Skocz do zawartości

Powolne Wczytywanie Stron Na Fc4


veronx

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam kompa w sieci gdzie jest 6 PC'ów połączonych do routera internet jaki mamy to neo 2mb , zainstalowalem FC4 i zdziwiłem sie bardzo gdyż strony wczytują sie dużo wolniej i np sam firefox dziala z dość dużym ,,opóźnieniem'' zanim otworzy startowe google to ho ho.Dodam iż mam dwa systemy i na xp(bleee) śmiga wszystko dobrze,więc w czym tkwi problem na Fedorce?

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam oczywiście ze chce mi sie szukać i szukałem ale tam gdzie znalazłem to użytkownicy byli połączeni bezpośrednio do internetu a ja jestem za routerem...

co do odpowiedzi abc ... przełączyłem w ff ale niestety bez zmian... dziekuje za odpowiedzi pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam problem jakoby sam sie rozwiązał smile.gif za którymś razem jak wlączylem komputer to net na fedorze zaczął już normalnie śmigać a komputer to : sempron 3100+ ,gigabyte k8ns pro , 512 mb ddr 400 , radeon 9600 pro wiec myśle że raczej przez konfigurację sprzętową internet nie chodził wolno... pozdrawiam dziekuje za odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przypuszczam że masz 256 mb pamięci w kompie i tu będzie problem.

Prawda jest taka żeby w miarę komfortowo przeglądać Internet pod fedorą potrzebujesz minimum 512mb.

Pozdrawiam

nie wiem skąd takie wnioski ale to bzdura. mógłby śmigać używając lynx`a, do tego ramu nie treba tak dużo. I dalczego ram ma być odpowiedzialny za szybkość łącza? to w tym wypadu nie byłaby wina fedory ale może źle skonfigurowanego środowiska graficznego albo przeglądarki. Wiadomo, że firefox żre pamięć i wszelkie wodotryski też. Jdnak z szybkości pzreglądania to nie ma za wiele wspólnego.

Ram nie ma nic wspólnego z tym problemem który sie rozwiązał już.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... I dalczego ram ma być odpowiedzialny za szybkość łącza?

Za szybkosc lacza odpowiedzialny na pewno nie jest, ale za wczytywanie stron (a o tym dokladnie napisal veronx w poscie) jest i to ogromnie.

Wylacz SWAPa i na malej (<=256Mb) pamieci zaladuj kilka stron przeladowanych flash'em, java i grafika...

Otworz trzy okna FF: www.o2.pl, www.o2.co.uk i na deser www.tvn.pl - nadal uwazasz ze nie ma? wink.gif

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem kiedys podobny problem.

U mnie pomogły dwie sprawy. Mianowicie:

1. Odpowiednia kolejność adresów DNS w pliku konfiguracjnym.

2. W drugim przypadku(na FC4) wyłączenie, następnie konfiguracja firewalla i ponowne włączenie.

 

Myślę że o to chodzi w przypadku powolnego wczytywania stron na (_linuxie_ → Linuksie) ORT(jesli np. na windows'ie na tej samej platformie sprzętowej wszystko działa ok).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...