Skocz do zawartości

Gub Problem


banderas

Rekomendowane odpowiedzi

Mam następujący problem. Instalowałem dziś nakładkę na zaktualizowaną wczoraj fedore core 4(najnowsze jądro itp.) dla muzyków- rehmudi 2.0. Po restarcie kompa wywala mnie do gruba bez mozliwosci wyboru systemu. Nie wiem jak zaladowac jadro, bo nie znam komend gruba. Bardzo bardzo prosze o pomoc, bo potrzebuje kompa na wieczor koniecznie sad.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po restarcie kompa wywala mnie do gruba bez mozliwosci wyboru systemu. Nie wiem jak zaladowac jadro, bo nie znam komend gruba. Bardzo bardzo prosze o pomoc, bo potrzebuje kompa na wieczor koniecznie sad.gif

scared.gif Człowieku, przecież tu co 5-ty post jest na temat jak odzyskać guba po awarii, nadgraniu go przez windows itp. Jest opcja "Szukaj". Jak potrzebujesz pilnie pomocy to jej przede wszystkim szukaj a nie czekaj aż ktoś poda Ci rozwiązanie na tacy.

A jeśli problem jest nietypowy, to napisz, że szukałeś, które posty przeczytałeś, zeby znowu ludziska tych samych "odkrywczych" porad nie dawali. No i napisz nieco szerzej co robiłeś. Jest tu sporo ludzi z doświadczeniem, ale jasnowidzów jakoś tu nie dostrzegłem.

 

Na początek hint: "grub-install", "linux recue".

 

Pozdr,

W.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmmmm szukalem juz wczesniej, ale odpowiedzi na inne posty nie przyniosly rozwiazania. A czy da sie wyczyscic MBR bez dyskietki startowej? Bo nie mam windowsa a u kumpla na komuterze flop nie dziala:-( Czy mozna zmienic ustawienia gruba, tak zebym mogl sobie wybrac kernela do bootowania i w ogole ??

linux rescue tez nic nie dalo

Bo chodzi o to ze gruba mam ,tylko nie startuje mi jajko:

grub>

jak to ustawic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja do odpalenia swojej FC4 mam takie ustawienia GRUBa:

        root (hd1,0)
       kernel /vmlinuz-2.6.15-1.1831_FC4 ro root=LABEL=/ quiet
       initrd /initrd-2.6.15-1.1831_FC4.img

Myślę, że coś podobnego można odpalić spod prompta "grub>". Oczywiście musisz podać numerek tego jajka jakie masz zainstalowane.

Ale wg mnie nie warto się wysilać. I tak będziesz musiał przeinstalować linuksa jeśli po starcie z "linux rescue" i przeinstalowaniu gruba ("grub-install /dev/hdXX") nie pokazuje Ci się menu.

A po "linux rescue" sprawdzałeś czy masz w ogóle plik grub.conf? Zazwyczaj w /boot/grub.

 

Pozdr,

W.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...