Skocz do zawartości

Ratunku-fedora ZjadŁa Dyski W Xp


Lechmmm

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem co jest!!!!

Dołączyłem system plików NTFS do fedory 6 i zrestartowałem kompa później chyba nie potrzebnie zainicjowałem dyski z konsoli i znowu restart. Ale po tym nie chciało jakby znależć tych zainicjowanych dysków. Gdy odpaliłem Win XP zobaczyłem prócz dysku"C" tylko niesformatowane pozostałe partycje.Dokładnie 170GB danych

 

Ratunku czy da się to cofnąć?????????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie napiszę jutro pokolei co robiłem bo dziś tak mi się ciśnienie przez to podniosło że nie mogę myśleć.Straciłem dane które zbierałem przez prawie rok a w sobotę miałem zgrywać na płytki:(:(

 

jutro napiszę bo ide spać nie mogę :(:(:(:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekamy na pełen opis bo rzeczywiście dane które podałes są bardzo skromne. Wydaje mi się ,że Twoje pliki sa do odzyskania wiec sie narazie nie przejmoj tylko broń Boze ich nie nadpisuj. Najlepiej jakbyś podlączyl ten dysk jako drugi (slave) i dopiero zaczął sie z nim bawic. Pozatym na Twoim miejscu sciagnol bym takiego linuksa w wersji livecd ( http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=19&t=59&id=1738 ) i sprobował sie dowiedziec jak w ogóle widzi te dane system.

 

Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja zacznę od początku:

najpierw stworzyłem katalog w którym była montowana partycja:

mkdir /mnt/Partycja1

tak zrobiłem 4 razy z kolejnymi numerami bo tyle walnąłem partycji

Następnie dopisałem do pliku fstab linijkę dotyczącą partycji czyli:

/dev/hda1 /mnt/Partycja1 auto ro,umask=0222 0 0

i tak do wszystkich czterech partycji.

Zrestartowałem i włala wszystko pięknie chodzi wszystko widzę przeglądam filmy i wszystko co jest na partycjach z windowsa.Chciałem otworzyć jakiś dokument i tu okazało się że wszystkie są tylko do odczytu i nie mogłem nic zmienić.Przypomniałem sobie że widziałem w Administracji > zarządzanie dyskami logicznymi.Więc tam wlazłem i dla partycji (z Win Xp) D, E i F kliknąłem polecenie Zainicjiu partycję nie czytając ostrzeżenia kliknąłem OK i coś tam zrobiło na moje nieszczeście. Zrestartowałem kompa ale już tu pojawiło się coś na czarnym ekranie co nie pamiętam.Odpaliłem (_linuxa_ → Linuksa) ORT i mi zainicjowane partycje zniknęły.Więc coś się jeszcze pobawiłem i odpaliłem Win XP.I moim oczom ukazał się widok wprost straszny bo w Mój Komputer przy dyskach D,E,F było tylko po kliknięciu: PARTYCJA NIESFORMATOWANA CZY CHCESZ JĄ SFORMATOWAC Oczywiście nie !!

noooo

i tak to mniej więcej wyglądało.dokładnie 160 GB danych z trzech partycji nie ma.I to wcale nie były filmy tylko bardzo ważnie dokumenty

 

Nie wiem narazie co mam dalej robic.Czekam na wasze sugestie i podpowiedzi.Jak nic nie doradzicie to bede próbował Partition Magicem Recowery zrobić albo sam nie wiem.

HELP :blink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

/dev/hda1 /mnt/Partycja1 auto ro,umask=0222 0 0

i tak do wszystkich czterech partycji.(...)

Zrestartowałem i włala wszystko pięknie chodzi wszystko widzę przeglądam filmy i wszystko co jest na partycjach z windowsa.Chciałem otworzyć jakiś dokument i tu okazało się że wszystkie są tylko do odczytu i nie mogłem nic zmienić.

Nie odpowiem w całości, bo nie znam się dokładnie na ntfs, ale dam rade na przyszłość:

jak chcesz mieć do odczytu i zapisu (i masz odpowiedni sterownik) to zmieniasz ro (od read-only) na rw

Co do partycji to chyba jedyny sposób odzyskania to fizyczna próba odczytania dysku bit po bicie (ale jak pisałem wcześniej, nie znam się dokładnie na ntfs, więc nie wiem co po zainicjowaniu mogło się walnąć)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to zmieniasz ro (od read-only) na rw

Niestety to nie pomogło dlatego zrobiłem to co zrobiłem

 

Może ktoś ma jakiś pomysł????

 

A tak (_wogóle_ → w ogóle) ORT to pokazuje pokazuje jako:

 

Unformated partition.

 

Partition magic nawet nie zamierza zrobić czegoś takiego jak RECOVERY

Szlak jasny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No coz, tego co napisze pomoca nazwac nie mozna, ale moze skruce Twoje meki?...

 

Zapomnij o danych ktore wymazales.

 

Mozesz oddac dysk do ktorejs z profesjonalnych firm zajmujacych sie odzyskiem danych (jesli Cie na to stac i dane byly rzeczywiscie tak bardzo wazne, to mozesz sprobowac), albo sformatuj te partycje i zapomnij...

 

Na drugi raz czytaj ostrzezenia...

 

@Karlik - nic sie nie walnelo przy inicjacji. Inicjacja dysku usuwa z partycji wszystkie dane, a robi to glebiej i dokladniej niz format... oj, przydalo by sie troche doczytac, no i przede wszystkim po raz kolejny czytac komunikaty i ostrzezenia, bo zanim partycje zostaly zainicjowane system bardzo powaznie ostrzegal i informowal co za chwile stanie sie z danymi... :(

R.I.P.

Kondolencje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Nie wiem co jest!!!!

Dołączyłem system plików NTFS do fedory 6 i zrestartowałem kompa później chyba nie potrzebnie zainicjowałem dyski z konsoli i znowu restart. Ale po tym nie chciało jakby znależć tych zainicjowanych dysków. Gdy odpaliłem Win XP zobaczyłem prócz dysku"C" tylko niesformatowane pozostałe partycje.Dokładnie 170GB danych

 

Ratunku czy da się to cofnąć?????????

 

Sprobuj jeszcze tego:

http://www.cgsecurity.org/wiki/TestDisk

jezeli niczego nie nadgrales to przeciez dane musza jeszcze gdzies byc. Chociaz nie wiem na czym polega inicjacja dysku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Panowie SUKCES

 

Trochę to trwało ale sprężyłem się kupiłem dysk 250 GB i odzyskałem wszystkie dane nawet jakieś stare śmieci mi odzyskało:) Wszystko dzięki programowi Easy Recovery 6. Zajęło to w sumie około 12 godzin + parę godzin przeglądania odzyskanych danych ale wszystko mam :)

 

Cóż mogę powiedzieć - czytać komunikaty z okienek a jak się czegoś nie wie to najlepiej na forum poczytać :):):)

 

Pozdrawiam wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...