Skocz do zawartości

Startcomlinux - Kuzyn Fedory/redhata


DAREK WL.

Rekomendowane odpowiedzi

Zainstalowałem dzis taka dyustrybucje i wrazenia mam mieszane i 1 poważny kłopot :(

Jadro jest tym distro 2.4.27 - costam czyli stare z niwielka liczba aktywnych modułów przy starcie.

KDE w wersji 3.3-1 - 3.6 REDHAT czyli tez stare :angry:

Stery 'eagle-usb' do neostrady poszły bez problemu ale tylko w wersji '2.3.3' , inne wersje eagle-usb wyrzucały error 127 :( Firefox jest tam w wersji 1.5.0.6

Thunderbird - wersja 1.5.0.7 czyli nowe wersje.

Obrazy iso na serwerze z którego sciagałem sa z data 28 sierpien. Ale teraz co najgorsze ; zainstalowałem stery nvidii ; podczas instalowania nie pokazał sie zaden error ale po restarcie mam tylko biały ekran i kursor myszki zamiast ekranu logowania i nie moge sie dostac do tego systemu !! W katalogu YUM.REPOS.D jest tylko 1 plik z repozytoriami, zastanawiam sie które repo od fedory mozna by tam dołozyc; czy te od core5 czy te od core4 :?: CZyli te distro to pomieszanie redhata z fedora , starego z nowym ale najgorsze ze nie moge sie do niego dostac bo mam biały ekran zamiast okna ogowania :huh:

I tu prosze o pomoc ; czy reinstalowa to to czy jakims innym s posobem mozna sie zalogowac :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tu prosze o pomoc ; czy reinstalowa to to czy jakims innym s posobem mozna sie zalogowac :?:
IMHO - wyrzucic, bo jakos smierdzi.

A jak bardzo musisz to raczej celowalbym w repo z pierwszych wydan Fedory - chyba byly jeszcze na kernelu 2.4 (tylko nie bijcie jesli sie myle, ale nie chce mi sie sprawdzac ;)) [Edit]Bzdury gadam, wtedy nie bylo jeszcze yuma. Czyli distro jest egzotyczne i nie warte czasu, który przy nim zmarnujesz.

A do systemu to jak zwykle mozesz sie dostac przez jakies LiveCD albo plyte rescue Fedory. A potem zmiana "nvidia" na "nv" w xorg.conf (X11.conf?). W kazdym razie jakis konfig w /etc/X11.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za porade WALDO :D

Yum to w tym distro juz jest :)

Tylko repozytorium e katalogu YUM REPOS.D jest tylko 1 i nie ma w nim słowa 'fedora' natpomiast w róznych innych programach wystepuje słowo 'redhat'

A co jeszcze ciekawsze moderator anglojezycznego forum tej dystrybucji jest z IZRAELA :(

Wiec moze to jest taka 'fedora po zydowsklu ' :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...