Skocz do zawartości

Instalacja F7


Arbuz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Ściągnąłem dvd z fedorą7ppc i chciałem zainstalować. Ale zaraz po wyborze języka i klawiatury oraz wyboru skąd ma być F7 instalowana (u mnie jest napisane: cd-rom) wywala komunikat, że brak sterownika (chyba cdromu) i Fedora wola by podać sterownik którego niby nie ma lub wybrać gotowy z podanej listy. Wszystkie możliwości już wykorzystałem i nie wiem co robić dalej. Do kompa na którym instaluję fedorę nie mam i na razie nie będę miał netu.

Pomóżcie bo chciałbym zobaczyć to cudo (może ktoś wie o jakie stery chodzi).

 

A może mniej ważna sprawa używam dystrybucji Fedora 7 ppc.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może źle nagrałeś obraz tego cuda na płytkę???

 

A jest taka możliwość jeśli nero nie pokazywało błędu? Nagrywałem x2.4 z weryfikcją. Plik był ściągany azureusem a torrenty mają chyba weryfikację ściganych danych (aczkolwiek kilka razy zerwało połączenie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może rzeczywiscie masz coś nie tak z napędem bo masz płytke DVD z Fedorą a źródło instalacji jest u Ciebie z cd-romu...

Wiesz co, nie wiem... Nie miałem takich problemów, czekaj na odpowiedź kogoś bardziej zaawansowanego bo ja też od niedawna jestem na (_linuxie_ → Linuksie) ORT...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może rzeczywiscie masz coś nie tak z napędem bo masz płytke DVD z Fedorą a źródło instalacji jest u Ciebie z cd-romu...

Wiesz co, nie wiem... Nie miałem takich problemów, czekaj na odpowiedź kogoś bardziej zaawansowanego bo ja też od niedawna jestem na (_linuxie_ → Linuksie) ORT...

 

 

Gdy wyskakuje owa lista wyboru wywala spis różnych kontrolerów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale zaraz... Wybór klawiatury i języka dokonuje się praktycznie w instalatorze tzn. napęd masz chyba w pożądku!!! A może zaznaczasz opcję związaną z "nowymi repozytoriami" przy instalacji a do tego musisz mieć połączenie z netem albo (takmi się wydaje...) już zainstalowaną Fedorę i wtedy dokonujesz aktualizacji systemu... Tak na mój jeszcze nieobyty z tym systemem rozumik...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanko, wziąwszy pod uwagę, ze używałeś nero, które zazwyczaj jest używane pod windowsem. Na pewno masz maszynę ppc? Przypuszczam, ze nie masz i w tym jest problem. Ściągnij wersję odpowiednią do sprzętu. Jeżeli faktycznie masz ppc to się pomyśli dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanko, wziąwszy pod uwagę, ze używałeś nero, które zazwyczaj jest używane pod windowsem. Na pewno masz maszynę ppc? Przypuszczam, ze nie masz i w tym jest problem. Ściągnij wersję odpowiednią do sprzętu. Jeżeli faktycznie masz ppc to się pomyśli dalej.

 

 

Pytanie dobre i chętnie odpowiem. Ściągałem Fedorę na PC i na nim nagrywałem. A to co nagrałem instaluję na komputerze Pegasos II z procesorem G4/1GHz i jestem pewien że to ppc bo praktycznie tylko jego używam od 4 lat. Jakby ktoś się chciał coś o nim dowiedzieć polecam www.ppa.pl dział morphos

 

Ale zaraz... Wybór klawiatury i języka dokonuje się praktycznie w instalatorze tzn. napęd masz chyba w pożądku!!! A może zaznaczasz opcję związaną z "nowymi repozytoriami" przy instalacji a do tego musisz mieć połączenie z netem albo (takmi się wydaje...) już zainstalowaną Fedorę i wtedy dokonujesz aktualizacji systemu... Tak na mój jeszcze nieobyty z tym systemem rozumik...

