Skocz do zawartości

Instalacja Vmware Na Fedora Core 6


NOX5TRON

Rekomendowane odpowiedzi

Wyobraźcie sobie, że udało mi się wkońcu postawić VMware.

Nie wiem czy na tym polegał problem, ale podszedłem do tego tematu poraz drugi po kilku miesiącach.

 

Okazało się że przy konfigurowaniu dostałem info o tym, aby ściągnąc vmware-any-any-update113. Wcześniej miałem wersję 108 i nie szło.

 

Wniosek: czytać komunikaty i być cierpliwym :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • Odpowiedzi 39
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

podłączę się do tematu.

 

zainstalowałem vmware zgodnie z tą instrukcją http://www.howtoforge.com/vmware_server_fedora7

 

instalacja (wraz z patchem) zakończyła się poprawnie:

 

The configuration of VMware Server 1.0.4 build-56528 for Linux for this running
kernel completed successfully.

 

Ale niestety nie uruchamia się. Przez aktywator z menu gnome w pasku się wiesza i znika. Potem z konsoli spod roota dostałem taki oto komunikat:

 

$ vmware
vmware is installed, but it has not been (correctly) configured
for this system. To (re-)configure it, invoke the following command:
/usr/bin/vmware-config.pl.

 

uruchomiłem najpierw raz /

usr/bin/vmware-config.pl

spod roota i ponownie spróbowałem uruchomić vmware, niestety bez skutku, więc uruchomiłem jeszcze kilka razy

vmware-config.pl

ale niestety ciągle dostaję powyższy komunikat. czy ktoś jest mi w stanie pomóc? będę przewdzięczny :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość rgabrysiak

Siemka

Sam chciałem zainstalować ten programik ale może mi ktoś wyjaśni jak jest z tą rejestracja darmowa/czy płatna

i po co im tyle naszych danych :blink:

Ps. Sorry za taki OT ale słyszłem już różne rzeczy więc może tutaj otrzymam konkretną odpowiedź

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może mi ktoś wyjaśni jak jest z tą rejestracja darmowa/czy płatna

Darmowe są Vmware Server i Vmware Player. Pozostałe produkty są płatne. Oczywiście do użytku domowego. W przypadku użytkowania w firmie trzeba płacić.

Chyba nie musisz się od razu rejestrować. Można chyba ściągnąć sobie np. Vmware Server potestować jakiś czas i dopiero się zarejestrować.

 

Po co im tyle naszych danych to nie wiem. Zresztą o ile pamiętam, to nie było ich znowu tak wiele ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy aby na pewno niewiele
Hehe :) To ja miałem szczęście chyba, bo rejestrowałem sie tam już parę lat temu ;) Wtedy na pewno było mniej.

Na pocieszenie - to jednorazowa akcja. A dane wyglądają na typowe informacje o tym kto i do czego używa produktów, czyli zwykłe marketingowe klimaty służące określeniu dalszej strategii firmy z podziałem na rodzaj klienta, strefę sprzedaży itp.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...
Darmowe są Vmware Server i Vmware Player. Pozostałe produkty są płatne. Oczywiście do użytku domowego. W przypadku użytkowania w firmie trzeba płacić.

Chyba nie musisz się od razu rejestrować. Można chyba ściągnąć sobie np. Vmware Server potestować jakiś czas i dopiero się zarejestrować.

 

Po co im tyle naszych danych to nie wiem. Zresztą o ile pamiętam, to nie było ich znowu tak wiele ;)

 

Małe sprostowanie...

 

VMware Serwer jest darmowy nawet dla celów komercyjnych.

Płatne są wersje VMware ESX Serwer Std, VMware ESX Serwer Enterpr. i niedługo VMware ESX Serwer 3i.

 

Różnica między zwykłym VMware Serwer a VMware ESX Serwer... jest taka, że zwykłego stawia się na maszynie fizycznej, która ma już zainstalowany system operacyjny. Wersję ESX instaluje się bezpośrednio na sprzęcie fizycznym. ESX zawiera w sobie środowisko, które zastąpi system operacyjny. Z ciekawostek, wersja 3i będzie pozwalała na uruchamiania wirtualnej maszyny z pamięci flash np. z USB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 months later...

Mam taki dziwny problem, uzywam Fedory 10 x64 i VMware server 2.0.

Nie wiem dlaczego gdy otwieram konsole i chce sie zalogowac z konsoli do Guest Os to kombinacja ctr -alt -delete nie dziala.

Mial ktos taki problem? Dodam ze na poprzednej wersji Fedory 9 nie mialem z tym zadnych problemow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na hoscie, whodze przez https://127.0.0.1:8333/ui/# uruchamiam guest os(windows) i chce pozniej otworzyc konsole w firefoxie. Konsola sie otwiera widac typowy powitalny ekran windowsa i wtedy jak wciskam ctrl-alt-delete nic sie nie dzieje, tak jakby nie bylo przeplywu informacji o nacisnietych klawiszach z hosta do guesta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...