Skocz do zawartości

Problem Z Linuxem Hakin9


Muniek1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Mój kolega ma problem podczas bootowania owego (_linuxa_ → Linuksa) ORT ;)

Kiedy pojawia się terminal gdy chce wpisać jakiś znak ten znak pojawia się podwójnie (czyli np. gdy wpisuje 'a' pojawia się 'aa'). Kiedy chce skasować jeden backspacem kasują mu się 2 więc nie ma możliwości wpisania czegokolwiek i odpalenia go.

Wie może ktoś w czym leży problem?

 

Pozdrawiam, z góry dzięki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozwiązanie to update kernela.
O ile dobrze rozumiem, to mamy do czynienia z dystrybucja typu liveCD. No i jak zupdatować, jak wciąż po dwa znaki się wpisują ;)

A "backspace" też idzie dwa razy przy jednym naciśnięciu? ;)

 

Prawdopodobnie (na 99%) włączone jest tzw. echo lokalne, ale jak to wyłączyć mając do dyspozycji tylko konsolę, w której echo leci, to nie wiem. Może jest jakiś help przy bootwaniu płyty? Może można do kernela przekazać jakieś parametry?

 

[EDIT] Zaraz, przecież jak to jest lokalne echo to chyba nie powinno mieć znaczenia. Może po prostu nie na leży się przejmować tym, że pisząc np. polecenie ls -l na ekranie pojawia się llss --ll. Poza tym, że ciężko to czytać to nie powinno mieć większego wpływu.

No chyba, że się mylę i to nie jest loklane echo a jakiś inny diabeł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i jak zupdatować, jak wciąż po dwa znaki się wpisują ;)

A "backspace" też idzie dwa razy przy jednym naciśnięciu? ;)

Jakoś się dało na zasadzie zalogowania się jako root i hasło z samych jedynek. :-) Ale rzeczywiście jeżeli to LiveCD to nic tu po tym.

 

Może można do kernela przekazać jakieś parametry?

Gdzieś przeczytałem że niektóre biosy nie resetują klawiatury przy załączaniu i proponują parametr w stylu atkbd.reset=... lub inne

 

Może się przyda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Prawdopodobnie (na 99%) włączone jest tzw. echo lokalne, ale jak to wyłączyć mając do dyspozycji tylko konsolę, w której echo leci, to nie wiem. Może jest jakiś help przy bootwaniu płyty? Może można do kernela przekazać jakieś parametry?

Problem znikł po wpisaniu parametru atkbd.softrepeat=0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...