Skocz do zawartości

[ciekawostka] Xgl


montresol

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 39
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Eeeeeee, a szukałeś? http://kororaa.org/

O widzisz, a dzisiaj wlasnie sobie myslalem zeby przetestowac u siebie cos takiego. No myslalem konkretnie nad AIGLX ale XGL tez moze byc zwlaszcza, ze to livecd. Moge miec pewnie problem na swojej TNT2, ale ciekawosc mnie zzera tongue.gif

Ogolnie myslalem nad czyms takim na FCOD jako temat prezentacji, ale juz troche pozno, wiec nie rzucalem takiego tematu.

Tak w ogóle to sie ostatnio glosno zrobilo o tych interfejsach 3D.

 

EDIT:

* Supported drivers are "nvidia" (nVidia Geforce and higher)

No to poszalalem sad.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak w ogóle to sie ostatnio glosno zrobilo o tych interfejsach 3D.

Im bliżej wdrożenia na normalne Linuksowe biurka tym głośniej o tym będzie. Szczególnie pod koniec roku na fali powrónań z zasobożerną Vistą.. smile.gif z kolejnej strony serwer X nie przechodził tak wielkich zmian chyba od momentu powstania, więc znowu nic dziwnego że szumu dużo.

 

Riva strasznie stara, ale na szczęście dżiforcy drugie już obsługuje (a to za parę zlotych dostać można) więc nie jest IMO źle. smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Riva strasznie stara, ale na szczęście dżiforcy drugie już obsługuje (a to za parę zlotych dostać można) więc nie jest IMO źle. smile.gif

No tak przedluzalem sobie ten okres podmiany. Caly sprzet mam nienajgorszy, a karty nie zmienialem, bo i tak nie gram. Widze jednak ze w dzisiejszych czasach to juz nie tylko o gry chodzi tongue.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Wątpię tongue.gifP Ja próbowałem pod GNOME z AIGLX i albo się nie włączały X'y , albo się wieszało po włączaniu compizu, albo po prostu compizu nie było. eszcze dzisiaj spórbuję może odpalić go jeszcze raz innym sposobem, ale w cuda nei wierzę biggrin.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli pod FC3 i fluxa raczej nie prędko można się spodziewać czegoś takiego?

a ogólnie można spróbować aiglx pod Gnome w FC3?

 

Wydaje mi się że nie tongue.gif Chłopie dlaczego masz takeigo staruszka FC5 już jest a Ty na FC3 siedzisz.Żeby to odpalić to trzeba mieć (o ile się nie mylę) xorga 6.9 (dla xgl) lub 7.0 (dla aiglx), chociaż i tak cieżko to odpalić mi się nawet Xair nie odpala ^^ a co dopiero compiz :U

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Jestem świeżutko po testach Korory na sprzęcie kumpla (bo u mnie nie ruszyło)...

 

można powiedzieć jedno:

Nie mam pytań...

 

Jakość oszołamiająca.. możliwości ogromne........ po raz pierwszy tak się cieszyłem przesuwając okienka po pulpicie laugh.gif naprawdę warto spróbować się tym pobawić polecam gorąco... szkoda że nie ma Live CD z aiglxem...

 

Mam w związku z tymi testami pytanie....

Robiłem to na Pentiumie 4 z zegarem 3 Ghz i Hyper'em, + 1024 Ramu.. mniejsza o to jak szybkiego.. + GeForce 6600.. wszystko wyświetlane na 17'' LCDku LG... reszta mało ważna...

 

Czy ktoś testował to na znacznie gorszym sprzęcie... powiedzmy jakimś Athlonie 1,7 Ghz z 512 Ramu i GeForcem 3 (piszę że z 3 bo na niższym nie rusza).... jeśli tak to niech podzieli się wrażeniami...

 

Pozdrawiam Rasp...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam w związku z tymi testami pytanie....

Czy ktoś testował to na znacznie gorszym sprzęcie... powiedzmy jakimś Athlonie 1,7 Ghz z 512 Ramu i GeForcem 3 (piszę że z 3 bo na niższym nie rusza).... jeśli tak to niech podzieli się wrażeniami...

u mnie na Athlonie XP 2500+ 512 MB RAM i Radeonie 9500 chodzilo bardzo plynnie i az milo wink.gif

 

na laptopie ze zintegrowanym ATI X200 i 1024 MB RAM rowniez wymiatalo

 

na Celeronie 433 Mhz (plyta na BX) i 196 MB RAM nie udalo mi sie uruchomic sad.gif ...narazie wink.gif ...bo nie mialem czasu sie pomeczyc wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...