Skocz do zawartości

Instalacja Z Live Cd


Tinku

Rekomendowane odpowiedzi

jak myślicie, to błąd ściągniecia (obrazu) czy nagrania?

 

1) Sprawdzałeś sumy sha1sum?

 

2) Jak ściągasz? Najlepiej jest ściągać torrentem.

 

3) dlaczego nie ściągasz DVD? :P (chyba, że nie masz dostępu do nagrywarki dvd, wtedy ok, ale jeśli masz taką możliwość, to ściągaj raczej obraz dvd niż cd)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 37
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Niech to szlak, błąd jakiś i mam tylko 1 i 2 płytę, muszę od nowa ściągać trzy płyty a zostało niewiele

ja zawsze tak zaciągam

wget -c -t 0 źródło_pliku_lub_obrazu

i przy zerwaniu łączy się ponownie i dociaga sprawdzam sumę się zgadza i do wypalarki

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem co sie stalo juz :D Zapomnialem o MP3 podpietym (ratowalem pliki z Windowsa jak obrazy, muzyka itp.) I sie instaluje, pierwsza plyta druga sie konczy, dociagam teraz trzecia (w koncu internet 2 mega) a reszte jutro zainstaluje (mam nadzieje ze jak postoi przez noc to sie nic nie stanie :D) I mimo ze ten komputer bede mial zapewne do pracy (do programowania, nie moge jako programista odciac sie od Windowsa) to na co dzien bede uzywal Fedory 6 :D Bede musial zaktualizowac OpenOffice do tego zmienic srodowisko jak to bedzie zle chodzic (n razie wybralem Gnome) i po tym co wybralem w pakietach i zobaczylem przy instalacji to nawet nie bedzie klopotu z programowaniem itp. bo komplikatory jak dobrze spojrzalem nawet zainstalowal. Tak nie ma w Windowsie :D

 

i przy zerwaniu laczy sie ponownie i dociaga sprawdzam sume sie zgadza i do wypalarki

 

Tylko ze przerywalem polaczenie 5 razy (wina systemu i jego kompatybilnosci) i ponawial ale jak zostalo 500 KB to program stana, wylaczylem wlaczylem ponownie i nie bylo napisu "sciagniete" tylko 10 Error bez mozliwosci zrobienia czegokolwiek :( Ale bedzie lepiej... Teraz poszukam tylko stronki jak sie obslugiwac linuxem (jedna chyba ktos podal) i jak ma ktos jakies dla Noobów to poprosze :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... jak myslicie, to blad sciagniecia (obrazu) czy nagrania?

Tu nie trzeba myslec! ;)

Najpierw na sciagnietych obrazach sha1sum i jeli sumy sa w porzadku dopiero wypalanie... po wypaleniu - instalacja, a na poczatku instalacji opcja sprawdzenia nosnikow (tzw. mediacheck)... tak jak mowilem - tu nie ma nic do myslenia, wszystko jasne...

Powodzenia

 

//===== edit =====

W morde! Nie zauwazylem calej strony odpowiedzi :)

Ale dalem ciala... <LOL>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gregor_szczecin:

Szkoda ze tylko do fedory 5 ale i tak przejrze, a co do paczek to troche ubogo w fedorze 6 (jak dobrze spojrzalem) bez amaroka itp.

 

Czy ja dobrze spojrzalem czy 99% rzeczy robi sie z terminalu, przynajmniej kazda instalacje paczek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda że tylko do fedory 5 ale i tak przejrze

tak ale stosując się do tych opisów na Fedorce 6 tez działa <_<

a co do paczek to trochę ubogo w fedorze 6 (jak dobrze spojrzałem) bez amaroka itp.

wcale nie trzeba tylko dociągnąć yumem np:

yum install amarok

no a że w terminalu no co za problem :rolleyes:

powodzenia

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tyle problem co dla osoby na poziomie mniej niz podstawowym (no konsole w Windzie widzialem i nawet zmienilem date systemowa :D) moze byc na poczatku troche klopotów :D

 

EDIT:

 

I ostatnia plyta sie nagrywa :D

 

EDIT:

 

No i jest moja pierwsza Fedora:D Pierwsze wrazenie raczej dobre, jak macie jakies rady to chetnie poslucham ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli to wersja 32bit (i386) to pewnie padles ofiara bledu Anacondy - najpierw podmien kernel na odpowiedni.

