Skocz do zawartości

Fedora 7 I Reiserfs


SACZI

Rekomendowane odpowiedzi

Z ext3 zrezygnowałem, jak Pentium3/550 musiał zrobić pełne fsck dysku 400GB. Teraz gdzie mogę jadę na XFS'ie, który bez "kręcenia" słabo wypada tylko przy kasowaniu. Plusy "z fabryki" to minimalny narzut na dużych systemach plików i błyskawiczne sprawdzanie.

Ja tylko próbuję zwrócić uwagę uztkowników na istnienie innych ninż extX systemy plików, które okazują się "lepsze".

Lepsze, ale nie tylko pod względem wydajności liczonej w MB/s, a pod względem ogólnego użytkowania.

Nie wiem dlaczego, ale np nie jestem w stanie zrobić obrazu partycji ext3 Norton Ghostem 2003, co bez problemu się to robi z partycją ReiserFS.

Nie wiem, jak to jest z XFS i JFS.

Gdzieś tutaj na forum, pisałem, że ReiserFS lepiej się zachowuje po padzie zasilania. ext3 np potrzebuje 2 uruchomień systemu, aby naprawić błędy na partycji; Reiser naprawia partycję podczas pierwszego uruchomienia.

Kolejna sprawa, to odzyskiwanie danych.

Z Reiser można odzyskać dane w stosunkowo prosty sposób, z ext3 są podobno problemy (nie zagłębiam się w szczegóły, bo się nie znam na tym za dobrze).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może koniec tego offtopowania i dyskusji nt. wyższości reiserfs nad ext3 lub na odwrót?

Jak chcecie, to mogę Wam wydzielić parę ostatnich postów do nowego wątku w Hyde Parku ;)

Dla mnie OK, ale niewiele osób dowie się, że istnieje coś innego, niż ext3 ;)

Edit

Post do usunięcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To na temat, warto wlaczac w fstab fsck dla partycji ReiserFS? Przez to system startuje mi okolo 30s dluzej bo kazda partycja montuje/spr sie okolo 10s? Mozna to wylaczyc czy raczej lepiej nie?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...
A ja jak w boot wpisze czy to linux selinux=0 reiserfs czy selinux=0 reiserfs to przy instalacji nie ma opcji formatowania jako reiserfs, co zrobić?

Fedora 9 Live cd.

 

Lepiej nie instaluj F9 na partycji innej niż ext3, Fedora nie radzi sobie z innymi typami partycji. Ja zainstalowałem F9 na xfs i reiserfs i po pierwszym zawieszeniu systemu katastrofa, system się kompletnie wyłożył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej nie instaluj F9 na partycji innej niż ext3, Fedora nie radzi sobie z innymi typami partycji. Ja zainstalowałem F9 na xfs i reiserfs i po pierwszym zawieszeniu systemu katastrofa, system się kompletnie wyłożył.

Mówisz poważnie? NIE WIERZE! Jak to możliwe, żeby w systemie z 2008 roku nie można było korzystać ze współczesnych systemów plików, tylko z systemów sprzed kilkunastu lat. SZOK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówisz poważnie? NIE WIERZE! Jak to możliwe, żeby w systemie z 2008 roku nie można było korzystać ze współczesnych systemów plików, tylko z systemów sprzed kilkunastu lat. SZOK.

 

Co z tego że to jest nowy system pod F8 były te same problemy tylko działało to lepiej niż w F9, ja przez te problemy z systemami plików i ze stabilnością F9 przesiadłem się na openSUSE, i różnica jest ogromna. W openSUSE działają wszystkie systemy plików i nie ma problemu ze stabilnością systemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W openSUSE działają wszystkie systemy plików i nie ma problemu ze stabilnością systemu.

No też mi się podobało opensuse ale do gnoma wrzucili te swoje kretyńskie menu i nawet nie można zmienić na standardowe dla mnie jest to nie do przyjęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No też mi się podobało opensuse ale do gnoma wrzucili te swoje kretyńskie menu i nawet nie można zmienić na standardowe dla mnie jest to nie do przyjęcia.

 

Można zmienić tak, ze będzie to wyglądało jak w Fedorze ( wystarczy dodać do panelu pasek menu ) i co najciekawsze można instalować pakiety z Fedory w openSUSE :)

Trochę się zapędziłem bo to nie ma nic wspólnego z systemami plików w Fedorze, a co do typów partycji to w F8 po zmianie typu partycji na xfs i reiserfs

po zwieszeniu systemu ginęły mi ustawienia Firefoksa i innych programów a przyczyną tego był to że xfs nie naprawiał się po awarii a w F9 po zawieszeniu się systemu w Gnome zniknęły wszystkie ustawienia pulpitu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można zmienić tak, ze będzie to wyglądało jak w Fedorze ( wystarczy dodać do panelu pasek menu )

To i tak nie będzie to samo, wszystkie pozycje menu System są zintegrowane pod jedną pozycją Yast, dla mnie to nie do przyjęcia jak mówie, po prostu schrzanili ideę całego tego panelu menu gnoma. Glupota, no ale przecież oni wiedzą lepiej czego użytkownik potrzebuje.

Co do systemów plików to niestety dałem sobie siana z tą fedorą poszła do kosza, zainstalowałem ubuntu na reiserfs, działa wyśmienicie. Poza tym domyslny wygląd tej fedory jest krótko mówiąc okropny, a szkoda bo naprawdę chciałem jej używać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...