Skocz do zawartości

Fc6 Po Update


corelus

Rekomendowane odpowiedzi

Po zaintalowaniu fedory zrobiłem update. W grubie pokazało mi się dwa linuxy :?: .

Robiłem to kilka razy, myśląc że to wina jakichś dodatkowych programów.

W tej chwili praktycznie mam czysty system.

W poprzednich przypadkach po instalacji programów i restarcie systemu pokazywał mi się wiersz poleceń, albo jakiś dziwny ekran z otwartą przeglądarką w dziwnym formacie.

Proszę o poradę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po zaintalowaniu fedory zrobiłem update. W grubie pokazało mi się dwa linuxy :?: .

Robiłem to kilka razy, myśląc że to wina jakichś dodatkowych programów.

W tej chwili praktycznie mam czysty system.

W poprzednich przypadkach po instalacji programów i restarcie systemu pokazywał mi się wiersz poleceń, albo jakiś dziwny ekran z otwartą przeglądarką w dziwnym formacie.

Proszę o poradę

 

Te rzekome dwa linuksy to są najpewniej 2 jądra, jedno nowsze, drugie starsze.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli Ci przeszkadza ilość dostępnych wersji jądra w menu gruba, to edytuj plik /etc/yum/pluginconf.d/installonlyn.conf i zmień wartość dla tokeep.
Z całym szacunkiem jtb, ale to najwieksza głupota jaką można zrobić. Jeśli okaże się, że nowsze, aktualnie instalowane jądro jest spaprane, to nie masz już starszego, które działało - w skrajnym przypadku może się to skończyć reinstalacją systemu :ph34r: . Po to jest zmienna "tokeep", żeby móc w razie potrzeby uruchomić system ze starszego jądra.

 

@exbros nie przejmuj się, tej drugiej części ja też nie rozumiem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Boże po co edytować Grub-a jeżeli wystarczy usunąć stare jajko i po kłopocie.
ale to najwieksza głupota jaką można zrobić. Jeśli okaże się, że nowsze, aktualnie instalowane jądro jest spaprane, to nie masz już starszego, które działało - w skrajnym przypadku może się to skończyć reinstalacją systemu ph34r.gif

 

Według mnie to co napisał WalDo jest wystarczającą odpowiedzią. Po co usuwać stare jajko, a kto wie co może być z nowym jakiej?? Strzeżonego... wole mieć już w grubie mniej estetycznie niż przeinstalowywać system :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 years later...

Witam pozwole sobie podpiac sie pod temat. Mnie równiez zaintrygowala ta druga opcja w Grubie. Po przeczytaniu tego watku postanowil pozostawic na wszelki wypadek oba. Ale nurtuje mnie co innego. Czy jesli dzialam teraz na tym nowym jadrze, ustawiam pod nim system instaluje aplikacje itp. itd. To czy jesli wlacze kiedys ta stara wersje jadra bedzie tam zaladowane to samo co pod tym nowym jajkiem? Z tego co dobrze pamietam to Linux ma jadro i wokól tego powloki w które sie instaluje rózne rzeczy no to jak mam dwa jadra to chyba nie powinno byc na obu tego samego. Dobrze pamietam i dobrze to sobie tlumacze czy moze nie? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czlowieku :) 5 lat :D Nie jest to archeologiczny rekord tego forum, ale i tak przyjmij gratulacje.

 

W ramach jednego wydania Fedory na pewno mozesz przyjac, ze system sie uruchomi równiez ze starszego jadra.

 

Co do tych powlok wokól kernela...ekhmm... no bardzo ladnie, ale pozwole sobie na usmiech :) Zbyt duze uproszczenie, które skutkuje jak widac falszywym wyobrazeniem o dzialaniu systemu. tylko nie pros zeby tlumaczyc Ci szczególy, bo to nie miejsce na to. Temat Linuksa jest naprawde obszernie opisany w róznych miejscach sieci (nawet jak widze na YT sa jakies filmiki :D)

 

[EDIT]

Ogranicz wyniki wyszukiwania do ostatniego roku, bo swiat Linuksa szybko sie zmienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sory nie zwrócilem nawet uwagi na date:D Wujek google wyplul mi ten temat. Oczywiscie ze uproszczenie bo jesli chodzi o Linuxa to potrafie dystrybucje tylko zakatowac chociaz fedora jeszcze sie trzyma po jednym dniu grzebania. Dlatego tez nie prosze o objasnianie takich szczególów:)

Mimo przestarzalego tematu dziekuje za odpowiedz.

ps. (Tak prawde mówiac przeciez moglem po prostu spróbowac to odpalic:/)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...