Skocz do zawartości

Instalacja Z 1 Cd


muzg

Rekomendowane odpowiedzi

Na moje oko to cos probujecie przekombinowactzn

 

1) wlasnie odpalilem sobie Fedore Live CD i....

- pierwsza rzecz, to przepraszam, bo cos w niej jest nietrafiona obsluga klawiatury i zamiast polskich znakow, zatwierdzilo mi wypowiedz, totez pisze bez polskich znakow unikajac "alt"

- druga rzecz, to nie widze tu, na pulpicie , po uruchomieniu zadnej ikonki z pospisem "install"

wniosek:

z Fedora Live CD poczatkujacy uzytkownik raczej nie zainstaluje Fedory na dysku twardym

 

2) O ile mi wiadomo, to instalacja FC6 zawiera 5 CD, jesli zciagneliscie sobie tylko CD1, to nawet by mnie nie zdziwilo ze czegos tam na nim Wam brakuje, byc moze mozna jakos zainstalowac FC6 tylko z CD1, no ale tu trzebaby chyba eksperta od instalki

wniosek:

zciagnac komplet obrazow CD, albo obraz DVD, wypalic,odpalic instalke, wybrac w anacondzie co potrzeba, i po klopocie, ew po zainstalowaniu cos dodac/ujac i po krzyku

 

No i to by bylo na tyle :)

Powodzenia

 

Jeszcze raz przeprzaszam za zasmiecenie

Panowie administratorzy, wytnijcie te moje wczesniejsze "poszarpane" posty, juz nie bede uzywal Live CD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zależy co chcieliście wycisnąć z tego jednego cd, jeśli chcieliście zainstalować jakieś środowisko graficzne to nie dziwię się że zależności nie zostały spełnione, a pozatym cd 1 powinno wystarczyć do instalacji minimalnej, czyli konsolka, ale pewności dać nie mogę ponieważ ja tak fedory nie instalowałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o jeju !

nie mam napedu DVD.

 

mam tylko 1 x CDRW i na niej z niej uruchamiam instalatora.

potem krok po kroku przechodzę dalej i gdzieś ma być miejsce do wpisania adrwsu w sieci z którego instalator sam automatycznie dobiera sobie to co mu potrzebne.

 

Tylko gdzie jest to miejsce i jaki tam wpisać adres ?

 

Nie. wybieram instalację minimalną czyli sam goły system + powiedzmy xfce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

potem krok po kroku przechodze dalej i gdzies ma byc miejsce do wpisania adrwsu w sieci
No to po kolei:

1. Uruchom wpisujac za znakiem zachety "boot: " polecenie "linux askmethod" - w któryms momencie wyswietli sie pytanie czy instalowac z lokalnego dysku CD-ROM, obrazu na dysku, obrazu NFS, z FTP czy z HTTP. Interesuja Cie tylko FTP i HTTP.

2. Adres: znajdz pasujacy Ci mirror Fedory na tej stronie http://fedora.redhat.com/download/mirrors.html. Mnie najszybciej odpowiedzial adres http://ftp.ps.pl.

3. Potem jest pytanie o siec - pewnie dostajesz adres z DHCP, wiec wystarczy wcisnac "OK"

4. Dalej - "Ustawienia HTTP" (wybralem HTTP, ale to moze byc tez FTP - w przypadku ftp.ps.pl beda to te same informacje) ustawiasz:

Nazwa witryny WWW - ftp.ps.pl
Katalog - pub/linux/fedora-core/6/i386/os

i wciskasz <enter>. Ten katalog to sobie musisz wczesniej sprawdzic. Poczatkowa sciezka jest rózna na róznych serwerach ale na koncu zawsze musisz miec "..../6/i386/os/" (chyba, ze masz procka 64-bit to wtedy zamien "i386" na "x86_64").

