Skocz do zawartości

Beryl I Compiz


Adam#1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Po uruchomienu compiz'a lub beryl'a znika mi dekoracja okien, tzn. nie ma paska tytułu i przycisków, obramowania okna,itd...

O ile pod gnomem jest jeszcze menu pod prawym klawiszem myszki, które umożliwia operacje na oknach to pod KDE już mi to nie działa.

 

Co zrobić aby pod Berylem można było włączyć dekoracje okien?

 

pozdrawiam!

Adam#1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 34
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Terminal -> gnome-window-decorator

ale działa tylko jak jest uruchomiona sesja, jak zamkniesz to dekoracje znikają, więc musisz to sobie dodać do autostartu:

 

ln -s /usr/bin/gnome-window-decorator ~/.kde/Autostart/gnome-window-decorator

 

U mnie działa, a miałem ten sam problem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm... mam ten sam problem. Dekoracje działają mi tylko na Berylu. jak wyłącza beryla i włączę sam desktop effects to znika mi cala dekoracja :/ Wcześniej tego problemu nie miałem :/ Naszczęście beryl działa.

 

po wpisaniu gnome-window-decorator dostaje:

 

[tomek@KOSI ~]$ gnome-window-decorator

gnome-window-decorator: Screen 0 on display ":0.0" already has a decoration manager; try using the --replace option to replace the current decoration manager.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w sumie zauważyłem, że podane przeze mnie rozwiązanie działa tylko jeśli mam ustalony menedżer okien Compiz w opcjach Beryla, jak włączam Berylowego menadżera to również znikają mi belki tytułowe itd, a przy próbie odpalenia gnome-window-decorator dostaję to samo co mój poprzednik... W dodatku na środku pulpitu mam duży czarny prostokąt który przykrywa wszystko co jest pod nim i nie mogę pogrzebać w opcjach bo po prostu mam zasłonięte.. A z tego co widze, to Beryla lepiej bym sobie dopracował niż Compiza. Póki co wracam na Compiza i robię restart, bo żeby naprawić wyswietlanie musiałem wejść na gnoma zamiast na kde ;)

 

Zna ktoś rozwiązanie problemu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A uzywacie Beryl-managera?? Po uruchomieniu go i kliknieciu prawym klawiszem na ikonke w trayu, mozna przelaczac miedzy Berylem, Compizem, Metacity a Kwin. Gdy wybiera sie Beryla, to on automatycznie laduje sobie dekoratora okien - Emeralda albo Aquamarine. Aquamarine jest dekoratorem obslugujacym dekoracje dedykowane dla KDE.

Ja mam KDE i Beryl-managera umieszczonego w autostarcie - jak dotad zadnych klopotów z oknami, tylko Aquamarine jeszcze nie jest do konca dopracowany...

 

EDIT:

A macie najnowsza wersje Beryla?? Teraz jest 0.2 RC1 (0.1.99.2)...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A używacie Beryl-managera?? Po uruchomieniu go i kliknięciu prawym klawiszem na ikonkę w trayu, można przełączać między Berylem, Compizem, Metacity a Kwin. Gdy wybiera się Beryla, to on automatycznie ładuje sobie dekorator okien - Emeralda albo Aquamarine. Aquamarine jest dekoratorem obsługującym dekoracje dedykowane dla KDE.

Ja ma KDE i Beryl-managera umieszczonego w autostarcie - jak dotąd żadnych kłopotów z oknami, tylko Aquamarine jeszcze nie jest do końca dopracowany...

 

Tak.i nie działa.

...a może to wina sterowników nvidii albo samej karty(moja GeForce4 MX 4000).

mam Beryla v0.2.0 beta2

 

ps. zauważyłem że jak uruchomie xmms to ma on pasek tytułu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak.i nie dziala.

...a moze to wina sterowników nvidii albo samej karty(moja GeForce4 MX 4000).

mam Beryla v0.2.0 beta2

 

ps. zauwazylem ze jak uruchomie xmms to ma on pasek tytulu

Skoro korzystasz z najnowszego Beryla i masz zainstalowane prawidlowe sterowniki do swojej karty graficznej(btw. MX 400 nie 4000) to spóbuj z menu beryl-manager'a kliknac na Menedzer motywów Emerald i wybrac inny z motywów.. moze w bierzacym jest blad, albo jest na silniku który nie jest u Ciebie obslugiwany.. ja np mam problemy z motywami na silniku zootreves. Jesli to nie pomoze to sprawdz czy masz odpowiednie sterowniki do tej grafy, bo ostatnio m.in. Twoja karta przeszla do legacy wiec obecne sterowniki sa bez akceleracji.

 

Pozdrawiam Rasp..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja też przepraszam: zrobiłem wszystko jak opisano w Wiki w sekcji FC6 i... DZIAŁA! I rzeczywiście beryl jest w wersji 0.2.0 Beta - pojawia się to w splashscreenie. Pięknie! Super działa :) Tematy z emeralda działają (pod KDE)

 

Podpowiem ci Adam: trzeba wyedytować xorg.conf i dodać nowe linijki. Wszystko w opisie na wiki beryla :)

Edytowane przez orzeszko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja też przepraszam: zrobiłem wszystko jak opisano w Wiki w sekcji FC6 i... DZIAŁA! I rzeczywiście beryl jest w wersji 0.2.0 Beta - pojawia się to w splashscreenie. Pięknie! Super działa :) Tematy z emeralda działają (pod KDE)

 

no właśnie na splashscreenie , a co Tobie pokazuje rpm -q beryl ?

masz dekoracje okien?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...