Skocz do zawartości

Przygotowanie Do Egzaminu Rhct I Rhce


szczur73

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Chciałbym przygotować się do certyfikatów RHCT i RHCE. Są to certyfikaty Red Hata ale z tego co wiem to Red Hat jest teraz płatny a Fedora to jego...hmm.. bezpłatna wersja? Nie jestem zbyt zorientowany w tej kwestii także proszę o pomoc. Czy używając i ucząc się Fedory jestem w stanie przygotować się do takich egzaminów jak RHCT i RHCE ?

 

Z góry dziękuję za odpowiedź.

 

Sz

,

  • Downvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy używając i ucząc się Fedory jestem w stanie przygotować się do takich egzaminów jak RHCT i RHCE ?

 

Jak chcesz miec dokladną kopie RHEL to zainteresuj sie CentOS-em. Na Fedorze tez sie spokojnie nauczysz - w koncu na niej bazują wydania RHEL.

 

www.faq.fedora.pl poczytaj

 

Ten adres jest błędny (powinno byc bez www).

 

poprawione

Edytowane przez roger_sanchez87
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

A nie odwrotnie? gajowniku

nie odwrotnie, Fedora jest poligonem doswiadczalnym dla RHEL,

 

z tego wzgledu w Fedorze pojawiaja sie wszystkie nowosci ktore do RHEL najczesciej wchodza z opoznieniem jednak juz przetestowane i stabilne,

 

ze wzgledu na to ze Red Hat udostepnia pakiety zrodlowe swojego sztandarowego systemu, powstaja darmowe odpowiedniki systemy Enterprise - np. CentOS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

ksiazki ksiazki i jeszcze raz ksiazki :)

 

w sumie to proponuje pojsc na jakis autoryzowany kurs np altkom. potem zdac egzamin.

 

kurs i egzamin nie jest dla osob, ktore nie maja nic wspolnego z RH. trzeba w tym siedziec zeby go zdac bo egzamin nie nalezy do latwych.

 

na temat samego egzaminu nic nie powiem, bo nie moge :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na temat samego egzaminu nic nie powiem, bo nie moge :)

 

Tak, podobno podpisuja cyrograf wlasna krwia :D

 

a co do ksiazek: http://www.ebookshare.net/ pelno tam o linuksie

 

PS: a tak na powaznie to z tego co czytalem to dostajesz komp z zainstalowanym RedHatem i musisz zdiagnozowac co jest nie tak i to naprawic. W sumie niewielki procent zdaje za pierwszym razem, jest zbyt malo czasu i wiekszosc podchodzi do egzaminu dwukrotnie. Wiec jezeli chcesz wiedziec to idz na egzamin zobaczysz co i jak i poduczysz sie do poprawki, fakt ze to wszystko troche droga impreza. A czego dotycza problemy, zapewne nie pulpitu tylko jak juz to dzialania samego serwera, czyli moze to bys problem z wlamem, apachem, selinux itp.

 

PS2: nie mam certyfikatu ani nie podchodzilem do egzaminu tak pisze co przeczytalem ze stron oficjalnych i jakis przypadkowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy mogę szanownego kolegę MonteChristo spytać co dokładnie porabia na AGH?

 

Jestem zainteresowany, bo tu studiuję (;

Heh ja rowniez chcialbym spytac o pole "skąd: Rzeszow" w jego profilu.

"Jestem zainteresowany, bo tu ..." mieszkam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...