Skocz do zawartości

Aktualizacja Kernelu


Karlik

Rekomendowane odpowiedzi

Problem dalej nierozwiązany sad.gif Każdy kto może pomóc w rozwiązaniu go, proszony o kontakt, lub post na forum z pytaniami ewentualnymi, albo gotowym rozwiazaniem

 

EDIT:

zapomniałem opisać dokładnie. Przy modules_install wyskakuje:

if [ -r System.map -a -x /sbin/depmod ]; then /sbin/depmod -ae -F System.map  2.6.15.4; fi
/bin/sh: line 1:  8617 Unicestwiony            /sbin/depmod -ae -F System.map 2.6.15.4
make: *** [_modinst_post] Błąd 137

Prawdopodobnie przez to nie potrafi zadziałać

mkinitrd /boot/initrd-2.6.15.4.img 2.6.15.4

Wiecei czym to może być spowodowane question.giflamo.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko robie na root. Wpadłem na trop, że może błędy są przez brak gcc-c++-4.0.0.2-8, wczesniej sie tym nie przejmowalem, bo w koncu sie uruchomiło. Jednak kiedy instaluję, jest napisane, że potrzebuje tego i tego. Instaluje i robi się w zasadzie piramidka, ale nie szkodzi. Problem w tym:

[root@localhost Desktop]# rpm -Uvh cpp-4.0.2-8.fc4.i386.rpm
ostrzeżenie: cpp-4.0.2-8.fc4.i386.rpm: Nagłówek Sygnatura V3 DSA: NOKEY, key ID 4f2a6fd2
błąd: Niespełnione zależności:
       cpp = 4.0.0-8 jest wymagany przez (zainstalowany) gcc-4.0.0-8.i386

I nie mogę ruszyć, podobnie jest z gcc. Czy jestem aż takim lamerem, albo mam coś z kompem scared.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) jeśli chodzi o dowiązanie to

ln /usr/src/linux-2.6.15.4 /usr/src/linux

jeśli wersja jądra to 2.6.15.4

2) lepiej zainstalować TO i TO dla i586 bądż TO i TO dla i686. Oczywiście to są paczki z jądrem dla fedory 4. IMHO nie powinno się kompliować jądra w dystrybucjach opartych na rpm, a szczególnie początkujący.

 

P.S

i586 i i686 to architektura procesora. Musisz się dowiedzieć, jakiej używasz, np. dla pentium 4 jest to i686

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co robić dowiązanie ?! Co to ma na celu ?? zrob update gcc, a potem ewentualnie gcc-c++. Można oczywiście paczke, ale trzeba później, jak się chce mieć w pełni funkcjonalne jądro doinstalowywać moduły, np. NTFS, więc ja raczej wolę kernel ze źródeł. Dla początkujących oczywiście dobrze się nadaje kernel z paczki RPM i najlepiej jeszcze wgrać sobie kernel-devel czyli źródła tego jądra, żeby potem ewentualnie dograc sobie jakieś moduły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prowblem w tym, że nie da się zrobić update gcc-c++, a co do aktualizacji to jestem świadomy, że w nowym kernelu będzie trzeba dogrywać moduły, które tera dogrywam do starego kernela

 

Ponieważ nie mogę dopisać dowego posta to edit:

problemy prawdopodobnie są z depmod, o ile dobrze rozumuje błędy:

[root@localhost ~]# depmod -F /usr/src/linux-2.6.15.4/System.map 2.6.15.4
Unicestwiony
[root@localhost ~]# depmod -V
module-init-tools 3.1
[root@localhost ~]# depmod -F /usr/src/linux-2.6.15.4/System.map 2.6.15.4
Unicestwiony

[root@localhost Desktop]# depmod -F /usr/src/linux-2.6.15.4/System.map 2.6.15.4
Unicestwiony
[root@localhost Desktop]# depmod -V
module-init-tools 3.2-pre9

powodują nie zarejestrowanie nowego kernela i brak możliwości utworzenia *.img

Tylko pozostaje pytanie: wina System.map, systemu, komputera czy samego depmoda, zayczyna mnie to irytować sad.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...