Skocz do zawartości

Instalacja Z Live Cd


Tinku

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 37
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Nie bede sie bawil, sciagam Obrazy plyt CD (Zod-binary-i386 chyba dobre) i zainstaluje. Mam nadzieje ze skasuje mojego XP bo nie chce mi sie bawic w formatowanie dysku. A tak w ogóle to jak odpalila mi sie z Live CD i jest szybsza od mojego XP to na jaka moge liczyc poprawe jak zainstaluje ja na dysku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybsza? To ile ty masz RAMu?

Generalnie system uruchamiany z CD jest wolnijeszy od systemu uruchamianego z dysku.... chyba, ze uda ci się cały system wrzucić do pamięci RAM, a to jest dość trudne. Efekty sa wtedy dość... ciekwae

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 320 RAM-u i na 100% jest szybsza niż mój XP... no może czasem jak napęd zwalnia to i system ale na ogół działa wszystko szybko. Ale chciałem zapytać skoro teraz jest dość szybki to na jaką poprawę szybkości/płynności mogę liczyć? 2X czy może tylko trochę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie system uruchamiany z CD jest wolnijeszy od systemu uruchamianego z dysku....

 

Nie zapominaj, że chodzi o porównanie szybkości systemu operacyjnego uruchamianego z CD i Windowsa (a nie systemu :P) uruchamianego z dysku :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jak dobrze pójdzie to jak mi się ściągnie Fedora to będziecie mieli nowego użytkownika.... Ale moje wrażenia są piorunujące przy spotkaniu z tym systemem... na Windzie nawet myszka czasem mi się zacinała :D A i co dostane przy instalacji? Bo potrzebny mi komplikator do c++ (bodajże g++) do tego nie mogłem odtworzyć muzyki z mojego mp3 (czyli chyba jakieś kodeki, tylko jakie?) Coś do filmów (też pewnie kodeki :D) jakiś program jak paint i do tego coś co czyta PDF i (jak dobrze napisze) djvu, coś do dekoompresacji plików no i coś do pisania. Co radzicie, gdzie to znaleźć w jednym miejscuno i co można jeszcze doinstalować aby system był ładniejszy... (czy można zmienić ikonki bo te duże przy Live CD mi jakoś nie pasują?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A i co dostane przy instalacji?
Przy instalacji dostaniesz tyle ile mieści się w ramach definicji tzw. wolnego (otwartego?) oprogramowania (open source). Sterowniki kart graficznych, kodeki (wideo i audio) i inne "niewolne" rzeczy możesz dociągnąć po instalacji (zakładam, że masz dostęp do neta ;)). Poszukaj na forum, bo całkiem niedawno ktoś się "przygotowywał teoretycznie" do instalacji systemu pod kątem, który Cię interesuje. Był też po raz setny temat z cyklu "jakich odpowiedników oprogramowania windowsowego używasz" ;)http://forum.fedora.pl/index.php?showtopic=14748

Ogólnie rzecz biorąc wszystko jest, choć niekoniecznie bezpośrednio z płyty instalacyjnej. Oczywiście gry stanowią pewien problem :\ Ale za to bajery desktopowe 3D takie, że żadna Vista nie ma ;) I to jeszcze bajery tak napisane, że ludziom z mniejszą niż 320MB ilością RAMu też działa całkiem płynnie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gnome ladnie chodzilo ale skoro tak uwazasz.... lecz przy standardowej instalacji Xfce nie ma tylko Gnome i KDE...

 

GP77: na pewno zobacze i przejrze ;)

 

A i jeszcze jedno, wszedzie pisze ze jak mam dwa systemy to nalezy zainstalowac GRUB-a a jak chce sie pozbyc drugiego systemu? Np. aby automatycznie usuna XP i stworzyl partycje jakie mu sa potrzebne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak chcę się pozbyć drugiego systemu? Np. aby automatycznie usuną XP i stworzył partycje jakie mu są potrzebne?

... to wybierasz odpowiednia opcje w instalatorze w ramach automatycznego podzialu dysku (jest tam dokladnie taka opcja jakiej potrzebujesz).

 

Instalator i tak zainstaluje bootloadera (GRUB) bo jest on potrzebny do zbootowania systemu (nawet jesli masz tylko jeden system).

GRUBa instaluj na ustawieniach domyslnych - instalator sam za Ciebie wszystko zrobi.

Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech to szlak, blad jakis i mam tylko 1 i 2 plyte, musze od nowa sciagac trzy plyty a zostalo niewiele :( Ale zgram na razie te dwie, zobaczymy co bedzie pózniej :(

 

I do tego na pierwszej plycie zacina sie instalacja na wyborze jezyka... jak myslicie, to blad sciagniecia (obrazu) czy nagrania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...