Skocz do zawartości

Jaka Fedora Na Mój Sprzęt?


nowybog

Rekomendowane odpowiedzi

:blink: Mam zamiar zainstalować Fedorę, tylko jeszcze nie wiem jaką, mam doświdczenie z Mandrake, Knoppixem (instalacja na hdd) i Kubunto. Dotychczas używałem KDE i działał wmiarę płynnie jednak zależy mi najbardziej na wydajności a nie na animacjach upiększeniach itp.

Linuksa chcę używać jako stację codziennego użytku(nie serwer), bez gierek ale od czasu do czasu coś napisać, porozmawiać, obejrzeć divx, posluchac mp3, torrent, edycja grafiki no i poserfować po necie...

Moja komp to:

 

Procek Intel Pentium III, 500 MHz

Płyta główna Asus P2B-VM (1 ISA, 3 PCI, 3 DIMM, Audio, Video)

Mikroukład płyty głównej Intel 82440BX

Ram 327

Karta wideo NVIDIA GeForce2 MX 100/200 (64 MB)

Karta dźwiękowa ISA ESS Technology ES1938/ES1941/ES1946 Solo-1(E) AudioDrive <-- tej uzywam alsaconf

Dysk ST340014A (40 GB, 7200 RPM, Ultra-ATA/100)

 

Proszę o poradę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Były już podobne tematy na forum.

Ja na podobnym sprzęcie (procek był mocniejszy - Duron 800 i płyta inna) spokojnie jechałem na FC4 ze środowiskiem Gnome. Bajerów typu Compiz czy Beryl nie odpalisz, ale jak zainstalujesz lekki desktop (fluxbox, XFCE) to spokojnie bedziesz mógł pracować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie THNX WalDo! o taką odpowiedź mi chodziło, krótko zwięźle i na temat! :D

 

Edit:

Jeszcze jeno szybkie pytanie z tego, co widzę na oficjalnej stronie Fedory to najniższa wersja to 5, jest duża różnica pomiędzy 4 a 5 pod względem wymagań?

Czy może mam przekopać net w poszukiwaniu 4?

Jak myślicie?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Instaluj najnowszą dostępna. Czyli 7. Do tego icewm/fluxbox/xfce i powinieneś być zadowolony :)

Po instalce wstępna konfiguracja, czyli wyłączenie zbędnych usług, może wywalenie rhgb bo zbędne jest, autologowanie do x'sów itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karlik: czyli twierdzisz, że skoro Fedora 7 działa szybciej od Fedory Core 3 to znaczy że na takim starym sprzęcie pójdzie z GNOME ;)

Nie do końca, bo samo środowisko GNOME (zresztą inne też) zapewne się mocno rozrosło w stosunku do wcześniejszych wersji. Jednak sam system polecam nowszy, ponieważ poprawiono dużo błędów i popracowano nad wydajnością SYSTEMU. No i instalując F7 ma dostęp do najnowszego oprogramowania w przeciwieństwie do polecanych przez Ciebie fc3 i 4, które są legacy. Środowisko graficzne to trochę inna historia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy może mam przekopać net w poszukiwaniu 4?
Moja wina. FC4 podałem tylko jako przykład, bo od FC5 miałem już więcej ramu i trochę lepszy procesor.

Instaluj F7 - jest na pewno wydajniejsza od FC4, więc tym bardziej powinna ruszyć na słabszym sprzęcie (+ oczywiście jakiś lekki desktop, osobiście korzystam z XFCE 4.4 i jestem zadowolony i to bardzo).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...