Skocz do zawartości

Instalacja Sterowników Ati


Other

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 213
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

tyle ze po resecie nie che mi zatrybic tryb graficzny, laduje jadro itp ale jak ma przejsc w tryb graficzny to monitor sie wylacza i ... :S

 

 

jakbym sie chociaz dobrzebal do lini polecen bylo by fajnie ...

z trybu tekstowego pokazuje sie tylko konfigóracja czasu systemowego, uruchomienie jakes uslugi(nie pamietam teraz :S) i jak ma sie pokazac to okienko z paseczkiem to gasnie monitor

 

EDIT:

dobra kumpel mi pomógl =D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Panowie, czaruję od dwóch tygodni ze sterownikami i za chiny nie moge nic wymyślić. Mam Radeona x1600pro 512 i próbuję zainstalować cokolwiek żeby chodził opengl rozsądnie. Cały czas mam sterowniki mesa - próbowałem yum install kmod-fglrx, ale już zgłupiałem, bo yum mówi

Transaction Check Error: package kmod-fglrx-8.31.5-1.2.6.18_1.2849.fc6 (which is newer than kmod-fglrx-8.29.6-1.2.6.18_1.2849.fc6) is already installed

Znaczy się że teoretycznie mam w systemie nowszy niż na livnie. Kombinowałem też ze sterownikami z ATI (wykrzaczał się na próbie podmienienia sterownika do kernela, więc odinstalowalem) - ale nie zmienia to faktu że ciągle mam mesę i jest żenująco.

 

Any ideas?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Tez tak mam, ładuje do systemu (graficznie) no i jak ma sie pojawic ekran logowania robi sie ciemno i monitor sie wylacza.

Mam ATI X800 GTO2.

 

Jak zmienie na radeon z fglrx to smiga dobrze, ale na fglrx monitor nieodpowiada.

 

Jak w czasie ladowania graficznego zmienic by przestalo sie ladowac graficznie i doladowalo w trybie tekstowym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

A ja mam pytanko do tego:

[root@localhost ~]# glxgears

2535 frames in 5.0 seconds = 506.874 FPS

3729 frames in 5.0 seconds = 745.695 FPS

3439 frames in 5.0 seconds = 687.566 FPS

3264 frames in 5.0 seconds = 652.765 FPS

2546 frames in 5.0 seconds = 509.084 FPS

4362 frames in 5.0 seconds = 872.277 FPS

Taki wynik na Radeon x1600 jest za mały jak na moje oko:D Podejżewam, że problem nie tyle tkwi w samym sterowniku, co w grzebaniu w xorg.conf .

Bez grzebania się nie obyło, bo standardowe aticonfig --initial z uporem ładowało mi Mesa, czyli 1/3 tego fps które widać wyżej. Po wpisaniu fglrxinfo:

display: :0.0 screen: 0

OpenGL vendor string: ATI Technologies Inc.

OpenGL renderer string: Radeon X1600 Series Generic

OpenGL version string: 2.0.6174 (8.31.5)

czyli niby wszystko ok, po glxinfo najważniejsze czyli:

direct rendering: Yes

Sterowniki instalowane przez:

yum -y install kmod-fglrx

Jeśli ktoś ma linka do dokładnego wytłumaczenia możliwych opcji i konfiguracji xorg.conf przy tym sterowniku to miło z jego strony jak wklei. Gotowe rozwiązanie zawsze mile widziane, niemniej jednak wolałbym to opanować jeśli się da:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam taki problem:

 

[root@localhost lwg]# yum -y install kmod-fglrx
Loading "installonlyn" plugin
Setting up Install Process
Setting up repositories
livna                     100% |=========================| 1.1 kB    00:00     
Could not retrieve mirrorlist http://mirrors.fedoraproject.org/mirrorlist?repo=core-6&arch=i386 error was
[Errno 4] IOError: <urlopen error (-2, 'Ta nazwa lub us\xc5\x82uga jest nieznana')>
Error: Cannot find a valid baseurl for repo: core

 

co teraz zrobic'?

repo livny dodalem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam problem po wpisaniu yum install kmod-fglrx wyskakuje bład:

Transaction Check Error: package kernel-2.6.18-1.2868.fc6 is already installed

 

Czy przez to nie działają mi komendy init, fglrx, aticonfig, setsebool?

