Skocz do zawartości

Instalacja Sterowników Ati


Other

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Jestem początkujący, jeśli chodzi o FC6, ale nie miałem prawie żadnych problemów, dopóki nie postanowiłem upgradować sterowników do mojej karty graficznej Ati Radeon 9550SE.

Za pomocą yuma zainstalowałem wszystko tak jak opisane było w poście pierwszym tego tematu. Niestety bez rezultatów. Kombinowałem z repo ale również bez efektu.

Klatek wciąż miałem koło 200. Tak jak to ktoś wcześniej wspomniał również i u mnie przestały działać efekty pulpitu.

Jakby tego było mało, nie mogłem uruchomić żadnego programu typu Amarok, Mplayer, a nawet menadżeru ekranu z zakładki System->Administracja->Ekran.

W zasadzie nie chodziło nic, mimo że glxgears czy fglrxinfo w terminalu nie wyrzucały błędów. Postanowiłem za pomocą yuma zremovować ten kmod-fglrx.

Po restarcie problem dalej istniał, skorzystałem więc z pakietu ati-driver-installer-8.33.6-x86.x86_64.run ze strony ATI.

Nic się nie zmieniło, poza tym, że w zakładkach Systemu czy Akcesorii doszły Ati Control i Ati Display Settings.

Teraz prócz terminala, edytorów textowych i przeglądarki nic nie chodzi.

Jeśli ktoś może mi w jakikolwiek sposób pomóc, byłbym bardzo wdzięczny.

Nie mam chwilowo instalacji FC6 na płycie, będę ją miał dopiero za 2 tygodnie.

Cóż począć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 213
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Witam, proponuje dać sobie spokój z instalacją sterowników od ATI, sam probowałem kilkanaście razy odpalić Radeona 9000 na laptopie Dell, raz się nawet udało pod SuSe i wszystko działało, :D obecnie mam FC5 i za żadne skarby :angry:

ATI olało społeczność opensource kompletnie,

z konta root:

cd /usr/share/fglrx/

sh fglrx-uninstall.sh

restart kompa i masz defaultowe ustawienia

pzdr

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jeżeli chcesz popróbowac to spróbuj może ze starszymi wersjami sterownika, z tego co wiem to od wersji 8.28... wspierały juz kernel FC6, może spróbuj odpalić instalator Ati z parametrem --buildpkg Fedora/FC6, jeśli dobrze pojdzie to zbuduje paczke pod Twoją dystrybucje,

żeby wyświetlić liste dostępnych dystrybucji uruchom z parametrem --listpkg

powodzenia

pzdr :D :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cd /usr/share/fglrx

-bash: cd: /usr/share/fglrx: Nie ma takiego pliku ani katalogu

 

Nie mam nawet katalogu fglrx. Jak teraz inaczej przywrócić default?

Z instalacją sterowników ATI chyba (_na prawdę_ → naprawdę) ORT dam sobie spokój i odłożę kasę na inną grafikę.

Jakiej firmy karty graficzne dobrze współpracują z tym systemem?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przywrócenie xorg.conf.backup częściowo pomogło. Mogę już wejść w zakładkę System->Administracja->Ekran.

Wszystko wygląda jak przedtem, ale nadal nie działają programy Mplayer, Amarok, Blender itp.

Mój xorg.conf wygląda teraz chudo i chyba sporo w nim brakuje. Czy coś jeszcze można zrobić?

Oto zawartość xorg.conf backupowanego:

-------------------

 

# Xorg configuration created by system-config-display

 

Section "ServerLayout"

Identifier "single head configuration"

Screen 0 "Screen0" 0 0

InputDevice "Keyboard0" "CoreKeyboard"

EndSection

 

Section "InputDevice"

Identifier "Keyboard0"

Driver "kbd"

Option "XkbModel" "pc105"

Option "XkbLayout" "pl"

EndSection

 

Section "Device"

Identifier "Videocard0"

Driver "radeon"

EndSection

 

Section "Screen"

Identifier "Screen0"

Device "Videocard0"

DefaultDepth 24

SubSection "Display"

Viewport 0 0

Depth 24

Modes "1600x1200" "1600x1200" "1600x1024" "1600x1024" "1440x900" "1440x900" "1400x1050" "1400x1050" "1280x1024" "1280x1024" "1280x960" "1280x960" "1280x800" "1280x800" "1152x864" "1152x864" "1152x768" "1152x768" "1024x768" "1024x768" "800x600" "800x600" "640x480" "640x480"

EndSubSection

EndSection

 

-----------------

Pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech ktos pomoze :( bo mam problem ten sam robie wszystko jak w guide nie dziala instaluje stery sciagniete z stronki ati dalej nie dziala:(

 

Wciaz system uzywa sterownikow MESA:( pomozcie bo naprawde zdesperowany jestem... a na windowsa wracac nie chcem;(

 

<blagam> aby cedega w koncu odpalila mi cos w wiecej niz 2fps:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam problem ze sterownikami do ati (mam radeona 9600SE) oraz z Berylem.

