Skocz do zawartości

Zacinanie Sie Komputera Jeszcze Przed Wybraniem Jakiego Kolwiek Systemu...


Jasiek_M

Rekomendowane odpowiedzi

Jeszcze jeden bardzo wazny parametr...

Ktora to wersja PCB? Jak to sprawdzic i co to znaczy mozesz sprawdzic np tutaj

http://www.ecs.com.tw/ECSWeb/Support/KnowHow.aspx#ver_mb

No to mamy problem bo pomiedzy pamiecia Ram i wiatraczkiem nic takiego nie ma:/ Jest tylko "P4VXASD2+" a nad tym napisane markerem "806". Niemoge tego znależć także w innych miejscach:/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Teraz jak to sie stalo regularne odkrylem ciekawa rzecz, mianowicie zawsze po włączeniu komputera pierw się tak zawiesza a za 2 wlaczeniem dziala dobrze, tak jakby cos ten restart zmienial że może się za 2 razem włączyć już dobrze:/ hmm....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak mi sie teraz przypomnialo!

 

Kumpel mial dokladnie takie same objawy jak mial zworke do resetowania BIOSu ustawiona na RESET przez caly czas...

 

Poszukaj w instrukcji, a nastepnie na plycie i sprawdz czy u Ciebie nie jest przypadkiem tak ustawione. Ta zworka (jumper) powinna byc opisana jako clear lub CLR CMOS albo BIOS reset...

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa słabej baterii w ECSie wygląda nieco innaczej (sam się przekonałem). Jedynym rozwiązaniem jest wymiana biosu dokładną instrukcję jak to zrobić znajdziesz w książeczce, którą dostałeś z płytą główną. Niestety ECS produkuje raczej płyty niskobudżetowe, dlatego trzeba się liczyć z tym, że prędzej czy później coś będzie z nią nie tak. Pamiętam, że na mojej płycie ECS nie było możliwości ustawienia zworki tak, aby bios się automatycznie resetował za każdym razem, ale może u Ciebie jest innaczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety o ile rozumiem zworka moze byc w pozycji "short" lub "open":/ Teraz jest krótka, wiec przestawie ja na otwarta, zobacze czy pomoze:P

 

Edit: Tak jak mowilem byla na pozycji 1-2(Normal), wiec prubowalem przestawic ja na 2-3(Clear CMOS) ale wtedy w ogole komputer nie chcial sie wlaczyc, bez tej zlaczki tez nie chce, wiec tak(1-2-Normal) musi zostac chyba:/ Ma ktos inny pomosl?:/...

 

Edit2:Co przeszkadza to ze bateria ma malo V?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edit2:Co przeszkadza to że bateria ma mało V?

BIOS moze zapominac ustawienia (nie dziala podtrzymanie), a przede wszystkim bedzie gubil date i godzine - poniewaz stanie lub zacznie sie przywieszac (co wyglada jakby sie poznil) zegar RTC (Real Time Clock - kazda plyta glowna musi miec wbudowane to ustrojstwo ;)).

 

Objawem takiego stanu rzeczy moze byc wlasnie takie przywieszanie sie przy pierwszym starcie i poprawny drugi start, a to dla tego, ze pierwszy PowerOnSelfTest nie przechodzi (zawieszony zegar RTC) i zawiesza cala maszyne, natomiast przy resecie elektrolity (kondensatory) trzymaja wystarczajaco duzo energii zeby POST/BIOS pomyslal ze z zegarem RTC jest wszystko w porzadku...

 

Skoro to nie zworka, to pozostaje juz tylko bateryjka (nie wymieniles jej do tej pory?!, przeciez to byla jedna z pierwszych porad...) lub przeprogramowanie BIOSu. Pozniej juz tylko reklamacja bo takie cuda z NVRamem nie maja prawa sie dziac na sprawnej plycie.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymienilem i to na samym poczatku, nawet kupilem jakas najlepsza jaka w sklepie byla, co teraz, jak nie pomaga?

P.S Przy okazji jak sformatowac dysk bo z sadystyczna przyjemnoscia usune ********* windowsa :D

P.S2 oczywiscie nowa partycja ma byc pod jedyny sluszny system:P Tzn linuksa;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...
A ile może kosztować mała bateryjka, 2 zł 3? Flashowanie to po prostu wgranie nowego biosa do pamięci płyty. Ale wymiana bateryjki powinna pomóc. Jak nie pomoże wymiana ani bateryjki ani biosu wyżuć komputer.

 

Nie sądzę, aby wyżucie komputera coś pomogło.. zęby można uszkodzić.. ;)

 

Autorze wątku! Jeśli uważasz, że Windows jest ******, a nie masz pojęcia, jak sformatować dysk, to mam niejasne podejrzenia, że Twoja opinia na temat Windowsa nie jest opinią własną, a cudzą (konformizm, panie, konformizm!). Z tegoż powodu zapewne chcesz się przesiąść na Linuksa. Moja rada - nie wchodź w (_linuxa_ → Linuksa) ORT, jeśli nie zaznajomisz się z używaniem wiersza poleceń (możesz np. przetestować polecenia format i fdisk na jakimś komputerze do eksperymentów. Uważaj, tymi komendami można zrobić danym na dysku małe kuku). Inaczej frustracja, rozczarowanie i... powrót do windy gwarantowany.

Winda to winda - wciskasz guziczek i jedziesz, modląc się, że lina nie pęknie, nie skręcisz ani w lewo, ani w prawo.

(_linuks_ → Linux) ORT to schody - trochę się namęczysz spocisz, może nawet dostaniesz zawału (he he;), ale raz, że kondycja poprawi się znacząco, a dwa, że w każdej chwili możesz skręcić tam, gdzie Ci się podoba.

Dobór systemu to kwestia potrzeb, również wygody użytkowania.

 

PS

Czy ten cholerny autokorektor mógłby się wreszcie zdecydować, jak należy pisać nazwę tego zacnego systemu??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

//OT

PS

Czy ten cholerny autokorektor móglby sie wreszcie zdecydowac, jak nalezy pisac nazwe tego zacnego systemu??

Korektor juz sie zdecydowal ;)

Linux (mianownik, nazwa wlasna)

... ale

linuksa lub Linuksa

linuksowi lub Linuksowi

... itede itepe ;)

 

Swego czasu byla tu mala wojna o pisownie, i czy sie to komus podoba czy nie - tak jest (poonoc) poprawnie po polsku :D

... ja zawsze wolalem pisownie bardziej zblizona do oryginalnej (przez x - niezaleznie od przypadku) ale zmeczony poprawianiem bledow poddalem sie i dostosowalem ;)

Pozdro

 

 

BTW - najprostszy przyklad do zapamietania poprawnej pisowni - sex ale seksualny, seksowny...

Czy te slowa nie sa zabronione na forum? ;)

... lepszego przykladu nie znalazlem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi sie wczoraj sam komputer naprawil :blink:

 

A co do Linuksa, to moja opinia(fakt gdyby nie informatyk i linuksowa pracownia w gimnazjum bym sie o nim nie dowiedzial), po prostu bylem zmeczony tym ze przez emule musze robic formata co trzy miechy a wolnosc dzialania systemu wyrazana jest wzorem y=x kwadrat gdzie y=to wolnosc kompa a x to ilosc dni od ostatniego formata:) No i tym ze co chwile wyskakuje raport o bledach i reset i tak w kólko, tak samo w IE:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...