 

Edit. Po sciagnieciu sterownikow ze strony i zainstalowaniu ich przy aticonfig -initial wyskakuje taki blad (tak samo przzy fglrxinfo)

[root@Blackout Robin]# aticonfig -initial
Warning: Could not find configuration file
Please copy configuration file template to /etc/X11

 

Pozdrawiam

 

Edit2. Problem nieaktualny, udało mi się zainstalować steroniki wszystko działa jednak średni poziom fpsów to 500

Mój sprzęt to sempron 2,6+ ghz gigabyte radeon 9550 128mb/128bitow, wydaje mi się że jest to słaby wynik dla tej karty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem

 

[root@ragnos ~]# fglrxinfo
Xlib:  extension "XFree86-DRI" missing on display ":20.0".
display: :0.0  screen: 0
OpenGL vendor string: Mesa project: www.mesa3d.org
OpenGL renderer string: Mesa GLX Indirect
OpenGL version string: 1.2 (1.5 Mesa 6.5.1)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postanowilem raz na zawsze rozwiazac problem z instalacja sterowników ATI i uniknac ciagle pojawiajacych sie tych samych tematów na forum.

Witam, czy jak ktos zainstalowal tym sposobem: http://poradnik.fedorapl.org/#graficzne a nie twoim(chodzi mi o ten podany w pierwszym poscie(twoim zreszta) na pierwszej stronie) to powinien jeszcze raz zainstalowac twoim sposobem? Tzn. czy twoj sposob jest wydajniejszy, czy mzoe to wszystko to samo?

 

aha, jeszcze jedno... czy po tym:

[root@localhost ~]# glxgears
libGL warning: 3D driver claims to not support visual 0x4b
4365 frames in 5.0 seconds = 872.927 FPS
4347 frames in 5.0 seconds = 865.888 FPS
3258 frames in 5.0 seconds = 651.498 FPS
4620 frames in 5.0 seconds = 923.900 FPS
4589 frames in 5.0 seconds = 917.598 FPS
4578 frames in 5.0 seconds = 915.451 FPS
4599 frames in 5.0 seconds = 919.668 FPS
4228 frames in 5.0 seconds = 845.355 FPS
4261 frames in 5.0 seconds = 852.076 FPS
4144 frames in 5.0 seconds = 828.653 FPS
4070 frames in 5.0 seconds = 813.909 FPS

Mam wnioskowac ze mam okolo 850 FPS`ów czy 850 tysiecy? To powinno tak wyswietlac wyniki w nieskonczonosc i czy mi sie one zgadzaja? Dodam ze mam Radeona 9600PRO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam zainstalowalem stery do radeona 9200 poprzez "yum -y install kmod-fglrx" odpalilem aticonfig --initial. kernel sie tez zaktualizowal. po restarcie mam czysty siwy ekran i komp wisi. Da sie jakos wrócic do systemu sprzed instalacji sterów?

 

zdjcie000xw5.th.jpg

 

jak przywrócic xorg.conf???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam zainstalowałem stery do radeona 9200 poprzez "yum -y install kmod-fglrx" odpaliłem aticonfig --initial. kernel sie tez zaktualizował. po restarcie mam czysty siwy ekran i komp wisi. Da się jakoś wrócic do systemu sprzed instalacji sterów?

 

zdjcie000xw5.th.jpg

 

jak przywrócic xorg.conf???

 

 

mam podobnie tylko ze na laptopie... (radeon 9000)

 

po samej isntalacji sterownika jest ok (tylko rozdzielczosci trzeba doadac) ale juz po wlaczeniu ati --initial (dodaje to miedzy innymi do konfiga x11 dwa moduly) po restarcie zaraz po rozpakowaniu przez gruba jadra ekran zaczyna robic sie coraz jasniejszy... (przypomina to sytuacje na tym zrzucie ekrany)

 

nie mozna przelaczyc sie do trybu tekstowego chociaz komputer reaguje i mozna go normalnie zamknąc...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...