 

Zainstalowałem wcześniej sterowniki ze strony ATI, później beryla - wszystko działało w miarę okej poza tym, że aplikacje 3d (np. googleearth miały duże problemy z płynnością - właściwie nie dało się ich wużywać) - szukałem jakiegoś rozwiązania, aż trafiłem na to forum i zrobiłem wszystko tak jak w tym temacie - wszystko działa dobrze, w glxgears mam 5k-7k FPS a GE działa płynnie. Jedynym i największym problemem jest to, że Beryl przestał działać. W beryl-manager przestawił się (_menadżer_ → menedżer) ORT okien na "Metacity" i każda próba przełączenia z powrotem na Beryla powoduje jedynie zamiganie pasków od wszystkich okien. Nic się nie zmienia.

 

Linuksa mam stosunkowo niedługo, więc pewnie nie podałem wielu rzeczy ważnych dla rozwiązania problemu, ale liczę na wyrozumiałość. Nie wiem co mam dalej robić, wygooglowałem już wszystko, co tylko możliwe i nie wiem co mam dalej robić.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam problem ze sterownikami do ati (mam radeona 9600SE) oraz z Berylem.

 

Zainstalowałem wcześniej sterowniki ze strony ATI, później beryla - wszystko działało w miarę okej poza tym, że aplikacje 3d (np. googleearth miały duże problemy z płynnością - właściwie nie dało się ich wużywać) - szukałem jakiegoś rozwiązania, aż trafiłem na to forum i zrobiłem wszystko tak jak w tym temacie - wszystko działa dobrze, w glxgears mam 5k-7k FPS a GE działa płynnie. Jedynym i największym problemem jest to, że Beryl przestał działać. W beryl-manager przestawił się (_menadżer_ → menedżer) ORT okien na "Metacity" i każda próba przełączenia z powrotem na Beryla powoduje jedynie zamiganie pasków od wszystkich okien. Nic się nie zmienia.

 

problem moze byc taki ze beryl wymaga alglx (bodajrze) ktory nie jest zgodyn z fglrx ktory instaluje sie z tymi sterownikami ... oznacza to ze beryl nie moze urochomic trybu 3d co konczy sie przeladowaniem do metacity.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Sam sobie z tymnie poradze,wiec prosze o pomoc.

PO trudach udao mi sie uruchomic akceleracje d, ale tylko na chwile. juz drugi raz nie wiem w ktorym momecie system zaczyna uzywac sterownikow messa.

dodam jeszcze ze nie postepowalem dokladnie wedlog tej instrukcji..tylko zgodnie z tym:

http://forums.fedoraforum.org/forum/showth...age=1&pp=15

prosze pomozcie, bo bede dalej walczyl z linuksem, a stanalem juz tutaj.

radeon 9550

 

 

 

A (_wogole_ → w ogóle) ORT to witam bo to moj pierwszy post :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

fglrxinfo

 

libGL warning: 3D driver claims to not support visual 0x4b

display: :0.0 screen: 0

OpenGL vendor string: Tungsten Graphics, Inc.

OpenGL renderer string: Mesa DRI R300 20060815 AGP 1x x86/MMX+/3DNow!+/SSE TCL

OpenGL version string: 1.3 Mesa 6.5.1

 

dodam tylko, że beryl śmiga ... ale troche mnie nie pokoi ta informacja ktora wywala fglrxinfo... wie ktos moze o co chodzi? karta to radeon 9800 pro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[lorek123@c4-57 ~]$ fglrxinfo
libGL warning: 3D driver claims to not support visual 0x4b
display: :0.0  screen: 0
OpenGL vendor string: Tungsten Graphics, Inc.
OpenGL renderer string: Mesa DRI R300 20060815 AGP 1x x86/MMX+/3DNow!+/SSE TCL
OpenGL version string: 1.3 Mesa 6.5.1

6052 frames in 5.0 seconds = 1210.189 FPS
5970 frames in 5.0 seconds = 1193.535 FPS
8344 frames in 5.0 seconds = 1668.742 FPS
6140 frames in 5.3 seconds = 1165.063 FPS
5400 frames in 5.0 seconds = 1079.902 FPS
8542 frames in 5.0 seconds = 1708.382 FPS
6896 frames in 5.0 seconds = 1379.097 FPS
5150 frames in 5.1 seconds = 1012.720 FPS
7795 frames in 5.0 seconds = 1558.983 FPS
7987 frames in 5.0 seconds = 1597.272 FPS
5447 frames in 5.0 seconds = 1087.435 FPS
7707 frames in 5.0 seconds = 1541.307 FPS
8480 frames in 5.0 seconds = 1695.873 FPS
8537 frames in 5.0 seconds = 1707.205 FPS
8410 frames in 5.0 seconds = 1681.909 FPS
8115 frames in 5.0 seconds = 1622.898 FPS
8323 frames in 5.0 seconds = 1663.967 FPS

jak widac mam mese ale w miare wszystko smiga. instalowalem wszystko wedlug instrukcji z faq.fedora.pl. nie wiem juz co mam zrobic bo probowalem wszystkiego (co czesto zmuszalo mnie do przywracania X-ow)

z gory thx

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...