Pozniej juz tylko yum update, instalacja sterownika grafiki i kilku innych drobiazgow i masz wypasiony system :)

BTW - instalowac / update-owac mozna nie dotykajac konsoli - masz w systmie graficzne narzedzia, zajrzyj tylko do menu...

Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde nie moge nic zainstalowac a na razie ten komputer nie ma internetu... móglby ktos powiedziec co mam zrobic jak rozpakowalem plik z Totemem? (program do muzyki jak ktos nie pamieta :P) Podobno sa paczki rpm. ale jak sciagnalem co innego (chyba archiwum) to jak zainstalowac?

 

I kolejne pytanie, instaluje ammarok i jak otwieram paczke rpm. to wyswietla sie napis: Nie mozna instalowac pakietów zródlowych a pózniej nie podno pakietów do instalacji i koniec... a co do krenela to mozna link? znalazlem takie cos ale nie wiem co sciagnac :(

 

Znalazlem blad a raczej dwa

1)Amarrok jest pod KDE (szkoda :( tyle o nim slyszalem)

2)Pliki scr.rpm. trzeba skomplikowac (tyle ze kompletnie nie wiem jak :/)

 

______________________________________________________________________

 

Kto mi napisze lub poda link do strony gdzie bedzie opisana instalacja totema z pliku rpm. bez udzialu internetu... to w ogóle mozliwe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze i najwazniejsze - jesli jeszcze tego sie nie dowiedziales i nie zauwazyles - zainstalowales Fedore a to dystrybucja oparta na pakietach rpm wiec instalowanie czegokolwiek ze zrodel jest tu niemal grzechem! ;)

... a juz na pewno jest grzechem jesli poczatkujacy uzytkownicy sie za to zabieraja - w ten sposob mozna sobie niezle nabalaganic w systemie, lub w skrajnych przypadkach cakowicie go zniszczyc.

Wiec na przyszlosc - zawsze zanim zaczniesz cos kompilowac/instalowac sprawdz czy przypadkiem ktos juz tego za Ciebie nie zrobil, i czy nie ma gotowej paczki.

 

Wracajac do tematu - tak jak napisalem - pierwszy krok to zrobienie porzadku z kernelem, drugi to uruchomienie sieci, trzeci to instalacja sterownikow grafiki... reszta to bedzie juz tylko klikanie ;)

 

Napisz wiecej o sprzecie ktory posiadasz (chodzi glownie o procesor, grafike i karte sieciowa / rodzaj polaczenia do sieci) to zaraz wszystko krok po kroku zrobimy...

 

Pokaz co Ci pokazuje takie polecenie

rpm -qa 'kernel*' --queryformat "%{NAME}-%{VERSION}-%{RELEASE}.%{ARCH}\n"|sort
rpm -qa | grep kernel | sort
rpm -qa | grep kmod | sort

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[Tinku@localhost ~]$ rpm -qa 'kernel*' --quertyformat "%{NAME}-%{VERSION}-%{RELEASE}.%{ARCH}\n"|sort
--quertyformat: nieznana opcja
[Tinku@localhost ~]$ rpm -qa 'kernel*' --queryformat "%{NAME}-%{VERSION}-%{RELEASE}.%{ARCH}\n"|sort
rpm -qa | grep kernel | sort
kernel-2.6.18-1.2798.fc6.i686
kernel-devel-2.6.18-1.2798.fc6.i686
kernel-headers-2.6.18-1.2798.fc6.i386
[Tinku@localhost ~]$ rpm -qa | grep kernel | sort
rpm -qa | grep kmod | sort
kernel-2.6.18-1.2798.fc6
kernel-devel-2.6.18-1.2798.fc6
kernel-headers-2.6.18-1.2798.fc6
[Tinku@localhost ~]$ rpm -qa | grep kmod | sort
[Tinku@localhost ~]$

 

Co do sprzetu to mam jakiegos tam celka 4xx MHz karta grafiki, mi niepotrzebna wiec zintegrowana a dostep do sieci chwilowo nie ma, jak podziele to lacze to i bedzie internet... ale jakby co to jest to Neostrada (jezeli to wazne) dostep do sieci staly lacze 2 mega cos jeszcze alebo co poprawic, moze zle zrozumialem jakies pytanie...

