Skocz do zawartości

Wasza Pierwsza Dystrybucja


Jackass

Rekomendowane odpowiedzi

Mandrake 9.1, SuSE 9.0, Mandrake 9.2, SuSE 9.1, Slackware 10.0 (dokładnie 1 dzień i już nigdy więcej :shock: ), Fedora Core 2, Fedora Core 3... Plus kilka prób z wersjami live (jakiś Aurox, Knoppix, coś tam jeszcze).

 

A co do najlepszej dystrybucji. Na razie najbardziej odpowiadała mi FC2. Ale podobno niebawem Novell ma opublikować bezpłatną wersję SuSE 9.2... Wtedy się zobaczy. Bo póki co szkoda mi trzech stówek.

:lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 37
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

U mnie to było tak:

  • RedHat 6.0
  • RedHat 7.1
  • RedHat 9 (ósemkę jakoś pominąłem)
To były początki, wciąż jeszcze częściej siedziałem w win98

Potem po jakiejś imprezie komputerowo-informatycznej odpaliłem Aurox9.2 i wtedy postanowiłem przejść na linuksa na stałe.

Potem były próby

  • Aurox 9.3 (porażka !!! totalna klapa)
  • Aurox 9.3.1 (niewiele lepszy od młodszego brata)
  • Aurox 9.4 (klęska, żal patrzeć na tę dystrybucję)
Do Aurox 10 nawet nie podchodziłem, a z forum (pod egidą Linux+) wynikało, ze ma się nie lepiej od numerów 9.3, 9.3.1, 9.4 :)

Jakieś 2-3 m-ce temu przesiadka na Fedorę 2 - wreszcie coś profesjonalnego, chociaż bez mp3, divx itp. Ale w końcu po tylu latach już wiedziałem, gdzie szukać zasobów, porad itp

 

Przymiarki do FC3 w toku - niepokoja mnie tylko mało wciąż zrozumiałe dla mnie kawałki z /udev :( Ale nikt nie mówił, że ma być łatwo :)

 

Pozdr,

W.

 

P.S.fraDiavolo pisał coś o SuSE 9.2, to ja jakby ktoś jeszcze nie widział dopiszę, ze w grudniowym Linux Magazine za jedne 18,90 można nabyć DVD z SuSE 9.1 Professional, a w styczniowym jest DVD z FC3 - BTW Fajny miesięcznik, IMHO znacznie lepszy od Linux+ (do niedawna monopolisty)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(_na prawde_ → naprawdę) ORT ciekawy watek (krzaczki mi jeszcze nie dzialaja - nowy OS :) )

Oto moja historia:

- kilka lat temu uslyszalem ze cos tam gdzies tam istnieje cos co sie nazywa linux i jest konkurencja dla windowsa

- rok temu kolega opowiadal ze ma problem z partycjami w (_linuxie_ → Linuksie) ORT i przy okazji opiedzial o tym systemie - ze stabilny, dobry, bez wirusow i ze programow jest wiecej niz w windowsie - nadal nie bylem jeszcze za skory do testow

- kolega z klasy opiedzial ze ma i fajny

- kupilem nowego twardziela i majac juz miejsce zaczel lazic po forach o (_linuxie_ → Linuksie) ORT

- zainstalowalem mandarynke 10.0 official - nie bylem zbyt zadowolony zamiast wydajnosci bylo przeciwnie chociarz sie nie ciela chodzila strasznie wolno :(

- fedora 3 - kolega opowiadal o swoim redhat ale plyty gdzies zapodzial i nie wiedzial gdzie <_< , dowiedzialem sie ze najnowsza wersja to fedora 3 - zastanawialem sie na auroxem ale po kilku opniach ze slaby sciagnel fedora

- fajna by ta fedora - myslalem ze na nia przejde ale ... <_< - chodzila strasznie wolno, przy cross office chodzilo strasznie i jeszcze jakis komunikat nie windosowy ale crossa przy odpalaniu - Adobe rysowal linie 5 minut po tym jak ja to robilem

