Skocz do zawartości

Fedora Core 7


Rekomendowane odpowiedzi

Polecam lekturę pt. FEDORA 7 TEST 1 PREVIEW

 

koleś odpalił openoffice'a i mu się wykrzaczył, za***ista rzetelna recenzja

 

 

[rotfl]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) najprawdopdobniej w nowej wersji zobaczymy defaultowo wgrane zabawki z xgl ( beryl i compiz instalowany jako default)

2) zmieni sie tez duzo w srodowiskach graficznych - w hwili obecnej FC7 domyslnie ma tylko gnoma ale bez problemu dajemy yum install KDE :)

1. na to licze :)

2. Gnome jest domyslny dla Fedory. i jak do tej pory podczas instalacji (fakt) byl on domyslnie zaznaczony ale zawsze mozna bylo odznacyc i zaznaczyc KDE. masz na mysli, ze to ma sie zmienic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. na to licze :)

2. Gnome jest domyslny dla Fedory. i jak do tej pory podczas instalacji (fakt) byl on domyslnie zaznaczony ale zawsze mozna bylo odznacyc i zaznaczyc KDE. masz na mysli, ze to ma sie zmienic?

 

w FC test 1 - nie ma opcji instalacji np KDE czy openoffice

poza tym sluszalem o proponowanym "rozbiciu" fedory na 2 projekty wlasnie fedora-gnome i fedora-kde

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2. Gnome jest domyslny dla Fedory. i jak do tej pory podczas instalacji (fakt) byl on domyslnie zaznaczony ale zawsze mozna bylo odznacyc i zaznaczyc KDE. masz na mysli, ze to ma sie zmienic?

Przede wszystkim podstawowa rzecz: F7 będzie miała różne "spiny". Do pobnrania będą np. F7 Desktop (z domyślnym gnome), F7 Classic (1DVD z tego co pamiętam coś ala wcześniejsze instalacje fedory), F7 everything ( 2albo 3 DVD zawierająca najprawdopodobniej wszystkie pakiety core+extras), F7 KDE (zawierająca domyślnie środowisko KDE), F7 server (instalacja typowo serverowa) i bodajze spin dla developerów. Oczywiście piszę z pamięci więc mogłem coś przeoczyć, ale mniej więcej tak ma być.

 

w FC test 1 - nie ma opcji instalacji np KDE czy openoffice

owszem, ponieważ f7t1 został wydany wyłącznie spin "Desktop", który zawiera tylko GNOME. F7T2 ma zostać wydane z tego co pamiętam jako classic spin (będzie możliwość wyboru gnome czy kde i innych pierdół).

 

Po więcej info odsyłam na listy mailingowe → test-list i devel-list

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
jest wybór co sie chce mam F7 test 2 i chodzi calkiem dobrze

pozdrawiam

wiem, tez mam ;)

Ale z tym dzialaniem to juz wcale nie tak rozowo. Jak by nie patrzec to dopiero test2. Owszem, chodzi, uzywac sie normalnie da, ale wywala jeszcze sporo bledow i backtrace'ow podczas roznych dzialan. Np. u mnie czestym jest wysyp yuma przy

yum info updates | more

podobnie jak sie go przepipuje grepem.

W wolnej chwili trzeba bedzie zajrzec na bz i pozglaszac co sie wypatrzy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem, tez mam wink.gif

Ale z tym dzialaniem to juz wcale nie tak rozowo. Jak by nie patrzec to dopiero test2. Owszem, chodzi, uzywac sie normalnie da, ale wywala jeszcze sporo bledow i backtrace'ow podczas roznych dzialan. Np. u mnie czestym jest wysyp yuma przy

nikt nie mowił że będzie różowo :rolleyes: . to w końcu test ale zapowiada się dobrze

wysyp yuma się zdarza zrobiłem update yuma troche pomogło jest teraz w miare stabilnie

aktualizacje systemu robię codziennie cały czas jest coś nowego do podmiany

W wolnej chwili trzeba bedzie zajrzec na bz i pozglaszac co sie wypatrzy smile.gif

Uupss brak znajomości angielskiego a byłoby co zgłaszać żeby Fedorka była jeszcze lepsza

 

pozdrowienia dla wszystkich beta testerów <_<

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...