 

Edit:

 

Ah ten linux... scignelem w paczce rpm. mpalyer i zainstalowalem lecz... go nie widze, jak chce go jeszcze raz zainstalowac to pokazuje gdzie jest plik rpm. i mówi ze owy plik "is alredy installed"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ah ten linux... ścignełem w paczce rpm. mpalyer i zainstalowałem lecz... go nie widzę, jak chcę go jeszcze raz zainstalować to pokazuje gdzie jest plik rpm. i mówi że owy plik "is alredy installed"
W "Aplikacje->dźwięk i obraz" powinien być, jeżeli nie ma tzn. że masz jakąś "lewą" paczkę. Możesz jeszcze w terminalu wydać polecenie mplayer (tekstowy) lub gmplayer (graficzny). Jeżeli nie działa to odinstaluj to co wcześniej zainstalowałeś (rpm -e mplayer), a następnie ściągnij paczkę z http://rpm.pbone.net/ przy wyszukiwaniu najlepiej zaznaczyć tylko "Fedora 6". Co do kernela to jest ok. A to że amarok jest pod kde a ty używasz gnome wcale nie znaczy, że nie możesz go odpalić pod gnome.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy instalacji pokazuje ze nie ma informacji o oprogramowaniu i ze moze to byc skutek braku podlaczenia o sieci. Da sie to jakos ominac?

 

Jak dobrze wpisalem instalacje przez konsole to pokazalo cos takiego:

 

[Tinku@localhost ~]$ rpm -i /home/Tinku/Desktop/mplayer-1.0-0.71.rc1.lvn6.i386.rpm
ostrzezenie: /home/Tinku/Desktop/mplayer-1.0-0.71.rc1.lvn6.i386.rpm: Naglówek V3 DSA signature: NOKEY, key ID a109b1ec
blad: Niespelnione zaleznosci:
        libaa.so.1 jest wymagany przez mplayer-1.0-0.71.rc1.lvn6.i386
        libavcodec.so.51 jest wymagany przez mplayer-1.0-0.71.rc1.lvn6.i386
        libavformat.so.51 jest wymagany przez mplayer-1.0-0.71.rc1.lvn6.i386
        libavutil.so.49 jest wymagany przez mplayer-1.0-0.71.rc1.lvn6.i386
        libdts.so.0 jest wymagany przez mplayer-1.0-0.71.rc1.lvn6.i386
        libdvdnav.so.4 jest wymagany przez mplayer-1.0-0.71.rc1.lvn6.i386
        libenca.so.0 jest wymagany przez mplayer-1.0-0.71.rc1.lvn6.i386
        libfaac.so.0 jest wymagany przez mplayer-1.0-0.71.rc1.lvn6.i386
        libfribidi.so.0 jest wymagany przez mplayer-1.0-0.71.rc1.lvn6.i386
        liblirc_client.so.0 jest wymagany przez mplayer-1.0-0.71.rc1.lvn6.i386
        liblzo2.so.2 jest wymagany przez mplayer-1.0-0.71.rc1.lvn6.i386
        libmp3lame.so.0 jest wymagany przez mplayer-1.0-0.71.rc1.lvn6.i386
        libmpcdec.so.3 jest wymagany przez mplayer-1.0-0.71.rc1.lvn6.i386
        libpostproc.so.51 jest wymagany przez mplayer-1.0-0.71.rc1.lvn6.i386
        libtwolame.so.0 jest wymagany przez mplayer-1.0-0.71.rc1.lvn6.i386
        libx264.so.54 jest wymagany przez mplayer-1.0-0.71.rc1.lvn6.i386
        libxvidcore.so.4 jest wymagany przez mplayer-1.0-0.71.rc1.lvn6.i386

 

________________________________________________________________________

 

Cos czuje ze komputer bedzie musial poczekac dopóki nie podlacze do niego internetu :( A mialem nadzieje ze chociaz zainstaluje cos aby odtworzyc mp3, filmy itp. zaraz tylko jeszcze sciagne g++ (mam nadzieje ze uda mi sie zainstalowac :()

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...