakuje SATA

 

a jak to nie pomorze to do sklepu

że chyba smile.gif ktoś ukradł 10 talerzy krzemu czy czegoś tam nie wiem co tam jest

scared.gifbiggrin.gif

 

a programy do robienia partycji też próbowałęś - one też mają ograniczenia np PQmagic,Paragon Partition Manager, Arconis .....

BIOS musi dobrze zadresować dysk PAMIETAJ

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz płytę główną Gigabyte, to po 1: po wejściu do biosu wciskasz CTRL+F1. Pojawiają ci sie ukryte funkcje. Po 2: wchodzisz w 1 zakładkę i próbujesz ustawić dysk na LBA. Jeżeli nie ma takiej opcji to jest coś dziwnego. Jeżeli masz możliwość podpięcia innego dysku na ATA o podobnej pojemności jak ten problematyczny to sprawdź jak go bios wykrywa.

 

Powinieneś mieć jeszcze w 2 albo 3 zakładce dodatkowe ustawienia trybu SATA. Trzeba zaznaczyć, żeby dyski były widziane jako ATA.

 

Masz tu jakiś problem sprzętowy i nie jest to wina service packów ani formatowania dysku. Bios powinien widzieć dysk o takiej pojemności jak nominalna, czy są na nim partycje czy nie.

 

Napisz co ustaliłeś.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...