Skocz do zawartości

Macos X


uosiu

Rekomendowane odpowiedzi

Z tym ze jest "cholernie drogi" to sie nie moge zgodzic - to powtarzanie bajek z dawnych czasow...

Owszem - nie kupi sie jabluszka za cene skladaka, ale w porownaniu z takim Dell'em to juz nie wyglada najgorzej, a w porownaniu z Sony wyglada calkiem dobrze, i mowie tu o Power Mac G5 (stacja robocza) a nie o laptopach.

Za $2k mozna miec dostarczony do domu w 24 godziny piekny sprzet (Dual Core) z rewelacyjnym systemem operacyjnym (Mac OS X 10.4 - Tiger / native 64bit) i niemal nieograniczonymi mozliwosciami rozbudowy (np RAM do 16GB!!!) - jak dla mnie to swietna alternatywa za bardzo atrakcyjna cene w porownaniu ze stacjami roboczymi Vaio / XPS i wszechobecnym preinstalowanym XP Home / Media Center.

A trzeba tez pamietac ze kupujac jabluszko kupuje sie marke prestiz i renome - a to musi troche kosztowac... lamo.gif

Od kilku tygodni przymierzam sie wlasnie do zakupu jabluszka, przy obecnych cenach to bardzo kuszaca propozycja, ciekawe jak smigala by fedorka na takim potworze...

 

Two dual-core 2.5GHz PowerPC G5 processors (2 x PPC / RISC / 64bit !!!)

1.25GHz frontside bus per processor

1MB L2 cache per core (total 4MB)

512MB of 533MHz DDR2 SDRAM (PC2-4200)

250GB Serial ATA hard drive

16x SuperDrive (double-layer)

Three open PCI-Express expansion slots

NVIDIA GeForce 6600 with 256MB GDDR SDRAM

 

Mozna by tylko dolozyc pamieci i lepsza grafike ... cool.gif

Uruchamial ktos z was linuksa na Mac/PPC?

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kazda kolejna wersja Mac OS'a wychodzi takze w jezyku polskim...

A jak jest w aplikacjach biurowych to juz zalezy od tychze aplikacji, powiem Ci tylko ze MSOffice pod VMware chodzi spoko wink.gif

Moj brat od 3-4 lat "meczy sie" na Mac'u (G3) i strasznie sobie te meczarnie chwali (wlacznie z upgrade'ami OS'ow do X wlaczmie...) - cos w tym musi byc, teraz zbiera na G5...

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no spoko, miałem na myśli laptopa bo odkąd posiadam nie mogę patrzeć na te ogromne krowy desktopowe.

taki laptop tam kosztuje 2,5k$ i to jest za dużo jak mogę mieć konkretny sprzęŧ hp o tysiączek taniej. Nie wiem jak z wydajnością procesora, więc nie porównam ale w tym tańzsym na pewno więcej ramu będzie, lepszy dysk i grafika również.

 

Maci są drogie i tyle. Dla mnie za drogie.

A Sony to porażka bo płacisz za firmę i to wszystko co dostajesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Miałem okazję przetestować Mac OS X i przyznam, żę zadziwił mnie. Po prostu: piękny OS(unixo-podobny smile.gif). Do tej pory nie spotkałem tak fajnego interfejsu. Nawet KDE "przerobione na macos-a" nie dorównuje stylowi Aqua. Na dodatek będzie niedługo na x86(nawet nieoficjalnie już jest).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...