Skocz do zawartości

Fc4 -> Fc5


Karlik

Rekomendowane odpowiedzi

Chcę zaktualizować system z 4 do 5. Niby wszystko ok, ale przygotowywanie do instalacji czy cos takiego jest i w tym momencie sie komputer zawiesza. Sprawdzalem DVD programem z plyty i oznajmia ze plyta jest ok. Probowalem tez trybu tekstowego i zauwazylem blad i/o z dev/hdb (drugi dysk). Nie wiem, moze to jest przyczyną. Teraz mam pytanie: da się jakoś zaktualizować system np. yumem z wykorzystaniem tej plytki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcę zaktualizować system z 4 do 5. Niby wszystko ok, ale przygotowywanie do instalacji czy cos takiego jest i w tym momencie sie komputer zawiesza. Sprawdzalem DVD programem z plyty i oznajmia ze plyta jest ok. Probowalem tez trybu tekstowego i zauwazylem blad i/o z dev/hdb (drugi dysk). Nie wiem, moze to jest przyczyną. Teraz mam pytanie: da się jakoś zaktualizować system np. yumem z wykorzystaniem tej plytki?

Myślę, że nie chodzi o zawieszenie, ale bardzo długie przetwarzanie listy plików i zależności do aktualizacji. U mnie aktualizacja FC4 -> FC5 trwało ponad 65 minut. Sprzęt:

Athlon 2200MHz, 512 MB RAM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz wykorzystać płytkę i yuma. Aby to zrobić zrobimy swoje własne repo smile.gif

Na początku trzeba zamontować cd-rom do jakiegoś katalogu. Załóżmy, że mamy ISO w katalogu /media/disk/Linux/FC-5-i386-DVD.iso i chcemy go sobie gdzieś zamontować, np. do /mnt/fedorka (oczywiście ten katalog musi wcześniej istnieć). W tym celu piszemy (na roocie):

mount -o loop /media/disk/Linux/FC-5-i386-DVD.iso /mnt/fedorka

Teraz wchodzimy do katalogu /etc/yum.repos.d i tworzymy tam nowy plik o nazwie fedora5.repo. Jego zawartość powinna wyglądać następująco:

[fedora5]
name=Fedora Core 5
baseurl=file:///mnt/fedorka
enabled=1
gpgcheck=1

Teraz wpisujemy:

yum --disablerepo=* --enablerepo=fedora5 update

Wyłączy to wszystkie inne repa i zacznie nasz upragniony update systemu smile.gif

 

EDIT: Czasami poprawianie literówek jest wredne :]

Edytowane przez ecik__
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rezultat yum update:

...
--> Populating transaction set with selected packages. Please wait.
---> Package openssl.i386 0:0.9.7f-7.10 set to be updated
--> Running transaction check
Error: Missing Dependency: fedora-release = 4 is needed by package yum-fedorafaq
Error: Missing Dependency: bind-libs = 24:9.3.1-18.FC4 is needed by package bind-libbind-devel
Error: Unable to satisfy dependencies
Error: Package libgadu needs libssl.so.5, this is not available.
Error: Package sendmail needs libssl.so.5, this is not available.
Error: Package yum-fedorafaq needs fedora-release = 4, this is not available.
Error: Package bind-libbind-devel needs bind-libs = 24:9.3.1-18.FC4, this is not available.
Error: Package libgadu needs libcrypto.so.5, this is not available.
Error: Package sendmail needs libcrypto.so.5, this is not available.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie z libssl jest problem :/ ponieważ te pakiety potrzebują libssl.so.5, a na Fedorce nowej jest już tylko nowsza wersja - libssl.so.6. Podobnie ma się sprawa z libcrypto. Nie wiem czy da się jakoś yumowi wymusić instalację pakietów, mimo problemów, ja mogłęm sobie pozwolić na usunięcie pakietów, które tego wymagały, gdyż miałem ich mało i praktycznie wcale nie używałem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale jak wywale libgadu to mic hyba kadu padnie...czy sie myle question.gif

 

EDIT:

dalem

yum -t update

zobaczymy jak sobie poradzi

 

EDIT2:

chyba musze wylaczyc te rzeczy, tylko musze znalezc sposob jak

 

EDIT3:

temat nieaktualny, wkurzylem sie i zrobilem formata blink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...