- zrazony zainteresowalem sie suse sciagnelem suse 9.1 i w miedzy czasie wyskrobac pirata nowej

- pojawil sie na forum temat o vidalinux i teraz na tym systemie siedze, wyprobuje moze jeszcze susa

Wybaczcie, ale troche sie rozpisalemc :P

 

Ps. linxa (_wogle_ → w ogóle) ORT mam na dysku od miesiaca obecnego distro od tygodnia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zaczołem od Mandreka 7.1

Po zinstalowaniu go i patrzeniu na niego przez jakieś 5 min zrobiłem format dysku i zainstalowałem spowrotem winde :D

Jednak co jakiś czas sprawdzałem co tam w tym (_linuxie_ → Linuksie) ORT się zmieniło ...

Gdy wyszedł Red Hat 9 to wtedy trochę ambitniej podeszłem do tego systemu...

I tak poprzez kolejne wersje (w tym Mandrakei które od wesji 9.2 się na okrągło zawieszały) kożystam teraz z Fedory 3 i raczej już tak zostanie ... no, może jeszcze aurox (bo polski) ale też na Red Hacie więc daleko już nie odskoczę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam wszystkich (mój pierwszy post ;) )

 

Najpierwszą dystrybujcą, jaką na oczy widziałam był Red Hat ileś to lat temu. Teraz mam MDK 10.0, ale powoli się przymierzam do FC3 :D Totalnie uzależniona od Mandrakowego urpmi cieszy mnie obecność yum B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja ruszylem niedawno z Linuxem, od razu Fedora Core 3 i nie narzekam. Przez niecaly miesiac przerobilem 2 ksiazki i kupe tutoriali, dzieki czemu moge juz korzystac z FC jako z normalnego OS (czyli wykorzystujac wszystko to, z czego korzystalem na windowsie). Ale juz widze, ile jeszcze mnie nauki czeka.

 

Kiedys staralem sie Mandrake'a zainstalowac, ale podszedlem do niego ze zlej strony. Zaczalem od GUI'a, co bylo bledem. Teraz ruszylem od nauki konsoli, i powoli idzie.

 

Aha, btw. kiedys do (_linuxa_ → Linuksa) ORT zniechecil mnie #linux.pl, gdzie kazdy sie madrowal i nie byl specjalnie chetny do pomocy. Jakos wtedy w mojej glowie padl mit, ze ten system ma jednoczyc. Na szczescie dzieki kolejnemu wirusowi na dobre podziekowalem MS i jednak sprobowalem pingwina powazniej:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jeszcze powiedzcie, jaką dystrybucje uwarzacie za najleprzą. Tylko prosze o szczere wypowiedzi i najlepiej uzasadnione.

Aktualnie to za najlepszą uważam FC3 (choc nie mam duzego doswiadczenia bo wczesniej były tylko Mandrake 9.2 i 10). Nie dokońca jestem pewny czy wynika to z tego że to rzeczywiscie jest lepsza dystrybucja czy dlatego że ja jestem bardziej "otrzaskany" z linuxem ;) [np. nim zaczne narzekać że się linux długo odpala to zajze do Ustawiania systemowe>>Ustawienia serwera>>Usługi i powyłączam co zbędne ;) W kazdym razie Fedorke da się, moim zdaniem, lepiej kontrolować i jest bardziej przewidywalna.

 

PS.Docelowo myśle o Gentoo, a to z tego powodu że zaczynam mieć ograniczone zaufanie do pakietów RPM. Jednak to co zainstalowałem ze źródeł najlepiej działa. Musze się tylko wywiedzieć czy:

1)Gentoo posiada jakiekolwiek graficzne konfiguratory (bo skompilowanie całego systemu to przeboleje, ale ustawiania np.drukarki w terminalach to już nie) :rolleyes:

2) i czy ta ^%&$%W@%& neostrada odpali na Gentoo <_<

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...