Skocz do zawartości

Fedora 25


Krystian Kiermasz

Rekomendowane odpowiedzi

Ahoj!

 

Do tej pory był temat odnośnie nowego wydania - opinie, wrażenia itp. Teraz mamy do czynienia z "historyczną" wersją wydania która zmienia serwer wyświetlania i cisza....

 

Czy ktoś aktualizował już F24->F25 i przebiegło to sprawnie?

 

Nowa fedora zapewnia wayland tylko dla środowiska gnome, pytanie czy posiadając xfce i doinstalowując gnome potrafi się płynnie przestawić system? (Czytałem że x.org jest cały czas dostępny i można wybierać ale pytanie jak działa teoria w praktyce)

 

Chyba że ze względu na tak sporą zmianę trzeba stawiać system od nowa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fedora zawsze zaleca postawienie systemu od nowa. Ale aktualizacja generalnie poszła pomyślnie, tylka, że ja nie używam gnoma a mate.

U mnie wystąpił problem w trakcie przełączania użytkowników, raz się udała , a za drugim razem po wybraniu innego użytkownika i wpisaniu hasła zatrzymało sie na ekranie logowania. Pomogło ubicie lightdm.

Nie prawidłowo działa compiz, Przy  np. przesywaniu okna pozostawia w tle "artefakty" w postaci wielokrotnie powielonego okna. Compiza używałem ponieważ na grafice intela mimo powłączania wszystkich opcji typu TearFree nadal rwało ekran w trakcie odtwarzania filmów, na 25 filmy odtwarzają sie bez rwania, przesuwanie okna nadal powoduje tearing.

Applet pogodowy z mate, nie wyświetla graficznego zobrazowania pogody (chmury, słońce itd)

Mam problem z pakietem rrdtool, mam swój mini program do monitoringu systemu napisany w pythonie i o ile generuje tylko jeden wykres to nie ma problemu, natomiast przy generowaniu kilku na raz, wykresy nie są prawidłowo tworzone (w logach błędy Glib i Cairo). Na razie pomogło skompilowanie rrdtool z f24 (wersja 1.5.6 w f25 jest 1.6.0)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ na suse 42.2 na domyślych sterach grafiki AMD źle się działo ;

podczas przewijania tekstu w oknie firefoxa wyświetlana zawartość trzęsła się -

więc usunąłem susła 42.2 a zamiast niego wstawiłem fedorę 25 .

1 uwaga na początek ; instalator F 25 nie rozpoznał istniejącej partycji linuksowej ext4 .

Musiałem ją usunąć z poziomu windows i dopiero wtedy instalator F 25 "widział

43 GB wolnego miejsca na dysku SSD .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...