Skocz do zawartości

Przygotowanie Do Egzaminu Rhct I Rhce


szczur73

Rekomendowane odpowiedzi

a co chcecie wiedziec ? co porabiam? ucze sie :) robie magisterke na wydziale Wydział Elektrotechniki, Automatyki, Informatyki i Elektroniki , 2 rok zawsze trzeba sie uczyc :) heh....a w rzeszowie pracuje :) Pozdrawiam. jesli ktos ma ochote na piwko to z mila chcecia sie spotkam i pogadam na zywo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

robie magisterke na wydziale Wydział Elektrotechniki, Automatyki, Informatyki i Elektroniki

Heh, to jesteśmy wydziałowymi kumplami (: Tylko mi do magisterki brakuje jeszcze kupę lat...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Wiecie ,ze w Polsce inzynier zarabia duzoooooo wiecej niz mgr inz.?

Paranoja jakas czy co?

Jesli chodzi o egzaminy to nie wystarczy ""cos tam poczytac""

Proponuje jeden z kursów ,sa drogie(lub tanie dla kasiastych)

Wymagana jest znajomosc j.angielskiego i w miare dobre rozeznanie w

RH lub pochodnych.

Egzaminy przewaznie w osrodkach szkoleniowych i uczelniach:

Washington,Virginia,Bialystok

Reszta nie wystepuje na liscie akademii RH

Sprawdz sam

https://www.redhat.com/training/academy/

Lepiej miec miedz?

Czy lepiej miec smiec?

PS.Na tym i na tym da sie zarobic :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...

heh, no właśnie w tym "sęk", że z linuksem mam do czynienia od wersji 5.2 (była kiedyś taka w pięknym pudełku, sprowadzona zza wody).

Przymierzam się do egzaminu i próbuję ustalić zakres tematyczny. A tak nawiasem mówiąc, kilka wpisów temu widziałem że kolega pracuje w Rzeszowie, czy przypadkiem w firmie zaczynającej się na A..... ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...

a ja pozwolę sobie na odświeżenie tematu.

otóż wymyśliłem sobie tak:

-Carla Schroeder "Sieci Linux.Receptury"

-"Sieci komputerowe.Księga eksperta"

-"TCP/IP Biblia"

-"Zaawansowane programowanie w systemie Linux"

 

Szukam jeszcze najnowszego wydania "RedHat.Księga eksperta"-ale na razie ciężko jest je zdobyć (paypal mi na razie nie działa więc nie mogę nabyć na Amazonie, albo w O'Reilly).

I zastanawiam się co z tego wykluczyć , albo co ewentualnie dodać, żeby jak najpełniej zgłebić temat administracji RHEL. Daję sobie 12miesięcy (mam już jako takie doświadczenie w administracji siecią 50 kompów w akademiku-na debianie i mikrotikach). Podstawowa konfiguracja IP Tables nie jest mi obca, samba, sendmail itp. to wszystko też umiem postawić.

W ciągu wspomnianych 12 miesięcy chciałbym przygotować się do egzaminu RHCT.

Proszę o ewentuane porady, albo wyśmianie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie takie małe to doświadczenie już masz z tego co piszesz, podoczytywać i pakować się na ścieżkę egzaminacyjną jak dla mnie z takim dośw. :) Książki typowo programistyczne nie przydadzą się pod kątem RHCT/RHCE. Te egzaminy pokrywają raczej odpalanie usług i ich konfigurację i jakieś mniej lub bardziej rutynowe maintanance i recovery (troubleshooting czyli żeby jak coś nie działa, wiedzieć co może być tego powodem etc) niźli pisanie skryptów, więc odrzuciłbym "pod egzamin" zaawansowane programowanie. Ew biblię tcp/ip też można odpuścić (choć ogólnie na pewno przydatna - pod te egzaminy niezbyt). Przeczytaj dokładnie wymagania redhata do konkretnego egzaminu który chcesz zdawać - zachowują się tu fair i egzamin skupia się dokładnie na tym co jest tam wypisane.

 

Pwodzenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)

W ciągu wspomnianych 12 miesięcy chciałbym przygotować się do egzaminu RHCT.

Proszę o ewentuane porady, albo wyśmianie :)

 

Szkoda twojego czasu i pieniędzy. Idź na RHCE... jak masz umiejętności, doświadczenie i wiedzę to zdasz RHCE... jak ci się noga podwinie, zawsze masz szanse załapać się na RHCT.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda twojego czasu i pieniędzy. Idź na RHCE... jak masz umiejętności, doświadczenie i wiedzę to zdasz RHCE... jak ci się noga podwinie, zawsze masz szanse załapać się na RHCT.

 

Pozdrawiam

ok.

zalozmy , ze ide ta droga.to co wy na to:

http://www.amazon.com/Certified-Technician...0620&sr=1-3

http://www.amazon.com/Red-Enterprise-Linux...pd_bxgy_b_img_c

da rade sie z tego przygotowac ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...