Skocz do zawartości

Program Do Mierzenia Temperatury Cpu


samba

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Potrzebuje program na FC3 do mierzenia temp procka. Mam 2 serwery jeden 2 procesorowy 2xXenon 3,Ghz a drugi 2 procesorowy ale działa na nim tylko 1 PIII .

Czy do obydwu serwerów będzie dobry jakiś 1 program czy dla każdego odzielnie? Zatstanawiam sie czy PIII miało termometry?? Niby to płyta serwerowa ale ciekaw jestem czy ma jakieś termometry a jeśli nie to czy softwear'owo Linux potrafi poprawnie określić temp CPU??

Najlepiej jakby był to jakiś RPM z graficznym interfrejsem. Podajcie jakieś linki szybko bo klima w serwerowni padła i zanosi sie że przez dłuższy czas jej nie będzie sad.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

yum install lm_sensors gnome-applet-sensors ksensors

(niepotrzebne skreślić)

Później:

su -
sensors-detect

Klikasz cały czas YES. Później nie musisz dopisywać tego co on proponuje do modprobe. Bez tego też będzie działać. Później restart i w konsoli

sensors

Gnome-applet-sensors - aplet do panelu gnome

ksensors - program dla KDE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sciągnołem yumem tak jak pisałes po zainstalowaniu działa to jako usługa którą restartowałem i gdy wpisuje snensors pod konsolą z roota to mam " no sensors found! "

Co robić???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem wynikał z tego że spod su sensors-detect nie działa tylko z roota.

A oto co mi pokazuje komenda sensors

 

[root@SERWER2 ~]# sensors

eeprom-i2c-0-51

Adapter: SMBus PIIX4 adapter at 1040

Memory type: SDR SDRAM DIMM

Memory size (MB): 128

 

eeprom-i2c-0-50

Adapter: SMBus PIIX4 adapter at 1040

Memory type: SDR SDRAM DIMM

Memory size (MB): 128

 

Gdzie jest temperatura???? Dlaczego jej nie pokazuje?

 

OK Przemk dzieki lamo.gif zainstalowałem gkrellm wszystko jest ok doinstalowałem jeszcze pluginy ale nie pokazuje mi czujników temperatury !!!Pokazuje mi CPU procesy dysk swap i inne rzeczy ale temperatury nie mam a tylko ona mnie interesuje w opcjach konfiguracyjnych jak mam czujniki to nic nie moge zmienic bo jest na szaro (nie aktywne) Czyżby moja płyta główna Intel L440GX+ server board nie miała czujników??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem kiedys podobny klopot (tez padnieta klima) - pomoglo doinstalowanie/przeinstalowanie SMB i czegos z AHCI/APM/ACPI (czegos mi tam brakowalo) - nie pamietam teraz dokladnie co to bylo, ale moze Cie to na cos naprowadzi...

 

W moim przypadku najwazniejsze bylo wlaczenie poprawnej obslugi System Message Bus, ktora w systemie byla, ale cos "kulala" i dopiero po reinstalacji i uruchomieniu pozwolila odczytac wskazania miernikow temperatur (serwer CPQ Proliant / dual PII / chipset intel...).

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...