Skocz do zawartości

Fedora 7 I Vmware Workstation


_Adam

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Właśnie zassałem płytkę, ale nie mam wolnej przestrzeni na dysku żeby przeprowadzić próbę instalacji.

Mam zainstalowanego pod VMwate Workstation 6.0 RHEL Beta 2, SLES 10.0, SuSE 10.2 i działa bez problemu.

Próbowałem zainstalać najnowszą wersję UBUNTU, ale skończyło się na próbach.

Chciałbym pobawić się troche Fedorą. Czy potrzebuje podmieniać jajko, albo instalować dedykowane jajko?

Czy normalnie będzie działąć z domyślnej instalacji pod VMware Workstation?

 

Pozdrawiam

Adam

 

Witam,

 

Nie doczekałem się na odpowiedź więc musiałem spróbować.

Fedora zainstalowała się bezproblemowo na VMware Workstation 6.0 bez jakichkolwiek podmianek kernela.

 

Pozdrawiam

 

---------------

(Nie pisz postów pod własnymi postami, korzystaj z przycisku "EDYCJA" - WalDo)

 

Adam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zazwyczaj najłatwiej jest spróbować ;)

Co do braku odpowiedzi, to większość użytkowników tego forum korzysta raczej z darmowego VMware Server a nie z płatnej (lub trial 30-dniowy) wersji Workstation.

A tak w ogóle, to nie spotkałem jeszcze linuksa, który nie dałby się zainstalować pod VMware Server.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zazwyczaj najłatwiej jest spróbować ;)

Co do braku odpowiedzi, to większość użytkowników tego forum korzysta raczej z darmowego VMware Server a nie z płatnej (lub trial 30-dniowy) wersji Workstation.

A tak w ogóle, to nie spotkałem jeszcze linuksa, który nie dałby się zainstalować pod VMware Server.

 

No moze nie linuksa a unix'a - mi sie wysypuje SCO 5.0.5 na vmware server pod FC6 - jest kernel panic unixa i caly system sie zawiesza :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...]jest kernel panic unixa i caly system sie zawiesza :(
Zauważyłem, że czasem zależy to od typu wirtualnego twardego dysku. Może spróbuj zmienić SCSI na IDE albo odwrotnie - nie wiem co wybierałeś instalując SCO.

Faktem jest też, że korzystam z VMware Server głównie pod windami, żeby mieć w pracy dostęp do jakiegoś linuksa ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

VMware Workstation jest niestety płatne, ale istnieje możliwość pobrania 30-dniówki zainstalować wirtualną maszynę a później odpalać na VMware Player -darmowe. VMware Serwer jest też darmowe pod windowsa i Linuksa wiec na nim też można zainstalować, a później przenieść dysk maszyny wirtualnej.

Co do rodzaju emulacji dysku scsi czy ide to zgodze się, że różnie sie zdarza. Próbowałem Solarisa 10 i nie można było mieszać scsi z ide, chociaż problem leżał w ustawieniach biosu maszyny wirtualnej.

Osobiście polecam ESX VMware, ale niestety to Enterprise i nie każdą firmę na to stać (funkcjonalności VMotion, HA, Vswitch itp).

 

Nie udało mi się zainstalować najnowszej wersji Ubuntu. Po instalacji wywalał sie kernel.

 

Pozdrawiam

 

Adam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...