Skocz do zawartości

Co Się Dzieje Z Kadu


MC'

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli mogę sobie pozwolić na to pytanie...

Wiadomo coś co się dzieje z Kadu jako takim? Ostatnia wersja została wydana niemalże rok temu, od tamtej pory nic się nie działo pod kątem jakiś wersji testowych czy coś

Pytam z tego względu, że jest jeszcze jedna "tycia" rzecz lekko irytująca...

Jeśli jest włączone Kadu, są skaczące lagi w grach (co określoną ilość sekund ping skacze do chorych wartości i sobie spada, w kółko tak)

Nie mam pewności czy to wina Kadu czy samego protokołu tudzież serwerów jaśnie szanownych GG S.A. testowałem dwie wersje Kadu zarówno na Linuksie jak i na "W", efekt ten sam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Główny (i jedyny?) programista libgadu oficjalnie zaprzestał rozwoju tej biblioteki chcąc przekazać to zadanie komuś innemu, na tyle, na ile się orientowałem to nikt (?) się nie podjął zadania (np napisania synchronizacji). W samym projekcie Kadu jakiś kod jest dodawany do repo, ale oni również cierpią na brak czasu. Zatem wiele się nie zmieni dopóki nie znajdą się programiści C/C++ z odrobiną wolnego czasu i woli. Więcej info na forum kadu.

Problem może istnieć w Kadu lub/i libgadu, bo u mnie zostawienie na serwerze włączonego Kadu na kilka dni (non stop) na różnych loginach i kompach powoduje .... upadek routera z Tomato. Trudno określić dokładny przebieg sprawy, bo brak na to czasu - obecnie staram się wykombinować go na tyle, by zrobić klucze do mojego repo i jakoś mądrze mirrory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieciekawie to wygląda, miałem nadzieję, że to tymczasowa cisza a tu takie chece...

Jeśli to pomoże sprawie wypiszę obrazowo (mniej więcej) jak wygląda sprawa pingu w jednej z gier jeśli Kadu jest włączone

1 sek - 60-70 ms

2 sek - 60-70 ms

3 sek - 400+ ms

4 sek - 300-400 ms

5 sek - 200-300 ms

6 sek - 100-200 ms

7 sek - 60-70 ms

stąd przez następne (strzelę) 7 sekund jest w porządku (60-70 ms) i potem znowu następuje skok do 400+ ms opadający wedle wzorca, skoki są zdaje się stałe (tzn. w tych samych odstępach czasu, nielosowo), mimo to nie ma mowy o pozostawieniu Kadu włączonego do gier "Real Time" (na Heroesy jakieś to tam pfff)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Subaru Jak i o ile Ci się chce możesz spróbować przebudować u siebie lokalnie (nie z src.rpm) ten pakiet (możesz nawet bezpośrednio z repo), uruchomić go z/bzz jakimiś wtyczkami i obserwować reakcję. Jeśli nawet gołe Kadu się tak zachowuje to zapoznaj się z pakietem wireshark i pociągnij temat na forum Kadu, bo tam znajdziesz bardziej fachową pomoc niż tu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kadu mam przekompilowane ze źródeł jeśli o to chodzi, chyba jedyna rzecz, którą jeszcze regularnie kompiluję ze źródeł bo Wine mi się trochę nie chce (One Eternity Later)

Ah Wireshark, faktycznie mógłbym spróbować zdiagnozować nim ruch sieciowy (a przynajmniej spróbować)

Możnaby na przykład zostawić samo Kadu używające internetu i zostawić Wiresharka na powiedzmy pół minuty

Biorę się za instalację w takim razie (trochę to potrwa, chwilowo mam bardzo powolny net, no ale to "tylko" 16 MB, na dzisiaj będzie xD)

Pociągnę też temat na forum Kadu tak jak radzisz, trzeba ich trochę rozruszać ^_^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...

Przepraszam, że tak długo, ale wieści niosę.

Przekompilowałem Kadu 1.0-alpha3 (z GIT) z dnia 18 Grudnia 2013.

Problem tego pseudo-lagu został ubity oraz nowy błąd ze znakami < >, który się wkradł po drodze również został ubity.

Szkoda, że narazie nie ma jakieś paczki .tar.gz na stronie, ale pewnie jeszcze walczą z jakimiś błędami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 months later...

Wygląda na to, że obecnie repo nie działa.

Obecnie jest całodzienna przerwa w zasilaniu. Nic nie poradzę. Niestety ciągle nie umiem zrobić ładnego mirrorowania + pakiety różnicowe.

Src wystawię jak tylko oddadzą energię, bo tylko na serwerze są trzymane.

------

Edit

------

Server is up and running, kadu-1.0.rc11-1.fc20.src.rpm

Edytowane przez 3k_PL
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak dla czystej informacji od kilku dni jest dostępna paczka .tar.gz wersji stabilnej 1.0 (po około 2 latach, nareszcie :3), więc możliwe, że bylibyście zainteresowani przekompilowaniem lub zbudowaniem RPMów dla wersji stabilnej 1.0 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

możliwe, że bylibyście zainteresowani przekompilowaniem lub zbudowaniem RPMów dla wersji stabilnej 1.0 :)

Się zrobi się, ale za chwilkę bo skrypty do CI trzeba przywrócić do normalnych wydań bo na rc musiały być hacki.

----

Niby zrobiłem wydanie, ale chyba fedora stwierdziła że wersja 1.0.rc11-1 jest wyższa niż 1.0-1

---

Udało się, wersja trochę podmieniona na 1.0.0

Edytowane przez 3k_PL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Jest już wersja 1.2, która generalnie działa na "W", ale na Fedorze jest dziwna rzecz.

Kadu ciągle zrywa połączenie z każdym serwerem sieci GG po kolei (ta sama wersja testowana, na 1.1 też tak było).

Zgłosiłem sprawę na forum Kadu jak pamiętam, ale nie wiem czy już coś w tej sprawie się rozwiązało, pomarudzę im jeszcze :P

 

A tak po za tym, czy Kadu ma szansę wylądować spowrotem w głównym repo Fedory czy są jakieś silne "przeciw"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kadu ciągle zrywa połączenie z każdym serwerem sieci GG po kolei (ta sama wersja testowana, na 1.1 też tak było).

W piątek (2014.11.14) doszło to ogólnej awarii sieci gg, nie działało również połączenie z ichnego WebUI. Nie wiem jak często dochodzi do takich sytuacji i czy jest to gdzieś odnotowane. Skoro u Ciebie tak często zdarzają się przerwy w połączeniu z siecią gg, to użyj jakiegoś programu monitorującego by mieć pewność że zawsze np pakiety ICMP dochodzą. Że tak brzydko powiem, u mnie działa :)

A tak po za tym, czy Kadu ma szansę wylądować spowrotem w głównym repo Fedory czy są jakieś silne "przeciw"?

Z tego co czytałem problemem było libiris, którego źródełka znajdują się w kadu. Jednak pobierając osobno źródełka libiris z repo nie dostaniemy takiego samego kodu, tylko mniejszy. Trzeba by było zatem najpierw albo przepchnąć "bogatą" wersję libiris, albo dostosować kadu do biednej. Już jeden komunikator będący w repo posiada w swoich źródełkach takie bogate libiris - telepathy chyba, ale mogę się mylić bo to już jakiś czas temu robiłem analizę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • WalDo locked this temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...