Skocz do zawartości

Sumy Kontrolne


lysyr

Rekomendowane odpowiedzi

hmmmmmm

Sprawdzalem MD5 unsure.gif , prawde mowilac o SHA1 nie slyszalem jeszcze. To juz wiem skad byl blad w sprawdzaniu sum kontrolnych. W takim razie sory za glupia rade tongue.gif .

Co do sposoubu jaro33 to juz bym wolal sie zabrac za sciaganie obrazu od nowa. Chyba troche mniej zachodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jest taka sprawa. Ściągnąłem dvd.iso z serwera belnet, sumy kontrolne się sprawdzają, media check też sprawdzał płytę. Po wykonaniu na próbę pełnej instalacji, okazało się że w kde nie ma kapffinder a na dysku połowy z wybranych programów.Najlepszym wyjściem jest sciągnięcie obrazów na nowo tylko już cd.iso.Mam w związku z tym pytanie:który serwer moglibyście polecić jeśli chodzi o poprawność ściągniętych obrazów???.Z belneta ściągałem wszystko przez przeglądarkę, teraz zrobię to na slacku przez wget lub lftp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Ja też mam problem z tymi sumami kontrolnymi. K3b przed wypaleniem podaje sumę kontrolna i ona jest inna niż podana na mirrorze. Ściągałem z kilku serwerów i zawsze suma jest taka sama ale inna niż podają. Przed zainstalowaniem puściłem sprawdzanie i znowu mnie ostrzegł, że jest źle. Coś tu nie gra. twas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Ja też mam problem z tymi sumami kontrolnymi. K3b przed wypaleniem podaje sumę kontrolna i ona jest inna niż podana na mirrorze. Ściągałem z kilku serwerów i zawsze suma jest taka sama ale inna niż podają. Przed zainstalowaniem puściłem sprawdzanie i znowu mnie ostrzegł, że jest źle. Coś tu nie gra. twas

tak sprawdź ręcznie

sha1sum nazwa.iso > plik.txt

porównaj z tym co na serwerze jest

 

a co do k3b (może on md5 obsługuje ) a jest potrzebne sha1sum

ja mam Gnome więc nie urzywam k3b tylko inny

 

Narka

Ps : przeczytajcie dokładnie cały temat chyba wszystko jest wyjaśnione

md5 <=> sha1

Co do sposoubu jaro33 to juz bym wolal sie zabrac za sciaganie obrazu od nowa. Chyba troche mniej zachodu.

no tak ale jak ktoś ma limit nałożony to warto się zastanowić biggrin.gif

Jest nawet dobra dyskusja o edycji iso

http://forum.fedora.pl/index.php?showtopic=9659

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months later...

a jak sprawdzałeś , na Windowsie czy Linuksie

jak to robiłeś

 

zauważyłem ze masz FC4 to chyba sumy SHA1 sprawdzałeś ?

 

 

Przepraszam .Chciałem zapytać o jedną rzecz w związu z sumami md5. Dwa razy już próbowałem sciągnąć Knoppixa pod Fedorą z użyciem takich programów jak Kget i prozzila .Po ściągnięciu okazuje się , że sumy md5 się nie zgadzają . Czy sumy sha1sum się zgadzją, nie wiem ,bo na tym serwerze podali dla dystrybucji Knoppixa 5.0.1 tylko sumy md5.

Z poważaniem Tichy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

ok tylko w jaki sposob sprzawdzic jaki sha1 czy md5 jest na serwerze z ktorego wlasnie zassalem instalke. juz tyle postow przeczytalem i dalej nie wiem jak to zrobic?

 

OK,juz wiem, autor nie podal wynikow SHA1 na sewerze z ktorego zassalem

 

Do kompletu zassalem juz 4 razy DVD image i dalej bledy wywala,nie potrafi sie dociagnac FlashGet'em ani FileZilla. Zaczynam Torrentem, nawet fajnie idzie srednio 60 - 70 kB/s.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...