Skocz do zawartości

Brak Modułu


siekiera

Rekomendowane odpowiedzi

Zgodnie z opisem

3. Sprawdzić załadowane moduły:

# lsmod | grep speedtch

speedtch 12617 0

usb_atm  17009 2 speedtch

nie pokazuje nic. Niby wszystko zainstalowane prawidłowo, (skryptem z płytki też próbowałem, i wtedy przy połączeniu pokazuje brak załadowania firmware)... Potrzebne źródła kernela?? Wersja 2.6.14-1.1637 (z rpm). System Core 4. Chodzi o neostradę tp, modem speedtouch 330. Z instrukcji instalacji znalazłem coś takiego:
Dodatkowo, do działania sterowników potrzebne są odpowiednie moduły

jądra systemu Linux. Pliki modułów znajdują się w podkatalogach

/lib/modules/wersja_używanego_jądra/.Wymagane moduły to:

• ppp_generic.o

• ppp_deflate.o

• ppp_synctty.o

• ppp_async.o

• pppoatm.o

• n_hdlc.o

• usbcore.o

• usb-uhci.o lub usb-ohci.o

(dla bodajże auroxa 9.4). U mnie brak. A więc kompilacja jądra konieczna?? Na standardowym nie pójdzie pewno... A podobno neostrada chodzi nawet po updacie jąder...

Pozdrawiam, Robert.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeinstalowałem na fc 3 i speedtouch poszedł bez problemu wg opisu http://fedora.pl/index.php?option=content&...id=98&Itemid=34 . Dzięki wielkie Jerzemu i Błażejowi! Ciekawe czy po aktualizacji do Core 4 nadal będzie działać? Ma ktoś jakieś doświadczenie, co do tej kwestii? Prosiłbym o sugestie, czy można spokojnie aktualizować. Ale może już poczekam na Core 5... rolleyes.gif

Pozdrawiam, Robert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wskazany powyzej opis instalacji dziala bezblednie z FC4 - kernel 2.6.11 (oryginalny z dystrybucji), natomiast po zainstalowaniu nowego kernela neo pada i ni jak (nawet restart ze starym jadrem nie pomaga - prawdopodobnie nadpisane moduly???) nie da sie go juz uruchomic...

 

Obawiam sie, ze tak samo bedzie z FC5.

 

Prawdopodobnie cos developerzy pozmieniali w modulach (sposobach ich ladowania ?) i domyslnych opcjach nowszych kerneli - ale co, tego juz nie wiem (problem mnie nie dotyczy, wiec go nie zglebialem).

 

Z tego co pamietam, to ten sposob instalacji neo dzialal poprawnie do kerneli z galezi 2.6.13 - pozniej klapa, ale glowy nie dam.

 

A tak swoja droga moze ktos z odrobina czasu i doswiadczeniem przejrzal by roznice miedzy 2.6.11 a 2.6.15 i znalazl na czym sie to wykrzacza? Maly update artykulu i niezawodny oraz prosty (bez rekompilacji jadra) sposob na instalke neo znow bylby okay?...

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamietam, to ten sposob instalacji neo dzialal poprawnie do kerneli z galezi 2.6.13 - pozniej klapa, ale glowy nie dam

Ja mam jądro 2.6.14..... i instalowałem Neo (modem speedtouch) według OPISU

 

U mnie działa w zasadzie bez problemu. Piszę "w zasadzie" bo sporadycznie są jakieś problemy z uzyskaniem prawidłowego IP - pewnie DHCP po stronie TPSA coś nawala wink.gif W takim przypadku restart usługi "network" i jest OK.

 

 

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie zostanę narazie przy FC 3. dry.gif Speedtouch śmiga bez zarzutu. Dzięki wszystkim za pomoc!

Pozdrawiam, Robert.

#############################

Przesiadka z powrotem na FC 4 po aktualizacji trójki - i nadal działa!!! Ten system jest niezły, byle nie śmiecić skryptami z dziwnych płytek Neo... mad.gif A bedzie śmigać!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...