 

Właśnie to mnie dziwi. Przy instalacji Fedora Core 6 ni miałem takich szopek. Powtarzam najpierw wybór języka, potem klawiatury, następnie trzeba określić skąd będzie instalacja (zaznaczam cd-rom) i pojawia się okno wyboru steroników (można tam wybrać inne miejsce pobytu sterów). I właśnie w tym miejscu się wykładam bo żaden z oferowaych sterów nie odpowiada mojemu Pegazowi choć w dokumetacji Fedory 7 jak byk jest Genesi PegasosII

 

Nie pisz post pod postem, ale używaj opcji edytuj /Karlik

 

Tak się jeszcze zastanawiam czy mogę apdejtnąć Fedorę7 na Fedora Core 6 którą mam zainstalowaną już na kompie. Jeśli tak to jak to zrobić? Bez netu oczywiście

---------------

(Nie pisz postów pod własnymi postami, korzystaj z przycisku "EDYTUJ" - WalDo)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To pierwszy przypadek tego buga na maszynie ppc, bo o ile sie nie myle to jest to dokladnie to:

 

https://bugzilla.redhat.com/bugzilla/show_bug.cgi?id=242956

 

Zla wiadomosc to ta, ze nie ma poki co obejscia...

 

... dobra natomiast jest taka, ze ten bug powinien byc usuniety wraz z wejsciem nowego kernela 2.6.22, wiec pozostaje Ci czekac na nowego spina F7 DVD z tym wlasnie kernelem.

 

Lub czekac na F8 :)

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Człowieku, przecież Karlik właśnie Ci napisał, żebyś nie pisał postów pod własnymi postami. Taki przycisk "EDYTUJ" jest pod postem.

Łączę posty, następnym razem będzie ostrzeżenie.

 

 

Dobra spokojnie przepraszam mam net teraz przez komórkę i wszystko kosztuje trzeba szybko pisać i reagować. Nie każdego stać na neta przez telefon aby wszystko poczytać i się zastanowić. o tacy nerwowi jesteście. Ja chciałem tylko rozwiązać problem nie kłócić się. Każdy nowy jest tak traktowany?

 

 

=============== edit / polaczone posty (exbros) BTW - tak, krzyczymy na wszystkich ;)

 

Nie znam angielskiego na tyle aby wszystko zrozumieć ale chyba o to chodzi mój dvdrom to nec3520A. A jest jakaś możliwość zainstalowania F7 na uruchomionej F6?

A za ile można oczekiwać nowego kernela?

 

ok to można zinstalować f7 na f core6 w jakiś łatwy sposób??

 

łączenie postów /Karlik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, można zaktualizować system z fc6 do f7. Mozna o zrobić za pomocą yuma lub anacondy, która Ci nie chce wstać. Tylko nie jestem pewien czy jeżeli nie brakuje jakiegoś sterownika to Ci potem cały system nie wstanie. Zawsze jest szansa, że na poprzednim jajku (z fc6) wszystko będzie działać ok, będziesz miał już najnowsze oprogramowanie tylko z jądrem będzie problem. No w najlepszym przypadku to błąd anacondy i po zaktualizowaniu yumem wszystko będzie działać ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, można zaktualizować system z fc6 do f7. Mozna o zrobić za pomocą yuma lub anacondy, która Ci nie chce wstać. Tylko nie jestem pewien czy jeżeli nie brakuje jakiegoś sterownika to Ci potem cały system nie wstanie. Zawsze jest szansa, że na poprzednim jajku (z fc6) wszystko będzie działać ok, będziesz miał już najnowsze oprogramowanie tylko z jądrem będzie problem. No w najlepszym przypadku to błąd anacondy i po zaktualizowaniu yumem wszystko będzie działać ok.

 

 

A jak to zrobić? Taki przepis za rączkę poproszę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko nie odpowiadam za skutki i nie jestem pewien czy nie ma dalej jakiegoś błędu w yumie który uniemożliwia update z płytki :)

znajdź na płycie rpmy fedora-release i fedora-release-notes

i jako root

rpm -Uvh ścieżka do ww. plików (pełna nazwa)

Następnie wchodzisz do /etc/yum.repos.d/, przenosisz wszystkie pliki z wyjątkiem fedora.repo w inne miejsce (np. tworzysz podkatalog) lub je edytujesz wyłączając je (Enabled=0). Następnie odhashowujesz baseurl i zahashowujesz mirrorlist. Kolejnie zmieniasz aktualny baseurl na coś w rodzaju:

file:///media/zamontowany dvd

a potem już w konsoli yum update coś

może czasem wywalić błąd w zależnościach wtedy należy spróbować od drugiego końca aktualizować :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...