Skocz do zawartości

Nmap


dj_oko

Rekomendowane odpowiedzi

Znajomy powiedział mi, ze wprowadził na swoim desktopie jakieś wymiatajce zabezpieczenie zaporopodobne. Dał mi IP do potraktowania nmapem. Ale:

Note: Host seems down. If it is really up, but blocking our ping probes, try -P0<BR>Nmap finished: 1 IP address (0 hosts up) scanned in 3.201 seconds

Sprawdziłem u siebie - bez usług i:

<BR>[root@atari-desktop ~]# nmap -O -F localhost
Starting Nmap 4.20 ( http://insecure.org ) at 2007-06-23 19:27 CEST
Warning:  OS detection for 127.0.0.1 will be MUCH less reliable because we did not find at least 1 open and 1 closed TCP port
Warning:  OS detection will be MUCH less reliable because we did not find at least 1 open and 1 closed TCP port
All 1256 scanned ports on atari-desktop (127.0.0.1) are closed<BR>Too many fingerprints match this host to give specific OS details
Network Distance: 0 hops
OS detection performed. Please report any incorrect results at http://insecure.org/nmap/submit/ .
Nmap finished: 1 IP address (1 host up) scanned in 6.745 seconds

 

No niby cisza i nie odpowida na pingi wszystkie inne pierdoly, ale przy skanowaniu portów jeszcze go widać! Czy da się z tym coś zrobić? Czytałem manuala do iptables, niestety nic z niego nie wywnioskowałem. Dzięĸuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko co napisałem poniżej jest tylko efektem moich przemyśleń inspirowanych lekturą niezliczonych tutoriali w sieci, więc prośba do fachowców, żeby w czasie lektury osłaniali czymś usta, bo mogą opluć monitor ze śmiechu :lol:

 

Poczytaj troszkę o podstawach TCP/IP i flagach dowiesz się dlaczego.
A odrzucenie absloutnie wszystkich połączeń wchodzących (-j DROP zamiast -j REJECT) oraz zablokowanie wszelkich pingów nie pomoże?

U mnie skan z zewnątrz po wszystkich 64k portów nie daje żadnej odpowiedzi. Oczywiście mam jeszcze kilka reguł dodanych na różne kombinacje typów pingów itp duperele wyszukane w sieci. Nie będę się tu wymądrzał, ale całkowite zablokowanie INPUT (poza ESTABLISHED i RELATED) powinno chyba dać efekt o jakim pisze dj_oko. Oczywiście to wszystko przy założeniu (niespełnionym zazwyczaj ;)), że nikt się z tego kompa nie włóczy po sieci, bo wtedy oczywiście nmap może i nic nie pokaże, ale ktoś nasłuchujący ruch w sieci zauważy pakiety idące do "wyłączonego" komputera.

 

@dj_oko pamiętaj, że robiąc nmap na localhost (interfejs lo) wynik jest nieco inny niż przy skanowaniu z zewnątrz (np. interfejs eth0 czy wlan0 czy przez co tam kto wychodzi na świat). Ja u siebie mam np. regułę

iptables -A INPUT -i lo -j ACCEPT

co powoduje, że nmap po localhost pokazuje mi zawsze otwarty jakiś "wysoki" port (potrzeby systemu). Jednak z zewnątrz wszelkie pytania (wszystkie typy i kombinacje typów pingów) idą na -j DROP

Jak chcesz się z tym bawić, to polecam skanowanie przez stronę http://www.grc.com/default.htm (trzeba wybrać mniej więcej w połowie strony w dziale "Hot Spots" link "Shields-Up").

Podstawą jest jednak zapoznanie się i zrozumienie działania iptables (ze szczególnym naciskiem na opcję --tcp-flags oraz --state).

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A odrzucenie absloutnie wszystkich połączeń wchodzących (-j DROP zamiast -j REJECT) oraz zablokowanie wszelkich pingów nie pomoże?

No właśnie takie sa u mnie reguły zapory... :D Tak samo z established i related. Shields-Up pokazuje wszystkie porty jako stealth

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo rozumiem :

Note: Host seems down. If it is really up, but blocking our ping probes, try -P0<BR>Nmap finished: 1 IP address (0 hosts up) scanned in 3.201 seconds

To wyskoczyło Ci po skanowaniu machiny Twojego kumpla, tak? Czyli jak jest tu napisane, żeby czegokolwiek się dowiedzieć o tym IP, to nie możesz go pingować, więc trzeba użyć opcji
-P0

=> P<zero> nie o. Brak odpowiedzi na ping można też łatwo wyłączyć.

A tak z ciekawości co Ettercap na zabezpieczenia Twojego kumpla?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...