Skocz do zawartości

Update Php


AQQry

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Poszukuję jakieś instrukcji jak przeprowadzić update PHP.

 

Chcę przeprowadzić taki update na moim serwerze z wersji 5.0.2 > 5.2.4

 

System na jakim jestem do Fedora.

 

Będę zobowiązany za jakąś literaturę, bądź krótki opis.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za odzew, jednak zapomniałem napisać że jestem zielony w tym jak trawa na wiosnę :|

 

[root@ns300071 ~]# yum update php*
Setting up Update Process
Setting up repositories
updates-released          100% |=========================|  951 B    00:00
extras                    100% |=========================| 1.1 kB    00:00
base                      100% |=========================| 1.1 kB    00:00
Reading repository metadata in from local files
Could not find update match for php-5.2.4.tar.bz2
No Packages marked for Update/Obsoletion
[root@ns300071 ~]#

 

Otrzymałem oto taką odpowiedz... którą nie do końca rozumiem :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomniales nam powiedziec jeszcze ktora to Fedora... bo sadzac po repozytoriach to wyglada na jakas staroc?...

 

Natomiast sadzac po wersji php ktora aktualnie posiadasz w systemie, tez nie sposob tego stwierdzic... ;)

 

FC3 distro-> php-4.3.9-3, updates-> php-4.3.11-2

FC4 distro-> php-5.0.4-10, updates-> php-5.0.4-10

FC5 distro-> php-5.1.2-5, updates-> php-5.1.6-1

FC6 distro-> php-5.1.6-3, updates-> php-5.1.6-3

F7 distro-> php-5.2.2-3, updates-> php-5.2.4-1

 

Czyzbys mial php instalowane ze zrodel a nie z pakietu?

Jesli tak, to niestety musisz sie zabrac za ten update troche inaczej...

 

Pokaz

uname -r
rpm -qa php* | sort

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam takie coś:

 

Wersja psa v8.2.1_build82070918.10 os_FedoraCore 4

SYSTEM Linux 2.6.18.1-xxxx-grs-ipv4-32

 

Jak sie można domyślić php miałem na serwerze już zainstalowany gdy go otrzymałem (serwer w ovh)

 

[root@ns300071 ~]# uname -r
2.6.18.1-xxxx-grs-ipv4-32
[root@ns300071 ~]# rpm -qa php* | sort
[root@ns300071 ~]#

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[root@ns300071 ~]# uname -r
2.6.18.1-xxxx-grs-ipv4-32
[root@ns300071 ~]# rpm -qa php* | sort
[root@ns300071 ~]#

Wbrew pozorom - dzieje sie i to sporo - brak odpowiedzi to tez odpowiedz... ;)

 

Niestety tu zarty sie koncza. Tak jak sie spodziewalem - siedzisz na FC4 i php instalowanym ze zrodelek i obawiam sie, ze przejscie na 5.2.4 moze okazac sie niewykonalne. I nie (tylko) dla tego, ze masz php ze zrodel, ale przede wszystkim dlatego, ze FC4 to kompletna staroc ktora od F7 dzieli przepasc (a w koncu 5.2.4 to wersja dedykowana F7 i innym dystrybucjom w wieku max. 12-18 miesiecy) i IMHO kompilacja tych nowych zrodel sie po prostu nie uda.

 

Inna sprawa, ze sam skok z 5.0.2 do 5.2.4 moze (choc nie musi) zakonczyc sie kompletnym padem np z powodu zmian w strukturze plikow konfiguracyjnych, srodowisku itepe itede... ale na ten temat niech sie wypowie ktos z wiekszym php-owym doswiadczeniem... php jest jednak na tyle waznym skladnikiem systemu, ze cienko to widze...

 

Ja na Twoim miejscu zrobil bym kopie systemu i po pelnym updacie (yum update), na pierwszy ogien zainstalowal php-5.0.4-10 z pakietu dla FC4 dostepnego w ramach updates (yum install php-*) jesli po instalacji wszystko ruszy, to mozna probowac walczyc dalej.

 

Ale na zbyt wiele bym nie liczyl - FC4 to juz kompletny trup...

 

Powodzenia

 

BTW - polecenie yum update php* wydales w katalogu w ktorym znajdowal sie plik php-5.2.4.tar.bz2 i biedny yum zglupial szukajac updateu wlasnie dla niego... stad ta dziwna odpowiedz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za odpowiedź...

 

Mam jeszcze jedno pytanie czy jest możliwość (jeśli tak to jak by to wyglądało) update FC4 -> FC7 ?

 

Z tego co wiedze po necie większość opisuje update o jedną wersje...

 

Na serwerze dodatkowo mam zainstalowany Panel Plesk, którego podrodze nie chciciał bym skopać :/

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jedno pytanie czy jest możliwość (jeśli tak to jak by to wyglądało) update FC4 -> FC7 ?
Raczej bym nawet nie próbował. Jeśli już to stopniowo 4 na 5, 5 na 6 itd. ale na koniec może się okazać, że straciłeś czas a całość i tak nie działa.

Znacznie łatwiej i na pewno szybciej jest zainstalować na nowo. Konfigurację Panel Plesk na pewno możesz zapisać, a zanim się przygotujesz do migracji to już najnowsza F8 "okrzepnie" i możesz od razu przeskakiwać o 4 wersje.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiedze po necie większość opisuje update o jedną wersje...

Moze byc i o trzy, ale w malych kroczkach po jednej...

 

Ale tak jak napisal WalDo - nawet jesli sam upgrade (bo to jest juz raczej upgrade a nie update :) ) by sie powiodl z punktu widzenia systemu operacyjnego (system sie podniesie), to obawiam sie, ze wiekszosc uslug i skonfigurowanych serwisow przestanie dzialac tak jak powinno ze wzgledu na zmiany w plikach konfiguracyjnych.

 

IMHO prostsze (i szybsze - bo ograniczy sie do rozwiazania kilku problemow) bedzie sporzadzenie porzadnej kopii wszystkich plikow konfiguracyjnych i danych ktore chcesz zachowac, zainstalowanie F8 na czysto i potem zabawa w konfiguracje niezbednych serwisow na podstawie starych konfiguracji. Niewykluczone ze niektore tych uslug zadzialaja jak nalezy na starych configach out-of-the-box, ale wiekszosc zapewne bedzie wymagala poprawek... a wtedy Szukaj na forum i Google twoim przyjacielem...

 

Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...