Jump to content

All Activity

This stream auto-updates     

 1. Today
 2. Wracając do tematu. Takie republiki bananowe jak: France Republic Of, https://sec.report/CIK/0000839969 czy Germany Federal Republic Of, https://sec.report/CIK/0000041177 też się zarejestrowały, tyle że nie zdążyli wypełnić formularzy. A Włosi, niby leniuchy zdążyli wypełnić, podobnie jak my: https://sec.report/CIK/0000052782 @lcoyote Polecam do czytania Wolne lektury. U Moliera w "Mieszczanin szlachcicem" był gość, który nie wiedział, że pisze prozą: https://wolnelektury.pl/katalog/lektura/mieszczanin-szlachcicem.html :)
 3. Last week
 4. @lcoyote warto by było przeczytać co się udostępnia, bo te "szczegółowe informacje" to nic innego jak publicznie dostępne dane z GUS i paru innych miejsc plus ogólniki na temat aktualnych reform. W sumie niewiele się to różni od tego co CIA opublikowało na temat Polski. A co do cytatu to poproszę o linka gdzie mogę go znaleźć. I nie pisz że mam sobie wpisać w Google, bo szukałem i jedyne co znalazłem to twoje komentarze na innych stronach
 5. Zatem dodaje bardziej szczegółowe informacje https://www.sec.gov/Archives/edgar/data/79312/000095012718000035/a18-17_sb-a.htm ... czy aby na pewno ?? - a może powinno się napisać, że wszystko, co nie po linii głównego nurtu jest zaliczane do "teorii spiskowych" Dinozaury -teoria spiskowa, pandemia (a raczej pandemia strachu) covid-19 -teoria spiskowa, koniec demokracji i wprowadzanie zamordyzmu światowego -teoria spiskowa, obowiązkowe szczepionki i czipowanie ludzi (znamię bestii) -teoria spiskowa, nowy porządek świata -teoria spiskowa, itd. Pozrdawiam p.s. teraz krótki cytat z wpisu polskiej ratowniczki medycznej " Ok. Jestem ratownikiem i orientuję się w temacie. Chciałabym odnieść się do śmierci z powodu Covid-19. Otóż sprawa wygląda tak: Po pierwsze, testy nie są przeznaczone do diagnostyki, lecz do badań naukowych. Wyniki są jak w rosyjskiej ruletce – zależy, jak trafi, więc są zupełnie niewiarygodne. Po drugie, za stwierdzenie u pacjenta Covid -19 szpitale dostają dość wysokie dodatki. I po trzecie, za podłączenie do respiratora jest już konkretna kasa. I tutaj mamy problem. Pacjenci z zapaleniem płuc podłączani są do respiratorów wysokociśnieniowych. Często mają zakrzepicę płucną. Co robią lekarze? Podkręcają ciśnienie , a ponieważ w płucach nie ma wymiany gazów, tkanka płucna zostaje rozrywana. Pacjent strasznie wówczas cierpi. Umiera. W mediach zostaje okrzyknięty jako ofiara koronawirusa. Bzdura! Jest ofiarą respiratora i lekarzy. Krąży fama, że korona tak niszczy płuca, że nic z nich nie zostaje. Tak, nic nie zostaje, gdyż właśnie respirator je zniszczył. W takich przypadkach zalecana jest TLENOTERAPIA. Wówczas Zdecydowana większość by przeżyła. Premier UK i inni „wielcy” tego świata, u których stwierdzono Covid, zostali poddani właśnie tlenoterapii. Dlaczego? Nie do mnie pytanie. Jestem wściekła na to, co się dzieje i na to, że wszelkie próby uświadamiania ludzi kończą się obrażaniem mnie i nazywaniem putinowskim trollem, antyszczepionkowcem, płaskoziemcem, ect. To wszystko, co mam do powiedzenia. Dziękuję za uwagę.”
 6. Myślę, że kluczowe słowa to: "but Intel VT-x is disabled." Włącz w opcję i będzie OK. Nie znam VMware, więc nie poprowadzę za rękę, ale w VirtualBox taka opcja jest w zakładce System->Procesor.
 7. Poczytaj o sposobach prowadzenia międzynarodowego biznesu zamiast w podnieceniu wypisywać bzdury. Rozumiem, że to jest Hyde Park, ale może zostańmy bardziej w tematach linuksowo-komputerowych zamiast histeryczno-politycznych.
 8. W rejestrze Amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych jako podmiot zarejestrowany przez polskie Ministerstwo Finansów figuruje POLAND REPUBLIC OF Nr 0000079312 Znajduje się w nim bowiem podmiot o nazwie: “POLAND REPUBLIC OF”, którego logo jest tożsame z godłem Polski. Ministerstwo Finansów zarejestrowało Polskę jako korporację (firmę). A konstytucja RP art. 1 Konstytucji głosi, iż Rzeczpospolita Polska jest dobrem wspólnym wszystkich obywateli. Co to oznacza? że wszyscy obywatele RP są WŁASNOŚCIĄ firmy POLAND REPUBLIC OF ??? https://sec.report/CIK/0000079312 Umieszczam to wszystko ażeby nie było wątpliwości co do źródła rejestracji – chodzi o polskie Ministerstwo Finansów korespondujące w imieniu Rzeczpospolitej Polskiej, a nie o jakąś firmę podszywającą się pod nazwę “Republic of Poland”. EDIT: pozdrawiam zatem Obywateli FIRMY POLAND REPUBLIC OF
 9. It's already great. After updating the application SAGE, everything works well in the notebook. SAGE is good!
 10. Earlier
 11. Fedoras

