Skocz do zawartości

Własna Dystrybucjia


kamillys

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym zrobić własną dystybucje Linuksa. Nie chce niczego w stylu Live CD, czy Live DVD. Wolałbym instalowaną na HD.

Mógłbym wziąć Fedore i dodać kilka pakietów(stery nvidia/ati, flash, java, itd). Tylko jak dodać, żeby nie łamać praw i płyty były poprawne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym zrobić własną dystybucje Linuksa. Nie chce niczego w stylu Live CD, czy Live DVD. Wolałbym instalowaną na HD.

??

Mógłbym wziąć Fedore i dodać kilka pakietów(stery nvidia/ati, flash, java, itd). 

tak się robi za pomocą "yum install pakiet"

Tylko jak dodać, żeby nie łamać praw i płyty były poprawne?

nie złamiesz prawa biggrin.gif (może w USA) tantiem (jakoś tak) - szukaj

 

Narka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chce zrobić i udostępnić dystrubycje opartą na Fedorze. Jako jedyna wydaje mi się odpowiednia do tego. Chce, aby instalujący miał więcej pakietów (_odrazu_ → od razu) ORT po zainstalowaniu. Słyszałem o Auroksie, ale również wiele złego. Taka Fedora "nie dla Amerykanów" byłaby fajna dla początkujących. Szczególnie, że nie musieliby doinstalowywać np. kodeków mp3 dla XMMS-a, bo by mieli już zainstalowane.

Z tym łamaniem praw chodzi o to, czy ktoś z Red Hata zrobi mi coś złego, jeśli udostępnie pod nazwą "Fedora", czy będe musiał zmieniać nazwę i logo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chce zrobić i udostępnić dystrubycje opartą na Fedorze. Jako jedyna wydaje mi się odpowiednia do tego. Chce, aby instalujący miał więcej pakietów (_odrazu_ → od razu) ORT po zainstalowaniu. Słyszałem o Auroksie, ale również wiele złego. Taka Fedora "nie dla Amerykanów" byłaby fajna dla początkujących. Szczególnie, że nie musieliby doinstalowywać np. kodeków mp3 dla XMMS-a, bo by mieli już zainstalowane.

 

http://forum.fedora.pl/index.php?showtopic=9659

tu masz podobną dyskusję

 

NArka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FOX LINUX

 

"FoX Desktop is one new distribution based on Fedora CORE and re-adapt

for users desktop."

 

lepiej pomoc cos poprawic, ulepszyc, tworzyc chocby paczki do jakiegos distro (chocby ten Fox) niz ciagle rozdrabniac te dystrybucje na drobne i drobniejsze.....

 

Fedora + "stery nvidia/ati, flash, java, itd" to nadal fedora ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio bawiłem się systemami i wiem, co każdemu brakuje. To, że macie dopieszczone fedorki, nie oznacza zakazu ułatwiana innym instalacji. Nie chce czekać, aż ktoś inny wyda "fedora for non-US users", żeby były na niej pakiety typu xmms-mp3. Chciałbym również zmienić generowanie ustawień na inne, automatycznie dodać kilka repozytoriów, itd i to udostępnić. Chyba nie ma nic złego w tym, nieprawdaż?

 

http://forum.fedora.pl/index.php?showtopic=9659

tu masz podobną dyskusję

 

NArka

No, juź są jakieś wyniki. Niedługo je przetestuje.

 

EDIT::

Zobacze tego FOX linuksa.

EDIT::

Niestety, chce stworzyć małe co nie co tylko dla Polaków...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchaj

Nie jesteś pierwszy, tak właśnie dopieszczają Auroxa. On również jest oparty na fedorze i przypuszczam że będziesz miał słabą siłę przebicia z tą dystrybucją, bez jakiegoś większego zaplecza finansowego.

Ja tutaj popieram moich przedmuwców aby się przyłączyć do samego projektu niż go rozdrabniać. Według mnie mugłbyś np napisać jakiś podręcznik lub faq o multimediach, javie itp.

W sumie więcej by było pożytku z tego niż robienie gotowca, którego i tak mało kto będzie instalował.

Sorki ale życie jest brutalne.

Po prostu według mnie szkoda twojego wysiłku i czasu.

A myślałeś o tym jak coś nie pójdzie?

Nie będzie działać, to nikt na tobie suchej nitki nie zostawi.

Wiesz jak jest w życiu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cóż.... life is brutal and full of zasadzkas huh.gif myślę, że możnaby zrobić jakiś program, który instalowałby jave, itd. do fedory(takie cacko ma ubuntu). Co wy na to?

Najlepiej zrobić paczki z pre- postinstalatorami do wszystkiego oddzielnie i wrzucić na livnę. Użytkownik instaluje to co chce w mgnieniu oka smile.gif Informacje o tym jak coś zainstalować znajduje w FAQ.

 

Oczywiście jak zawsze brakuje rąk do pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej zrobić paczki z pre- postinstalatorami do wszystkiego oddzielnie i wrzucić na livnę. Użytkownik instaluje to co chce w mgnieniu oka smile.gif Informacje o tym jak coś zainstalować znajduje w FAQ.

 

Oczywiście jak zawsze brakuje rąk do pracy.

Jest automatix (jakoś tak) skrypt , który się odpala , a on samodzielnie pobiera z repo potrzebne paczki. Skrypt jest opisany co tam jest i do czego służy , Ale działa przez chyba Synaptic

 

Narka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki skrypt mógłby dodać adresy repozytoriów i ściągać z nich przez yuma paczki i instalować. Ale nie jestem programistą, więc nie zrobie nic(chyba że w bashu po krótkiej nauce jak to zrobić)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki skrypt mógłby dodać adresy repozytoriów i ściągać z nich przez yuma paczki i instalować. Ale nie jestem programistą, więc nie zrobie nic(chyba że w bashu po krótkiej nauce jak to zrobić)

W FC4 – fag były takie rzeczy jedynie do repo , Nawet cienias taki jak ja to zrobił typu kopiuj/wklej

 

i przez to do tej pory nie wiem biggrin.gif jak pobierać klucze z repo (co robią automaty biggrin.gif z człowieka )

 

Narka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...