Skocz do zawartości

[ciekawostka] Xgl


montresol

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 weeks later...
  • Odpowiedzi 39
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Tutorial jak to ustrojstwo odpalić pod FC5:

http://ghaefb.rebootcomic.com/?page_id=41

ale po tym zabiegu bedzie strasznie zasyfiony system, jak dla mnie nie warto

jak beda paczki - bedzie WARTO ! smile.gif

Ale jak ktoś lubi, to nie można odmawiać tej przyjemności. Osobiście nie próbowałem :-) Zawsze w swoich poradach staram się aby ludzie budowali paczki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale po tym zabiegu bedzie strasznie zasyfiony system, jak dla mnie nie warto

jak beda paczki - bedzie WARTO ! smile.gif

checkinstall + dokładne notatki i wio wink.gif

Sam nie spróbuję ( przynajmniej na razie ), bo mam aktualnie ubuntu i xgl zainstalowany z paczek, ale zakładam, że da się. Jeżeli chodzi o to, czy warto - cóż, nie działa to jeszcze idealnie, ale o wiele lepiej, niż myślałem - wszystko chodzi płynnie na GeForce2MX/ MX 400. Największe problemy jakie mi się przydarzyły to brak przycisków na niektórych oknach - trochę to męczy... Z drugiej strony taki beep-media-player, w którym pod metacity zawsze wariowały opcje min i max, po odpaleniu compiza zachowuje się wreszcie, jak "jeden program". Jeszcze jedno - nawigacyjnie pomysł z sześcianem jest po prostu genialny... Czekam, aż to będzie gotowe... następna rzecz obok e17... I jak tu się zdecydować? smile.gif

 

PS: żeby tak krótko i syntetycznie: Tak, warto (tylko z rozwagą wink.gif )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

checkinstall + dokładne notatki i wio wink.gif

niestety tam trzeba przebudowac spora czesc xorg'a wiec checkinstall to bardzo glupi pomysl, bo nawet jezeli zmusimy go do budowy paczki to bedzie ona nieefektywna a czasmi wrecz niepoprawna,

 

natomiast poprawne przygotowanie pakietow dla tak mocno rozwiajacego sie projektu mija sie z celem, stad ten reczny sposob, ktory jak sam autor twierdzi moze zniszczyc instniejaca instalacje Fedory

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety tam trzeba przebudowac spora czesc xorg'a wiec checkinstall to bardzo glupi pomysl, bo nawet jezeli zmusimy go do budowy paczki to bedzie ona nieefektywna a czasmi wrecz niepoprawna,

Z przerażeniem stwierdzam, iż dalej nie rozumiem... :/

W jaki sposób pod względem działania będą się różniły paczki z checkinstalla od tego po prostu kompilowanego ze źródeł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z przerażeniem stwierdzam, iż dalej nie rozumiem... :/

W jaki sposób pod względem działania będą się różniły paczki z checkinstalla od tego po prostu kompilowanego ze źródeł?

oprocz pelnej kontroli nad kompilacja ze zrodel, ktorej checkinstall nie ma, wykonuje po prostu standardowe ./configure i make i z tego buduje paczke,

 

niesie to duze ograniczenia dal modularnej budowy - wyroznienia pakietow z jednej kompilowanej calosci z zachowaniem zaleznosci miedzy nimi,

 

kolejna wazna rzecza sa skrypty przedinstalacyjne i poinstalacyjne (checkinstall wykorzystuje tylko dane z make install), a takze warunkowe w tak duzych pakietach, to wlasnie dzieki nim z latwoscia na dowlonym sprzecie zainstalujemy pakiet i go odinstalujemy,

 

w checkinstallu za cene automatyzacji zostalismy pozbawieni kontorli, nad budowa pakietu, ktora jest bardzo wazna, poniewaz automat checkinstalla jest bardzo ograniczony

 

sprowadz sie to ogolnie do tego ze pakiet stworzony u Ciebie moze nie dzialac u innych, nie tylko pod wzgledem wydajnosciowym ale i funkcjonalnosciowym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...