Skocz do zawartości

Odszedłem Do Aurox 12.0 - żegnajcie!


marchewczak

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 57
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Na czym polega ten "sponsoring"? Jakiś nadziany koleś wysyła kasę jak się go przekona, że warto?

 

Heheh, rotfl :) oczywiście - nie. Ogólnie rzecz biorąc sprowadza się to do tego, że musisz kogoś przekonać, że znasz się na tym co robisz i dostać za to dostęp do cvs-a i możliwość recenzowania paczek innych. Czyli chodzi o to, że ktoś musi ci pozwolić importować twoje paczki do Extras.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie dystrybucja powinna być adekwatna do opisu i zastosowan . PLD jest dla zaawansowanych wieć się nie dziwie ze było troche latania z instalką itd . ale aurox ? miałem ver 10.0 na cd i .. niby user frendly a nie chciał się nawet zbotowac ... moim zdaniem pożądna dystr. powinna byc przystosowana . Fedora jest oki chociaż miała problemy z bootem po instalce ale jak sie potem okazało to dysk ATA mam zrąbany ( dlatego mi windows nie chodzi i musiałem kupić SATA II ) a w biosie samo sie ustawiło , zeby z niego bootowac ... ale to nie wina systemu . Teraz na fedorce mykam zainstalowalem diablo II na wine i jest git . Teraz robie sobie deska , na fvwm cystal i musze powalczyć jeszcze z cedegą i z siecą ... ( mam podłaczoną drukarke pod drógi komp z winem ) ale ogólnie jest oki . Nie mam zamiaru już zmieniac distra , a przynajmniej az nie zmienie kompa czyli do ok połowy czerwca . Myslałem nad gentoo dibry wybór ? Ten komp to będzie laptop , jakiś z SATA II C2D i SLi no ale puki co to fedora jest optymalnych rozwiazaniem dla poczatkujacych desktopowców . No brakuje mi tylko apta z repozytoriami debiana , ale to inna bajka .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do zainstalowania gentoo wcale nie trzeba tajemnej wiedzy, wystareczy leceić zgodnie z handbookiem i powinno fumać. Owa wiedza przydaje się jak coś nie idzie tak jak powinno. Zresztą podobnie jest w wypadku innych dystrybucji :) Gentoo można też zainstalować w środowisku chroot co jest bardzo przydatne, szczególnie że instalacja potrafi trwać nieco. Co do gentoo na słabszych kompach, tutaj nie ma jakiś specjalnych ograniczeń, po za tym że kompilacja na takim p 133 może trwać zdecydowanie za dług dla wielu osób.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czas kompilacji Gentoo zależy od wielu czynników.

Jednym z ważniejszych jest ilość instalowanego oprogramowania i czy znajdują się w nim takie kobyły jak KDE czy GNOME, które się długo kompilują. Nawet jeśli się mieli takie KDE, to też zależy jakie KDE, bo można zainstalować podstawę lub całe KDE z grami, programami, tapetami i innymi bajerami.

Dalej są ważne falgii use - źle dobrane mogą wymusić instalację niepotrzebnego softu. Jak flagi, to też te dla kompilatora. Jedne potrafią przyspieszać kompilację inne ją opóźniają, niektóre wręcz nie umożliwiaja takowej akcji :)

Do tego jeszcze trzeba troszkę szczęścia co by nic się nie wywaliło. Najgorsze jest jak kompilacja kde wywali się np. po 11h i trzeba od nowa i to nie wiadomo czy zadziała tym razem.

 

Ja instalowałem gentoo jakieś 2 tygodnie a kompa nie mam złego. Poprostu było trochę problemów :) To nie była moja pierwsza instalacja, hehe. Ostatnia jaką robiłem.

 

Ogólnie rzecz biorąc Gentoo z KDE powinno się podnieść w ciągu weekendu. Oczywiście to nie koniec, jeszcze trzeba system skonfigurować a jest co :) Jądro, egzotycznyy sprzęt, samba, ftp, poszczególne programy + inne rzeczy jak optymalizacja systemu.

 

Polecam z całego serca, dużo uczy i naprawdę ma się satysfakcję z postawienia tego i skonfigurowania. Każde Gentoo jest inne :)

 

Pozdrawiam

Gryhild

 

PS

 

Owocnej kompilacji :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...