Skocz do zawartości

Cd Na Dvd


idfei

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam ndzieję że ktos udzieli mi wyczerpującej odpowiedzi na moje pytanie smile.gif

 

Więc do rzeczy :

-jak przerobić płyty instalacyjne fedory (5 CD) na jedną DVD ? (pod windowsem)

-odpada sciągnięcie wersji DVD (łącze na to nie pozwala)

-może byc w ENG

 

Z góry dziękuję wink.gif

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam ndzieję że ktos udzieli mi wyczerpującej odpowiedzi na moje pytanie smile.gif

Raczej to nie jest łatwe

 

z pozoru można by: iż weżniesz 1 płytę boot i do rzucisz z pozostałych RPMS do tego katalogu do pierwszej w obrazie iso .

Ale chyba nie pójdzie bo lokalne repozytoria na płycie należało by odświeżyć .

Spróbuj na RW i napisz jak ci poszło

szukaj edycja iso

 

Nie znam sie tak tylko przypuszczam

narka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie przypadkiem tak że :

- skopiowac zawartośc wszystkich płyt na dysk ( w celu ułatwienia sobie pracy)

-skopiowac wszystkie glowne katalogi do jednego folderu np. "dvd"

- skopiowac sumy kontrone (tylko które dokładnie?) z pierwszego cd , wkleic do tego katalogu z zachowaniem ich należytych lokacji

-dodac wartości pozostałych sum kontrolnych

 

 

Czy takie coś ?

Plz odp.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie przypadkiem tak że :

- skopiowac zawartośc wszystkich płyt na dysk ( w celu ułatwienia sobie pracy)

No tak a jak ta płyta ci wystartuje ?

Płyty boot mają ustalony format blank-iso coś takiego nie pamiętam ,

Ułatwiając pracę robisz zwykłą płytę z danymi a tobie jest potrzebna boot.

Narka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie da sie tego w jakiś sposób wyedytować ? Wiem że w innej dystrybucji (Linuksa) ORT tak się dało (z tymi sumami kontrolnymi) (SuSe_64bit) i przebiegało wszystko wpożądku.

 

 

----------------------------------------------------------------------------------------------------

Edit

 

Wiem że sumy kontrolne danej płyty są w plikach TRANS.DBL

Tyle zdołałem odkryć biggrin.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie da sie tego w jakiś sposób wyedytować ? Wiem że w innej dystrybucji (_linuxa_ → Linuksa) ORT tak się dąło (z tymi sumami kontrolnymi) (SuSe_64bit) i przebiegało wszystko wpożądku.

da się

ale wyżej nie o tym pisałem

wszystko się da , przecież ktoś to przerabia programami do edycji iso

 

spróbuj i napisz jak poszło

http://forum.fedora.pl/index.php?showtopic...9&hl=Edycja+iso

małe podpowiedzi

Narka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem bardzo ogolnikowo DA SIE wink.gif Kiedys spotkalem sie z czyms takim, ale to bylo tak dawno ze nie wiele z tamtego tematu pamietam. Dodam tylko ze ktos stworzyl do tego skrypt. Przed jego uruchomieniem trzeba bylo chyba jedynie zgrac zawartosc plytek do jednego miejsca. Niestety dokladniejszych informacji nie pamietam sad.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to lipa , moje próby stanęły na tym iz poukładąłem sumy kontrone na jedną płyte i dalej lipa bo jak juz utworzyłem Boot-cd/dvd to instalacja kończyła sie na słowach " Boot failure" czyli nie ruszało jej w ogóle sad.gif

Przepraszam że powiem , a nie mówiłem .

Podałem link do edycji iso

 

Nie o sumy chodzi , ale nie mogę prowadzić za rękę , z tego co ja pisałem i linki podawałem to jeszcze troszeczkę mądrości dołożyć i wyjdzie .

 

Nie tylko chodzi o Linux , ale o pewne standardy

Narka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej

cztając ten temat zastanawiałem się czy uda się przerobic wersje cd na dvd

ale przed napisniem odpowiedzi poszukałem troche i juz jest wersja dvd fc5

tutaj http://fedora.redhat.com/Download/

to ze nie znalazłem wczesniej wersji dvd powstrzymywało mnie przed sciąganiem ale teraz zaczynam zasysac biggrin.gif

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-jak przerobić płyty instalacyjne fedory (5 CD) na jedną DVD ? (pod windowsem)

Da się i nie jest trudne. Sam zrobiłem kiedyś coś takiego z Auroksem 9.2, bo mi się 5 płytkami nie chciało wachlować wink.gif Układ plików i katalogów jest prawie identyczny, bo Aurox wywodzi się z RH.

Jak wrzucisz "ls -l" z głównych katalogów wszystkich pięciu CD, to chyba sobie przypomnę i spróbuję pomóc.

Na pewno wszystkie pliki z Fedora/RPMS i Fedora/base trzeba wrzucić w jedno miejsce. Poza tym tam są jeszcze o ile pamięć mnie nie myli takie pliki identyfikujące każdą z płyt (.discinfo?), to chyba zostawiłem tylko pierwszy, w którym były informacje ze wszystkich pozostałych - tam sa wpisane jakies magiczne liczby i nazwy podkatalogów na każdej z płyt.

 

Możesz jeszcze przeanalizować to co napisane tutaj: http://en.opensuse.org/Making_a_DVD_from_CDs - powinno pomóc, bo zasada działania podobna - z tym, że tutaj wszystko się dzieje pod linuksem, a Ty chciałeś pod windy. No, ale może odpalisz z jakiegoś LiveCD.

To co napisałem na początku jest niezależne od systemu operacyjnego - wszystko ręczna rzeźba, kopiowanie do jednego katalogu roboczego i wypalenie w Nero ze wskazaniem boot sektora z 1. CD Fedory.

 

Pozdr,

W.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...