Jump to content

Co Się Dzieje Z Kadu


MC'
 Share

Recommended Posts

Wszyscy prawdę piszecie .

Czy nie wydaje sie wam wszystkim że developerzy nie powinni się tak dużo zajmować upiększaniem środowisk graficznych , a zając się właśnie poprawieniem istniejących już programów .

Czy można by dać znać tym developerom którzy układają KDE 4.5 z różnymi graficznymi wodotryskami , aby

na jakiś czas zostawili w spokoju wygląd systemu a a zajęli się właśnie poprawieniem KADU :(

Link to comment
Share on other sites

@DAREK WL.

 

BIG - WTF? Primo, deweloperzy KDE nie zajmują się Kadu. KDE to środowisko które jest rozwijane oddzielnie. Kadu jest bardzo prężnie rozwijane. Paczki dla Fedory nie są robione, ponieważ nikt nie ma czasu na brudną robotę. W sumie nawet ja nie chciałbym paczkować Kadu, tylko ze względu na to jak zagmatwany jest cały plik .spec. Jeżeli tak bardzo wymagasz czegoś od deweloperów to im pomóż, ponieważ robią to dla Ciebie w pełni bezinteresownie.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
http://koji.fedoraproject.org/koji/buildinfo?buildID=191459

 

Enjoy. Soon in updates repository near you! I hope.

 

Kudos to Radoslaw Lisowski. :)

 

Chętnych uprasza się o wejście na https://admin.fedoraproject.org/updates/search/kadu , zainstalowanie i przetestowanie nowej paczki na swojej wersji Fedory i pochwalenie się wynikami testów w formularzu.

 

Pozdrawiam,

Rathann

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Dzisiaj sobie wchodzę na stronę http://kadu.net/w/Pobierz w związku z wydaniem nowej (dużej) wersji i widzę, że jest wsparcie dla wszystkich popularnych dystrybucji poza fedorą :) Na kojim też nie widać żadnych testowych pakietów.

Jeśli nawet nikt naprawdę nie używa kadu to niech przez sam fakt, że to polski projekt i do tego teraz wieloprotokołowy (m.in. XMPP), czyli w końcu przydatny dla ludzi z całego świata, zajmie się budową i utrzymywaniem pakietu. Tym bardziej, że autorzy zapowiedzieli regularne i częste wydania: raz na miesiąc wydanie z poprawkami i raz na 3-4 miesiące duże wydanie, więc będzie co robić i naprawdę można nim zainteresować ludzi z innych krajów.

Link to comment
Share on other sites

Z tego co widzę ostatni build kadu dla f15 robił niejaki ausil i to nie tak całkiem dawno, co prawda fail, ale chyba ktoś jeszcze zajmuje się paczkowaniem. Także kimkolwiek jest jest ausil, może zrobi paczkę z nową wersją, a jak nie to pozostaje kompilacja ze źródeł <_<

No i faktycznie marna wizytówka dla Fedory na stronie Kadu.

Link to comment
Share on other sites

Posiadam wciąż folder ze źródłami, z których zainstalowałem Kadu 0.9.0 mogę spróbować zrobić z tego paczkę RPM jak tylko dorwę się do tutoriala jakiegoś

To będzie taka...praca domowa na najbliższy czas O :D

 

Pozostaje jedna kwestia, czy jeśli nie daj Boże (i Tux'ie najwyższy :P) potrzebny będzie plik .spec to mogę sobie go wypożyczyć z poprzedniej najbliższej paczki src.rpm Kadu?

Link to comment
Share on other sites

  • WalDo locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...