Skocz do zawartości

Problem Z Instalacja Fc7


pa_st_ex

Rekomendowane odpowiedzi

A dokladniej z FC6.93

Po wybraniu obojetnie jakiego procesu instalacyjnego, komp przechodzi do sprawdzania procka, później do sprawdzania godziny i tu robi sie problem. Wywala się błędem- nie może określić godziny.

Dodam ze w BIOS-ie jest poprawna.

Wiecie może o co tu chodzi, pomoże coś Update Biosu??

Troszke boje się go zrobić :D

Z góry dzieki za POMOC

 

POZDRO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to o czym piszesz to wersja beta a nie jak napisałeś w temacie fedora 7 która wychodzi 31 czyli za dwa dni nie lepiej poczekać beta wersja ma prawo nie działać w końcu jest to system testowy

No tak ale kumplowi instalacja przechodzi dalej.

Dlatego wydaje mi się, że to jest problem ze sprzętem a nie z systemem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie może o co tu chodzi, pomoże coś Update Biosu??

Troszke boje się go zrobić :D

Nie ma się czego bać. Czasy się zmieniają, w nowoczesnych płytach uaktualnienie biosu można porównać do instalacji jakiegoś programu. Poczytaj sobie w dokumentacji płyty głównej czy masz możliwość podmiany biosu za pomocą pendrive albo cd jest to szybki, wygodny i bezpieczny sposób.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przynajmniej w teorii ;)
W moim przypadku w praktyce również :) Już na pewno nie należy używać do updatewania dyskietek (chyba że nie ma innej możliwości) ryzyko jest dużo większe, w porównaniu do pendrive. Szczególnie bojaźliwe osoby mogą skorzystać z ups'a. Napisałem o rzeczach oczywistych i w dodatku odbiegających od tematu :huh:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

już sie pojawiają serwery na razie bez fedory 7 ale sądzę że jutro z rana już jakiś serwer amerykański będzie posiadał f7 lepiej poczekać jak bios działa to jest jedna zasada się go nie rusza :)

 

http://mirrors.fedoraproject.org/publiclist/Fedora/7/i386/

 

Dzialac może ale nie zawsze w pelni sprawnie.

Poczekamy, zrypiemy i się zobaczy :D

 

A na FC6 tez mam problemy, przy ładowaniu systemu pokazuje jakiś błed od ustawień zegara.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak bios działa to jest jedna zasada się go nie rusza :)

 

U mnie też działał! Niby wszystko było oki ale przy próbie instalacji FC6 się wywalał, update BIOS-u pomógł! Na każdym sprawnym kompie BIOS działa, w przeciwnym razie nie był by sprawny, ale zdarzają się błędy, szczególnie przy nowych płytach głównych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OFFTOP

W moim przypadku w praktyce również :)

o tak ale nie możesz oceniać sytuacji tylko na swoim być może przypadkowym przypadku ;)

 

Już na pewno nie należy używać do updatewania dyskietek (chyba że nie ma innej możliwości)

hehe no to "na pewno" ale sam mówisz potem że trzeba

 

ryzyko jest dużo większe, w porównaniu do pendrive.

 

Polecam lekturę profesjonalnego forum xtremesystems.org trochę może to wyjaśni Ci dlaczego producenci tek chcą żebyś myślał a potem Asus z jego boskim wsparciem stwierdzi, ani afu bios ani ten jego mechanizm z pendrivem nie dział i trzeba się bawić inaczej

 

Napisałem o rzeczach oczywistych

Tak jak napisałem przynajmniej w terii ;) Producenci często stosują takie zabawki ale w naprawde wielu przypadkach nie zdawają one egzaminu np downgrade biosu dla pww dh Klapa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o tak ale nie możesz oceniać sytuacji tylko na swoim być może przypadkowym przypadku ;)

Nie zmuszam nikogo do aktualizowania biosu, napisałem tylko jaki ja mam do tego stosunek :)

Polecam lekturę profesjonalnego forum xtremesystems.org trochę może to wyjaśni Ci dlaczego producenci tek chcą żebyś myślał a potem Asus z jego boskim wsparciem stwierdzi, ani afu bios ani ten jego mechanizm z pendrivem nie dział i trzeba się bawić inaczej
Na pewno zobaczę. Nie wiem dlaczego jesteś aż tak bardzo pesymistycznie nastawiony do aktualizowania biosu za pomocą pendrive, masz jakieś negatywne przeżycia z tym związane? ;) Ja swoją lekturę na ten temat ograniczałem najczęściej do instrukcji płyty głównej i już kilka updateów za pomocą pedrive i dyskietki było zakończonych sukcesem.

Producenci często stosują takie zabawki ale w naprawde wielu przypadkach nie zdawają one egzaminu
Te "zabawki" nie mogą być też kompletnie bezużyteczne.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

thof przychylam się do Twojej opini, mam płytke ASUS-a i nie mam z tym najmniejszych problemów, update mogę przeprowadzić zarówno z pendrive jak i z hdd (pod warunkiem że jest na fat32 lub fat 16).

 

O ile się nie mylę nie tego dotyczył temat. pa_st_ex napisał że ma problemy z jakimś zegarem, w FC6 przy starcie wyskakuje podobny błąd do tego co przy instalacji FC7, godzina w BIOS-ie jest ustawiona poprawnie i pytał czy update BIOS-u może pomóc.

 

Ja proponuje żeby napisał dokładnie jaki błąd mu wyskakuje zarówno w FC6 jak i w FC 6,93, może to wcale nie jest związane z godziną!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosze bardzo. Oto tresc komunikatu: TIMER NOT CONNECTED TO IO-APIC

FC6.93 nie instaluje sie ale FC6 wstaje>

 

Spróbuj uruchomić FC z parametrami noapic nolapic - moja FC6 na HP Pavilion DV9210 szalała bez tych parametrów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...