Skocz do zawartości

Brak Dzwięku Fedora 4


WaLeC

Rekomendowane odpowiedzi

Mam laptopa ECO 4200 z Maxdaty i po instalacji Fedory 4 niestety nie mam dzwięku, sad.gif już przy samej instalacji nie mogę kliknąć w testuj przycisk bo mi się zawiesza prawie komputer, musze na konsoli restarta walnąć, poza tym normalnie sie odpala,

niby przy instalacji wykrywa ją jako AC 97, ale jak patrzę w xp pokazuje mi, że karta jest pod nazwą Conexant AC-Link Audio inną niż wykrywa ją linux

czy ktoś jest mi w stanie pomóc i podpowiedzieć co zrobić ?? sad.gif

fedory 5 jeszcze nie ma, bo bym próbowął ją instalować

skąd wziąć sterowniki, tak żeby to wszystko zadziałało, bo bez dzwięku to nie ma pożytku z Fedorki, unsure.gif a takchciałem sie na nią już całkowicie przesiąść unsure.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w laptopie mam tą samą kartę i u mnie działa bez zarzutu. Tylko po instalacji musiałem w kmix wyłączyć wyciszenie dzwięku i to był koniec problemów z nią. Może update pomoże? jak nie całęgo systemu to rzeczy odpowiedzialnych za dzwięk no i kernela.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm

nie jestem aż taki ostrym linuxowcem, a jest gdzieś na forum albo czy mógłbyś mi w kilku zdaniach co głównie po kolei musiałbym zrobić ??

z góry dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak włączyć alsaconf, bo próbowałem pół godziny różnymi poleceniami i d*pa blada z tego wyszła, a w alsa mixer to tylko głośność mogę ustawić

 

 

znalazłem tylko plik alsa.conf, ale ni w ząb nie wiem co w nim zmienić

 

ktoś mi pomoże co i gdzie wpisać ??

 

 

Chłopaki weźcie pomóżcie mi z tym dzwiękiem, bo nie wiem co zrobić

 

 

 

kontynuacja tematu z kategori sterowników

ostatnia wiadomość była taka od eartcoma cytuję:

Witam

Sprawdź dokładnie czy dobrze zweryfikowałeś sterownik, czy to jest audio sterownik. Ewentualnie sprawdź na płycie ze sterownikami. Tutaj podaje ci link gdzie coś znajdzie sz

http://www.modem-help.com/chipsets.php?mid...id=122&nbd=1862

. pozdrawiam Eartcom

 

niestety po użyciu tego pliczku, fedora przywitała mnie kernel panic'iem sad.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety to co mi znajduje to tylko takie coś

alsaconf:

i wszystko a jak wezmę wpiszę alsa i tabulatorem próbuję uzupęłnić to nie ma czegoś takiego

szukałem w sbinie niestety nie ma tylko alsactl, ale to polecenie nic nie robi mrygnie mi ekran i po wszystkim

jeśłi wezmę lspci to wywala mi coś takiego:

 

multimedia audio controler: intel corporation 82801db.dbl/dbm ich4/ich4-l/ich4-m ac'97 audio controler (rev 03)

 

a wcześniej przy instalacji zobaczyłem, ze jest ładowany moduł: snd-intel8x0

 

zmieniłem prawa na 777 do pliku /dev/dsp i /dev/mixer bo takie znalazłem, a gdzies w necie pisało, że zmiana praw pomogła do tych plików, ale niestety nie u mnie, gdy biorę ustawienia systemowe -> sound card detection to mi pokazuje moduł i nazwę tej karty tak jak wyżej, ale gdy kliknę w przycisk testuj to zawiesza się i nic nie gra nic nie słychać

muszę kliknąć w krzyżyk zamknęcia to po kilku minutach pojawi mi się okienko, czy zamknąć te okienko i nr pidu...

nie wiem już powoli ręce mi opadają, co jeszcze można z tym zrobić, tak sie później zaczełem zastanawiać, nawet jak bym znalazł, alsaconf, to na jaką kartę to zmienić, grom wie... sad.gif

już nie wie co dalej... sad.gif

 

 

chłopaki weżcie coś pomóżcie...

---------------------------------------------------------------------------------------

moją boloczką na dzwięk na laptopie maxdaty eco4200 okazała sie fedora 5

po instalacji dzwięk jest od razu smile.gifsmile.gif

wreszcie to co chciałem, ciekawe jak będzie z innymi rzeczami, narazie sprawuje sie ok i podoba mi się

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...