Skocz do zawartości

Fc6 24.10.2006


Andrzej Orkan

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 115
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

jak sie ma łacze to sie ciągnie po 800kb/s .. niestety mi leci tylko te 340kb/s teraz ... odziwo mam 4mbit w lanie ;d ale z p2m to leci po 600-1200 kb/s ... szkoda ze ext3 . A co do ściągania na winie to nie ma różnicy , przynajmniej u mnie nie było , chyba , ze komp chodził 2 tydzien bez resetu ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o czym wy mówicie 800kb/s

ściągam u kumpla 60kb/s

to i tak szybciej juz u mnie 40kb/s

i oczywiście pobieranie zacieło się na 81% bo sciaga przez windowsa

i wsysa jeszcze raz

 

 

Mówię o łączu jakie mam na uczelni na instytut informatyki jest przydzielone 10Mbit/s i dlatego takie prędkosci dochodzace do 1200KB/s czyli 1200*8= 9600Kb/s~9,5Mbit/s

 

jak nie było łącze podzielone to było grubo ponad 30Mbit/s ale te czasy bezpowrotnie mineły

 

w domciu jak mi się neo512 do 60KB/s rozbuja to jest super

a powinniśmy mieć takie łącza do domu ale to Polska trzeba się cieszyć że net jest (_wogóle_ → w ogóle) ORT tak dostępny nie nie narzekać na prędkosci bo jeszcze nie tak dawno SDI to był szczyt mażeń wielu z nas

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niewiele tu info o FC6 jako takiej...

No to żeby było o FC6, jako takiej :) :

FC6 działa u mnie od wczoraj, wykonałem upgrade za pomocą yuma.

Wrażenia (generalnie pozytywne):

"kde-redhat"

"przede wszystkim gdy wykonałem poprzedni taki upgrade z fc4 na fc5, zrobiłem to za wcześnie, ponieważ repozytorium kde-redhat nie było jeszcze przygotowane na nową wersję i kilka tygodni minęło, zanim kde zaczęło u mnie działać poprawnie. Tym razem już w dzień premiery fc6 w repozytorium kde-redhat znalazł się katalog z właściwym release'em. A dziś znów wykonam update, ponieważ w tym repozytorium pojawiła się właśnie wersja kde 3.5.5.

"Speedtouch"

Ponadto - w fc5 od początku miałem problemy ze sterownikami do speedtouch'a 330 - nie ładował się przy starcie, musiałem przeładowywać moduł za pomocą skryptu podczas bootowania, a w ostatniej wersji kernela (build 2200) nawet to nie pomagało, musiałem kilkakrotnie próbować przeładowywać ten moduł już po starcie systemu, i za którymś razem dopiero załapywał. Wraz z zainstalowaniem FC6 z jądrem 2.6.18-1.2798.fc6 problem zniknął.

"gspca"

pojawił się problem z kompilacją sterownika do kamerki internetowej gspca - okazuje się, że w fc6 do kompilacji nie jest potrzebny include linux/config.h - i tego include'a po prostu już nie ma w tej dystrybucji. Na tym też wywalała się kompilacja. Wystarczyło usunąć ze źródeł sterownika z pliku gspca_core.c linię #include <linux/config.h>, aby kompilacja zakończyła się sukcesem. Powiadomiłem już o tym autora sterownika, według niego jest to znana cecha kernela 2.6.19, którą fedora zaaplikowała już do kernela 2.6.18-1.2798.fc6.

 

Nie powiem nic o instalatorze, ponieważ instalowałem z sieci i wykonywałem upgrade, więc o nowym wyglądzie też niewiele mogę powiedzieć - zachowałem stare ustawienia i stary wygląd.

 

to tyle z mojej strony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...