Skocz do zawartości

Problem Z Pendrive Muvo


losioman

Rekomendowane odpowiedzi

witam mam takie pytanie i taki problem posiadam mp3 player muvo creative i nie mam zielonego pojecia w jaki sposob zainstalowac go pod linuxem samego mi go nie wykrywa proba montowania urzadzen z katalogu /dev tez nie przynosi wiekszych korzysci, przyznam sie ze 2 razy i nie mam zielonego pojecia dlaczego sam sie zamontowal i uruchomil w podlaczeniu i nawet wtedy nie liczylem na to ale z ogolnie to nie dziala. Czy macie jakies propozycje gdzie twki problem? z gory dzieki. pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję zapoznać się z amarok 1.4 beta 1. Niestety będziesz musiał go samemu skompilować i zrobić rpm , ale zapewniam , że warto. Obsługuje wszelkie creativy, pendrivy, ipody i takie tam. Przez niego będziesz mógł synchronizować listy odtwarzania i dogrywać pliki. Z tego co pamiętam będzie ci potrzebna biblioteka do obsługi irivera i muvo nazywająca się libIFP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

takie bajery w amaroku nowym?

mam nadzieję, że przegrywanie plików będzie jakoś lepiej rozwiązane bo teraz gdy przegrywam normalnie przeciągając pliki to okno transefru znika a transfer działa nadal. Dobrze, że na wyświetlaczu irivera pokazuje co jest w tej chwili grane.

 

a co do muvo to podepnij go i odpal

lsusb

Jak nie masz to doinstaluj sobie. Powinien wyświetlić co masz aktualnie wpięte w usb.

 

potem zobacz zaraz po podpięciu

tail /var/log/messages

czy czasem tam nie ma muvo.

Zobaczym na czym stoimy dzięki temu.

 

i napisz jak go próbowałeś montować.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w tych logach po poleceniu tail nie ma muvo i raczej nei ma roznicy w tym gdy to odpala przy podlaczonym muvo czy odlaczonym. a jezeli chodzi o polecenie lsusb to zainstalowalem paczel usbutils ale jak odpalam to polecenie z pod roota oczywiscie to nic sie nie dzieje, konsola sie nie zwalania ale nic sie nie dzieje i nei wyswietla. :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość amdfanatyk

a co pokazuje:

 

ls /dev | grep sd

 

jesli nic, to wepnij urzadzenie w inny port i sprobuj ponownie, jesli po wpieciu ze strony urzadzenia nie ma zadnej reakcji (zwykle jakies miganie dioda), to moduly obslugi usb nie zostaly zaladowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecenie lsusb -v wypisze informacje o urządzeniach USB . Program dmesg ujawni, jak jądro "reaguje" na podpięcie nowego sprzętu. Mozna jeszcze bawić się programem modprobe usuwając z pamięci moduły jądra osługujące USB, czyli uhci_hcd, ohci_hcd lub ehci_hcd biggrin.gif To tyle ci podpowiem, bo niestety modprobe jest mi obcy :-))

 

mam nadzieję, że przegrywanie plików będzie jakoś lepiej rozwiązane bo teraz gdy przegrywam normalnie przeciągając pliki to okno transefru znika a transfer działa nadal. Dobrze, że na wyświetlaczu irivera pokazuje co jest w tej chwili grane.

 

Chodzi o błąd w gnome-vfs , który źle obługuje pasek postępu. Okno znika, ale np. licznik obciążenia procka dalej hula. A top wyświetla działajcy usb-storage. Jak teraz odepnisz urzadzenie to gleba. Ten błąd na Gnomowej Bugzilli już jest . Więcej szczegółów na: Bug 324953 oraz Bug 313639

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość amdfanatyk

qrocej i prosciej: a co pokazuje po podlaczeniu:

 

cat /proc/bus/usb/devices

 

i czy urzadzenie jakos reaguje na podlaczenie (czyt. daje znaki zycia)?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bus 005 Device 001: ID 0000:0000

Bus 004 Device 001: ID 0000:0000

Bus 003 Device 002: ID 09da:0006 A4 Tech Co., Ltd Optical Mouse WOP-35 / Trust 450L Optical Mouse

Bus 003 Device 001: ID 0000:0000

Bus 002 Device 001: ID 0000:0000

Bus 001 Device 005: ID 041e:4129 Creative Technology, Ltd

Bus 001 Device 003: ID 0db0:4011 Micro Star International

Bus 001 Device 001: ID 0000:0000

 

to mi wywala lsusb czyli znajduje tylko co dalej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość amdfanatyk

w ogole to masz tam chyba devfs zamiast udev, co objawia sie tym, ze /dev jest przechowywany statycznie;

 

urzadzenie montuje sdXY gdzie X={a, b, c, d} Y=N przy czym element Y oznacza nr partycji i zwykle pendrive'y sie montuja pod sdX1 ale czasem pod sdXY lub sdX, wiec musisz probowac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napisalem u gory jak to wyglada w /dev po podlaczeniu w tym katalogu nic sie nei zmienia nie powstaje zadne urzadfzenie typu sda1, jak podlaczam chociazby aparat to tak sie dzieje a jak Muvo to nie ma bata. Kiedys pamietam nawet przez przypadek sie zainstalowalo i nawet sie otworzylo ale jak chce to nic sie nei dzieje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość amdfanatyk

a montowales sda, sdb, sdc, sdd? moze to tez byc kwestia firmware'u odtwarzacza, probuj jeszcze wpinac go w inny port usb, jesli mozna tam samemu zaktualizowac firmware to dokonaj upgrade'u.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...