Skocz do zawartości

Nowicjusz Ma Problem


Bishop_1

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry-witam wszystkich.

Z góry zaznaczam że jestem nowicjuszem więc prosiłbym o odrobinę zrozumienia i pobłażliwości ;)

 

Ciekaw jestem czy ktoś wie co to za problem i jak go rozwiązać(sprawdziłem forum w poszukiwaniu odpowiedzi ale po 45 minutach wymiękłem-nie jestem w stanie znaleźć podobnego topicu z odpowiedzią na zadane zagadnienie)a wygląda to mniej więcej tak:

Instalacja Fedory zakończona pomyślenie

Uruchamianie udev:_

 

No i tu mi się komp zawiesza(ściśle rzecz ujmując-za 2 razem bo przy 1 uruchomieniu wszystko było cacy).Czy ktoś wie czemu tak się dzieje i jak temu zaradzić?Z góry dziękuję za pomoc!

 

P.S.Aha i jeszcze jedno-jeśli będziecie szczerze chcieli mi poóc to proszę-piszcie jak do młotka(w stylu kliknij to,napisz to itd.)-widziecie JA NIGDY NIE UŻYWAŁEM INNEGO SYSTEMU OPERACYJNEGO NIŻ WIN-a teraz muszę zacząć uzuywać fedory(wersja 5) co jest trochę ciężkie dla mnie(chociaż z tego co się orientuję to i tak daleko zaszedłem bez żadnych błędów :P )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...teraz muszę zacząć uzuywać fedory(wersja 5) co jest trochę ciężkie dla mnie(chociaż z tego co się orientuję to i tak daleko zaszedłem bez żadnych błędów :P )
A dlaczego zaczynasz od FC5? Skoro to dopiero poczatek to radze jednak przeinstalowac wszystko na nowo i zainstalowac FC6. Wiekszosc z nas przeszla na ostatnia wersje i czasami moze byc ciezko znalesc rozwiazanie bez mozliwosci przetestowania na wersji 5, nie wspominajac juz nawet o tym, ze o FC5 i klopotach typowych dla niej juz powoli zapominamy (a przynajmniej ja) ;)

 

Co do Twojego pytania - to jak dlugo czekales na uruchomienie udev?

Zdaza sie, ze trwa to - zwlaszcza na poczatku uzytkowania systemu - do kilku(nastu) minut...

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z góry zastrzegam, że tylko zgaduję, ale z wypowiedzi exbrosa i Ponurego wynika mi, że trzeba:

1. Poczekać jakiś dłuższy czas

2. Jeśli pkt.1. zawiedzie to uruchomić jakiegoś linuksa LiveCD i zrobić "fsck -C -v -f /dev/XXXX". Za XXXX należy podstawić partycje pokazane poleceniem "fdisk -l" ("-l" - "l' jak "list")

3. Jeśli ppkt.1. i 2. zawiodą - przeinstalować Fedorę. Najlepiej tak jak mówi exbros od razu na FC6.

Próbuj i napisz jak poszło ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam tak ostatnio a związane jest to z uszkodzonym dyskiem, za n-tym resetem rusza jednak wcześniej kilka razy się powiesi, na szczęście w poniedziałek będę miał nowy.

 

Sorry za off-topic, ale nie mogę się powstrzymać :D

Miałem podobny problem z "dyskiem", komputer cały czas się wieszał i restartował, najczęściej przy "poszukiwaniu nowych urządzeń". Już nie mogłem wytrzymać i oddałem komputer do serwisu, "ekspert" z serwisu powiedział mi, że mam "padnięty dysk twardy" więc kupiłem nowy. Ku mojemu zdziwieniu okazało się, że z nowym dyskiem jest tak samo jak ze starym, komputer nadal się wieszał i restartował. Po rozebraniu kompa na części i kompletnym oczyszczeniu go z tony kurzu, komp ruszył bez najmniejszego problemu i działa do dziś...

Tak więc wyrzuciłem sprawny twardy dysk 60GB na śmietnik he he. Moje ostrzeżenie: jeśli nie wiesz na pewno czy dysk jest uszkodzony to go nie wyrzucaj :lol:

Jeszcze raz sorry za off-topic!

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

/var/log/messages

 

Device: /dev/hda, 4 Currently unreadable (pending) sectors 
Device: /dev/hda, 4 Offline uncorrectable sectors

 

localhost kernel: hda: dma_intr: status=0x51 { DriveReady SeekComplete Error }
localhost kernel: hda: dma_intr: error=0x40 { UncorrectableError }, LBAsect=39610461, sector=39610459
localhost kernel: ide: failed opcode was: unknown
localhost kernel: end_request: I/O error, dev hda, sector 39610459

 

itd.

 

Wiec raczej sa to bad sektory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

/var/log/messages

 

...

 

localhost kernel: hda: dma_intr: status=0x51 { DriveReady SeekComplete Error }
localhost kernel: hda: dma_intr: error=0x40 { UncorrectableError }, LBAsect=39610461, sector=39610459
localhost kernel: ide: failed opcode was: unknown
localhost kernel: end_request: I/O error, dev hda, sector 39610459

 

itd.

 

Więc raczej są to bad sektory.

 

miałem te same błędy gdy przestała mi parkować głowica dysku :P (czytaj padła mi elektronika)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...