Skocz do zawartości

Dodatkowe Informacje O Avi W Zakładce


orzeszko

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Mam w domu i w pracy FC4. I tak - w pracy jak kliknę na właściwości pliku AVI to mam dodatkowo zakłądki "Dodatkowe informacje" w którym wyświetla mi rozdzielczość, kodek, FPS filmu itp oraz zakłądkę "Podgląd" - wiadomo co robi. Natomiast w domu jak wywołuję właściwości pliku AVI tych zakładek nie posiadam. Dlaczego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cały problem wynika z tego że podczas “updejtowania” KDE na nowsze, pliki konfiguracyjne pozostają nie zmienione . Generalnie to dobrze, ale jak w kolejnych wersjach KDE pojawiają sie jakieś nowe opcje to ich nie widać. Pierwsze co można sprawdzić czy to na pewno to (ale to raczej to bo miałem ten sam problem), to założyć sobie nowego użytkownika, i sprawdzić czy pojawiły się te opcje.

Jeśli tak, to należy znaleźć w którym pliku konfiguracyjnym występuje problem ;-), w katalogu /home/nazw_użytkownia/.kde/share/config się to znajduje. Cała zabawa polega na znalezieniu tego pliki, a następnie można ten plik wywalić ale wtedy będzie trzeba coś na nowo konfigurować, albo metodą prób znaleźć która to linijka.

No i tu jest problem, patrze na pliki w tym katalogu i nie mogę sobie przypomnieć który to był plik, wiem tylko ale mogę mylić że znajduje się tam sekcja dotycząca podglądu (wyświetlania zawartości zamiast ikon – bo i to mi nie działało) jak skasowałem to miejsce to wszystko ruszyło jak trzeba. Być może chodzi o plik “konquerorrc” ale nie mam pewności bo nie widzę w nim tej sekcji – może dlatego że ją skasowałem ;-).

No nic dalej już nie pomogę .

 

A tak przy okazji jak coś znajdziesz to daj znać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cięzka sprawa... inna rzecz któ¶a mi się "rzuciła" niejako w oczy przy zgłębianiu tego tematu to to, że na tym komputerze na którym widzę zaawansowane właściwości plików AVI widzę też więcej informacji przeglądając np. właściwości katalogów - mam np. dodatkową zakładkę z info ile dany katalog zajmuje. Na tym komputerze w domu nie mam takich informacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...