Skocz do zawartości

Open Suse


Other

Rekomendowane odpowiedzi

Dołoze i swoje 3 grosze w tej dyskusji.

Uwazam ze suse 10 z linux+extra jest lepsze od CORE4 tongue.gif

Dowody; partycja windowsowa jest zamontowana juz bezposrednio po instalacji.

Nie trzeba jej 'montowac' rrecznie jak w fedorze czy auroxie .

Moja SKYSTAR2 jest uruchamiana poprzez kaffeine normalnie z konta zwykłego usera i odbiera i hotbirda i astre . W core4 trza uruchomic kaffeine z roota bo inaczej moduł dvb jest nieaktywny.A w ogóle kaffeine jest w systemie od poczatku, nie trzeba jej doinstalowywac.Przy instalacji

takiego zwykłego kadu nie brakuje zadnej 'libsndfile'.Juz 1 problem mniej.

Instalujac stery nvidii z rpm-a nie trzeba wyłaczac x-ów trzeba je tylko zrestartowac po zainstalowaniu rpm-a ze sterami.

Wykrywanie sprzetu idzie w suse troche lepiej niz w core4; dowód;

Skystar2 jest identyfikowana jako karta DVB a nie karta sieciowa jak w fedorce.

Jest taki fajny program w suse ZYNADDSUBFX czyli pograc na komputerze jak na syntezatorze biggrin.gif . Polecenie YUM INSTALL ZYNADDSUBFX nic nie dało.

Nie ma w repozytoriach, a w suse jest od razu.

Ilosc programów medialnych jest wyraznie wieksza w suse niz w core4

bezposrednio po instalacji. Dla suse 10 domyslnym systemem plików jest reiserfs który jest troche szybszy niz ext3 domyslny dla fedory.

Suse instalowane jako 3 system widzi i umieszcza na bootloaderze

zauwazonego (_linuxa_ → Linuksa) ORT i windows i siebie. Fedorka instalowana jako 3 nie zauwaza innego (_linuxa_ → Linuksa) ORT tylko siebie i windows.

Lepsze w tworzeniu bootloadera od suse jest tylko ubuntu i xandros.

! słowem wg mnie suse 10 jest fajniejsze od core4 wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A i SUSE współpracowało z SCO, aby mieć większe szanse z konkurentem - Red Hatem.

Ja rozumiem, że ta współpraca to było wspomaganie SCO w sławetnej walce sądowej, która zaowocowała np: koszulkami SCOwned i innym FUDem. A w ogóle to najbardziej to to "SUSE" współpracowało z SCO, gdy je przejął Novell, nieprawdaż? Po prostu przeczytaj, to na co się powołujesz. Ba! nawet skorzystaj z odnośników, które są pod Twoim urlem podane. ;-)

 

Szerzenie FUDu wewnątrz użytkowników GNU? Ech, dokąd ten świat prowadzi. I nawet nie wiem po co udowadniać, że spora część stanowisk tu prezentowanych jest pomylona. Kilka rozsądnych jest i owszem. Widzisz bug? Zgłoś na bugzillę. Masz życzenia? jest wishlist. Ach, przepraszam, przecież nie chodzi o rozwiązywanie problemów, przecież flejmy są od czegoś zupełnie innego, nieprawdaż?

Całe życie człowiek się uczy.. :-)

 

Sądzisz, że to FUD? Niewiedza owszem tak ale nie FUD!

 

Na takich flame'ach można się wiele nauczyć. Poza tym nikt nie wybucha agresją tutaj. Mam swoje uzasadnienie dlaczego nie lubie SUSE ale to nie znaczy, że jestem wrogo nastawiony do użytkowników.

Jest tylko jeden wróg :-)

The enemy is proprietary software..

 

Nie chciałbym, żeby ktoś odebrał moją, poprzednią wiadomość za obrażliwą (użytkownicy SUSE także) :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...