  oszczędzanie

  Ja zacząłem oszczędzać żonę. Siedzi babsko w domu, nie biega to kochanków, to przestałem ją lać :-)
 12. Wyskakuje mi taki komunikat jak próbuje włączyć linuxa przez VMware Error while powering on: This host supports Intel VT-x, but Intel VT-x is disabled. Intel VT-x might be disabled if it has been disabled in the BIOS/firmware settings or the host has not been power-cycled since changing this setting. (1) Verify that the BIOS/firmware settings enable Intel VT-x and disable 'trusted execution.' (2) Power-cycle the host if either of these BIOS/firmware settings have been changed. (3) Power-cycle the host if you have not done so since installing VMware Player. (4) Update the host's BIOS/firmware to the latest version. This host does not support "Intel EPT" hardware assisted MMU virtualization. Module 'CPUIDEarly' power on failed. Failed to start the virtual machine.
 13. Nie da się, nie ma wersji 32-bitowej.
 14. lis

  fedora xfce 32bity

  skąd pobrac wersje 32bity xfce fedora 32 ?
 15. Ad.1 Wszystkie obecne wersje Fedory są 64-bitowe. Ad.2 Ostatnia wersja Fedory jest bardzo dobra
 16. cześć 1.jest taka wersja fedory może: fedora xfce 32bity ? 2.jaka jest ostatnia wersja fedory ?
 17. Przed regułami DROP/REJECT dodaj regułki z -j LOG i zobacz, co jest odrzucane. Potem dodaj odpowiednie reguły zezwalające na ruch, który chcesz przepuścić.
 18. A konkretnie: https://www.microsoft.com/pl-pl/microsoft-365/microsoft-teams/group-chat-software
 19. Mam pytanie - czy problem jest już teoretycznie rozwiązany czy jeszcze trzeba czekać na poprawkę - bo u mnie cały czas pokazuje że aktualizacje się nie powiodły a problem istnieje chyba już od końca zeszłego roku - z tego co zauważyłem szukając informacji w sieci. Rozumiem, że to na pewno fałszywy alarm - co to za polecenie hostnamectl ? Czy tym sprawdzę czy kernel jest zaktualizowany? Wystarczy to wpisać? Czy dnf update --refresh -y obejmuje wszystkie aktualizacje ? Też kernela? Wpisując komendę i otrzymując odp - nie ma nic do zrobienia - mam pewność że system jest w 100% aktualny?
 20. lcoyote

  oszczędzanie

  Ja przestałem oszczędzać - bo nie ma to żadnego sensu w obecnej syfiastej sytuacji. Wszystko runęło z wielkim hukiem i juz po czasów sprzed nie wróci na 100% -pozostanie wielkie bagno i wielka nędza ludzka. To co przedtem - uważałem za "zbędny zakup" - teraz staje się nic nie warte. Trzeba cieszyć się "tym co teraz i kto jest obok nas" ( reszta nieważna)
 21. vocib2

  oszczędzanie

  Hej, czy oszczędzacie jakoś pod czas pandemii? jakieś porady? Dziękuję
 22. Jakim poleceniem instalujesz? W Mint nie ma pakietu wine. Musisz instalować winehq-stable
 23. cześć brak wine w mint 19.1 jak zainstalować ?
 24. W firefoxie w paski wpisz about:config i zmień klucz layers.acceleration.force-enabled na true może pomoże Spróbuj również tych ustawień https://wiki.archlinux.org/index.php/Firefox/Tweaks#Jerky_or_choppy_scrolling
 25. A czy poradziłeś sobie z tym problemem ?
 26. Ja też miałem podobne zjawisko. Według mnie Przyczyną tego jest zbyt słaby sterownik karty graficznej na Linuxie.
 27. Witam , mój problem polega na braku płynnego przewijania podczas przewijania stron , chwilowo działa, a czasami witać ścięcia. W sesji z wayland jest jeszcze w miarę ok , na xorg już przewijanie jest denerwujące . Sprawdzałem kilka dystrybucji z gnome ( manjaro , solus , ) i tam też ten problem występuje ale w większej mierze . Dzisiaj zainstalowałem testowo chromium i z tym przewijaniem jest podobnie , czy jest możliwe że mój sprzęt jest temu winny ? Na wieśdowsie obie przeglądarki działają normalnie . Specyfikacja mojego laptoka : i5 i5-7300U, grafika hd 620 ,16 gb ramu , dysk ssd samsung 860 evo .
 1. Load more activity
×
×
 • Create New...