Skocz do zawartości

"uszkodzony" Temat Kdm


Yuo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

podczas ostatniej zabawy w upiększanie systemu, zmieniłem "Motyw graficznego ekranu logowania" (czyli, jak mi się wydaje, motyw KDM). Problem polega na tym, że pojawia mi się komunikat o tym, że theme jest uszkodzony, następuje próba otwarcia domyślnego ekranu. Jednak na domyślnym nie jestem w stanie NIC wpisać.

 

w pliku /etc/kde3/kdm/kdmrc są linie:

 

Theme=/usr/share/apps/kdm/themes/Bluecurve

UseBackground=true

 

czyli takie, które wydają mi się poprawne.

 

Prosze o pomoc w przywróceniu starego thema.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, linia UseTheme=true jest, a reinstalacja redhat-artwork nie pomogła.

 

Wpadłem na pomysł, żeby zmienić to w trybie graficznym, jednak musiałbym go wyłączyć i uruchomić przez startx, będąc zalogowanym. Tylko jak wyłączyć grafikę? Próbowałem polecenia INIT 3, ale wiesza się na cups-config-daemon [OK].

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko jak wyłączyć grafikę? Próbowałem polecenia INIT 3, ale wiesza się na cups-config-daemon [OK].

Mam nadzieję, że "init 3" a nie "INIT 3" wink.gif Może wcale sie nie wiesza tylko nie przechodzi do prompta. Klepnij <enter> kilka razy.

A jak nie to restart i wejdź w edycję GRUBa: na ekranie GRUBa wciśnij literkę "e", przejdź kursorem do linii zaczynającej się od "kernel ...", (tu chyba jeszcze raz "e" - nie pamiętam dokładnie, czytaj komunikaty na ekranie), ustaw się kursorem na końcu tej linii, wpisz "3", <enter>, "b" jak boot i powinno wejść do trybu tekstowego.

 

Pozdr,

W.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ja też niedawno miałem taki problem (ustawiłem przypadkowo temat dla kdm w gdm, ale objawy były identyczne jaku u Ciebie). Poniżej napisałem jak z tym sobie poradzić:

1. W miejscu, w którym zawiesza ci się komp (czyli na ekranie logowania), wciśnij kombinację klawiszy Ctrl+Alt+F1, aby przejść do konsoli.

2. Zaloguj się na roota (login: root).

3. Przejdź do katalogu /etc i otwórz w vi plik inittab (vi inittab).

4. Znajdź w nim taki o to wiersz: id:5:initdefault: i zmień wartość 5 na 3(czyli poziom uruchamiania).

5. Zapisz zmiany i w konsoli wpisz reboot.

6. Po ponownym uruchomieniu maszyny w trybie tekstowym, zaloguj się na roota i wydaj polecnie startx.

7. Po tym odzyskasz władzę nad środowiskiem graficznym smile.gif Teraz w w Centrum Sterowania lub w ustawnieniach Gnome, znajdź opcję menadżera logowania i wybierz dla niego z powrotem domyślną skórkę.

8. Zmień na nowo wpis w pliku /etc/inittab na id:5:initdefault:.

9. Zrestartuj komputer.

10. Teraz powinieneś ujrzeć domyślny, działający ekran logowania:)

 

U mnie działa w 100%.

 

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@WalDo: dzięki wielkie, uruchomił mi się bez graficznego. Później logowanie, startx i zmiana ustawień.

 

@#webboy: propozycja WalDo była prostsza, i nie wymagała edycji plików na stałe - po restarcie Grub startował normalnie, z trybem graficznym. Ale Tobie również dziękuję smile.gif

 

Pozdro

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...