Skocz do zawartości

Instalacja łysej Fedory...


Raphin

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Czy jest możliwość zainstalowania systemu FC6 w formie "łysej", tzn bez żadnego środowiska graficznego, a później doinstalowanie KDE np. za pomocą yum-a? Może ktoś niewidzieć w tym żadnego wyższego celu, ale ja mam zamiar tak zrobić żeby zaoszczędzić miejsce na dysku. Nie chce instalować tego całego badziewia (gier KDE, itd...) którego i tak nie używam. Ponoć w debianie tak się da, ale ja wole pozostać przy fedorze z dwóch względów: nie chce ściągać płytek z debianem, i przyzwyczaiłem się do fedory - od początku mojej przygody z linuksem jej używam. Przerzuciłem się na chwilę na kubuntu i mało co nie wykorkowałem... ale to nieważne. Pytam tylko o to, czy się tak da zrobić bez jakiejś megawiedzy. czyli czy yum wszystko zrobi ;)

 

pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak naprawdę to o ile pamiętam w samej anacondzie możesz wyłączyć komponenty Ci nie odpowiadające. Jak chcesz instalować "łysą" to nie możesz użyć groupinstall, chyba ze jakoś zdeklarujesz exclude. Jak się uprzesz to poradzisz sobie (o ile nie boisz sie init 1 ;) ). Najprościej jednak chyba będzie w anacondzie w instalacji użytkownika powyłączać zbędne komponenty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Dzięki. Tylko z doświadczenie wiem, że wyłączenie niechcianych pakietów w anacondzie nie skutkuje. Wyłączam je, a one się i tak instalują :angry: . Pewnie wynika to z zależności... bo są one trochę wnerwiające. Myślełem o przesiadce na debiana, ale naprawde sie do fedory przyzwyczaiłem. Jeśli mi się uda zrobić to tak, jak chce, to długo jeszcze zostanę przy fedorze ;)

 

ps. rozumiem, że wystarczy po instalacji wklepać "yum install kde" a on się już upora z tym, że trzeba zainstalować x-y itd...

 

pozdrawiam!

 

aha, init 1 się nie boje...

...bo nawet nie wiem co to jest ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co za problem?

linux askmethod i jedziesz :)

jak odznaczysz wszystko to doslownie wszystko co odznaczyles sie nie zainstaluje!ale jak zainstalujesz sobie np. squida to miej na uwadze to ze wraz z nim ida potrzebne pakiety (jak to nazwales zaleznosci).

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

linux askmethod i jedziesz :)
A to "askmethod" to po co? Z płyty też można zainstalować ostatnio robiłem coś takiego.

Odpalasz normalna instalację, wybierasz opcję "dostosuj teraz", odznaczasz absolutnie wszystkie pakiety we wszystkich grupach jakie zobaczysz. Dostajesz tekstową konsolę, doinstalowujesz z płyty (katalog Fedora/RPMS) yuma i robisz

yum groupinstall "KDE (K Desktop Environment)"

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to "askmethod" to po co? Z płyty też można zainstalować ostatnio robiłem coś takiego.

Odpalasz normalna instalację, wybierasz opcję "dostosuj teraz", odznaczasz absolutnie wszystkie pakiety we wszystkich grupach jakie zobaczysz. Dostajesz tekstową konsolę, doinstalowujesz z płyty (katalog Fedora/RPMS) yuma i robisz

yum groupinstall "KDE (K Desktop Environment)"

właśnie groupinstall mu zainstaluje zbędne pakiety (typu gry), więc albo wyłączy przez exclude (czy jakos tak) albo recznie wklepie potrzebne pakiety

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

więc albo wyłączy przez exclude (czy jakos tak) albo recznie wklepie potrzebne pakiety
Słusznie. Nie doczytałem, że ma nie być gier itp, czyli m.in.kdegames, które przed rozpakowaniem mają już kilkanaście albo i -dziesiąt MB.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...