[...] z którego instalator sam automatycznie dobiera sobie to co mu potrzebne.
W przypadku ciagania przez siec radzilbym nie zdawac sie na "inteligencje" instalatora. Zamiast tego wybierz indywidualne dostosowanie pakietów i zaznacz opcje "Dostosuj teraz" - oszczedzisz sobie sporo czasu odrzucajac zbedne oprorgamowanie. Chyba, ze nie masz pewnosci co i jak, to wtedy lepiej faktycznie zaznacz checkbox "Instalacja biurkowa" czy jakos tak podobnie.

 

[Edit]Aha, do tego typu instalacji nie potrzebny jest nawet caly CD1. Wystarczy "rescuecd", który ma raptem 80 czy 90MB

 

[Edit2]Moze sie niestety pojawic problem i nie wiem na razie jak go obejsc. Jesli laczysz sie z internetem za posrednictwem jakiegos proxy to chyba mozesz sie pozegnac z instalacja z serwerów w necie. Chyba, ze ktos wie jak sobie z tym poradzic, to ja bym tez sie przy okazji czegos chetnie nauczyl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to patrz post WolDo
WalDo :P

Ale poza tym dobrze mówisz ;) XFCE to już desktop, więc system już nie taki goły. Tym bardziej, że z extras można już pociągnąć wersję (prawie stabilną) 4.4 (dokładnie 4.3.99.2 (Xfce 4.4 RC2)). Korzystam, jestem happy ;) Na starcie mam tylko 64MB pamięci zajęte.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym podziękowac WalDo za poradę dotyczacą instalacji. Dziękuję !

 

Zainstalowałem system dzięki temu przy pomocy 1 x CDRW (chociaż nie zupełnie).

Zrobiłem tak: nagrałem pierwszy cd, a resztę miałem w iso na innej partycji. (mam możliwość szybkiego pobrania tych iso bo jestem w osiedlowym LAN).

Po uruchomieniu instalacji "askmethod" jest możliwość wskazania instalatorowi tych iso. Tak, że nie musisz ich nagrywać na CD.

 

Tym sposobem zainstalowałem to co chciałem bez problemu z 1 x CD.

 

Bardzo mi się podoba ten system Fedora ! !

 

Chcę go mieć i używać ale mam mały kłopot.

Doinstalowałem xfce (wpisując komendę do konsoli bo chcę mieć to środowisko (czyt. podoba mi się) i po zalogowaniu już zaczołem się cieszyć.

Ale i tym razem moja radość trwała krótko.

Podczes konfiguracji (xfce) w pewnym momencie pojawił się komunikat o wylogowanie i zalogowanie powtórne (aby system mógł wprowadzic zmiany).

I na tym się zakończyła moja radośc z fedory.

 

Gdy prubuje zalogować się do xfce pojawia się tylko czarny ekran i widzę strzałkę kursora i nic wiecej. Wtedy muszę restartować "na twardo" bo inaczej nie da rady.

 

Nie wiem dlaczego tak się dzieje ?

Pomyślałem, że może by to środowisko odinstalować i zainstalować powtórnie ale nigdzie nie mogę znaleźć jak to zrobić.

Wszędzie piszą jak coś zainstalować ale nie pisza jak odinstalować.

 

PROSZę was o poradę (dlaczego zawiesza mi się system na doinstalowanym srodowisku i co na to poradzić) bo bardzio podoba mi się Fedora i chciałbym jej używać.

 

Do GNOME mogę sie zalogowac bez problemu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomyslalem, ze moze by to srodowisko odinstalowac i zainstalowac powtórnie ale nigdzie nie moge znalezc jak to zrobic.

Wszedzie pisza jak cos zainstalowac ale nie pisza jak odinstalowac.

jesli instalowales przez yuma to wpisujesz w konsoli

yum remove <pakiet>

a co do twojej konfiguracji to spróbuj zmienic nazwe folderu z konfigiem w swoim katalogu domowym, w tym celu w konsolce wklep

mv .xfce .xfce_old

nie jestem pewien jak dokladnie nazywa sie ten folder poniewaz nie urzywam xfce, ale powinien sie nazywac podobnie

 

aha zapomnialem dopisac zebys po tym spróbowal odpalic xfce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...