Skocz do zawartości

Odszedłem Do Aurox 12.0 - żegnajcie!


marchewczak

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 57
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

ecik__: pewnie i bym mógł, ale chyba większość develi fedory są tam od początku, i pracowali wcześniej przy red-hacie albo i nadal pracują, więc ta grupa develi raczej (_żadko_ → rzadko) ORT przyjmuje w swoje szeregi kogoś nowego, chyba że się mylę ?

 

btw. czy fedora ma coś w stylu cvs, gdzie są specyki or something like that ? ktore można poprawiać itd ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ecik__: pewnie i bym mógł, ale chyba większość develi fedory są tam od początku, i pracowali wcześniej przy red-hacie albo i nadal pracują, więc ta grupa develi raczej (_żadko_ → rzadko) ORT przyjmuje w swoje szeregi kogoś nowego, chyba że się mylę ?

Jak na moje oko to się mylisz i to bardzo. Na dodatek, żeby dodać coś do repo extras, nie trzeba byc znowu developerem fedory. A co stoi na przeszkodzie, żeby dodać tam jakieś stery?

Poprawcie mnie, jeśli się mylę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ecik__: pewnie i bym mógl, ale chyba wiekszosc develi fedory sa tam od poczatku, i pracowali wczesniej przy red-hacie albo i nadal pracuja, wiec ta grupa develi raczej zadko przyjmuje w swoje szeregi kogos nowego, chyba ze sie myle ?

No tutaj troche mnie zaskoczyles... Widze takze, ze byc moze inaczej rozumiemy slowo 'develi'.

Jest mnóstwo projektów, w których mozesz wspomóc Fedore. Te najbardziej znane jak Extras, do którego mozesz tworzyc RPM-y, Artwork - jezeli potrafisz cos stworzyc w programach graficznych, Translation - jesli dobrze czujesz sie w tlumaczeniu itp. itd. Sa poza tym projekty "fedoropochodne", jak np. yum. Jesli znasz pythona i czujesz sie na silach - to nic prostszego, wejdz na oficjalna strone i dowiedz sie jak mozesz pomóc.

Mozesz zglaszac bledy po prostu. Jesli znajdziesz jakis blad i stwierdzisz, ze nie zostal on przed toba odkryty to wystarczy wejsc na http://bugzilla.redhat.com i go tam zglosic. W ten sposób tez wspomagasz Fedore.

 

Tutaj masz liste projektów Fedory, a tu strone dotyczaca tego, jak mozesz wspomóc dystrybucje.

Oczywiscie wszystkim zainteresowanym sugeruje przejrzenie ów stron. Jesli ktos ma ochote zrobic cos dla swojej dystrybucji to wystarczy miec troche umiejetnosci i duzo dobrych checi - i juz mozesz uwazac sie za jednego z "deweloperów" Fedory :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ecik__: developer to dla mnei ktoś kto czynnie wspiera/rozwija projekt i do tego ma status developera.

oczywiście można wysyłać poprawki na listy itd, ale jak z doświadczenia z listą PLD wiem że czasami te poprawki tak jakby przelatują przez tą liste, i nikt na nie nie zwraca uwagi, wtedy właśnie przydaje się +w do cvs :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wtedy właśnie przydaje się +w do cvs :D

 

Jeśli jesteś deweloperem Extras, to też masz prawa zapisu w CVS-ie. Możesz swoje paczki rzeźbić ile Ci sił starczy. Jak to napisał Ecik wcale nie jest tak trudno zostać deweloperem. Na tej liście znajdziesz nawet parę osób z tego forum → https://admin.fedoraproject.org/accounts/du...amp;format=html ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gajownik: tak po łepkach przeleciałem te stronki które mi podałeś, i z tego by winikało że robiąc sobie konto fedory, od razu dostaje się +w do cvs(drzewko Extras?) i można tam swoje poprawki wprowadzać? a potem ewentualnie trafi to do drzewka core (skąd zapewne są brana pakiety do oficjalnych wydań itd)

jeżeli się mylę to niech ktoś mnie poprawi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

robiąc sobie konto fedory, od razu dostaje się +w do cvs(drzewko Extras?) i można tam swoje poprawki wprowadzać?

Samo założenie konta to tylko początek ;-) Najpierw ktoś Cię musi zasponsorować (jak w Debianie) → http://fedoraproject.org/wiki/Extras/HowToGetSponsored Mi znalezienie sponsora zajęło równo 2 godziny i 10 minut ;-)

 

Dopiero wtedy dodają Cię do grupy cvsextras. Jeśli chodzi o własne pakiety to możesz je modyfikowac do woli. W przypadku tych należących do innych deweloperów trzeba uważać, by ich nie wkurzyć → http://www.redhat.com/archives/fedora-extr...r/msg00592.html

 

a potem ewentualnie trafi to do drzewka core

Dostęp do drzewa core ma tylko kilka zaufanych osób niepracujących w Red Hacie. Za jakiś czas ma się to zmienić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...